metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 26 °C

Neděle 14. července 2024. Svátek má Karolína

Praha 8 postaví nové parky. Pokročí v opravě koupaliště Ládví

  14:42
Parky a náměstí Prahy 8 doznají změny. Místní radnice se na ně příští rok zaměří. "Po letech jednání se blíží ke zdárnému konci snaha získat do naší správy park Pod plynojemem. V prvé řadě jej pečlivě uklidíme. Současně zahájíme přípravu jeho proměny v důstojný libeňský park,“ říká mluvčí osmé městské části Helena Šmídová.
Proměny se dočká také Elsnicovo náměstí. | foto: Praha 8

Dodává, že na jaře příštího roku započne také proměna náměstí Dr. Václava Holého. "Chceme, aby park začal sloužit obyvatelům Libně k relaxaci a odpočinku před letními měsíci,“ dodává Šmídová.

Radnice dále plánuje další etapu rekonstrukce odpočinkové zóny v dolní části Thomayerových sadů a dokončení obnovy prostranství před Libeňským zámkem. Mimo to se pustí je připravena zahájit práce na obnově prostranství u Kulturního domu Krakov v Bohnicích. "Naším záměrem je vytvořit pro Bohnice jakési náměstí, na kterém bude možné pořádat farmářské trhy a jiné společenské akce,“ vysvětluje Šmídová. 

Pejskaři budou mít novou louku

  • Pejskaři z Prahy 8 si pochvalují nedávno vzniklé psí louky. Radnice proto příští rok vybuduje další v Hanouškově ulici.
  • Přibude také fitness parků na území Prahy 8. Nových se lidé dočkají v Kaizlových sadech, Taussigově a Kubíkově ulici vKobylisích a Ouholické ulici v Čimicích.
  • V Hlivické ulici v Bohnicích a Roudnické na Střížkově pak  v průběhu příštího roku vzniknou nová sportoviště.
  • Praha 8 dále opraví pěší cesty ve vybraných parcích. Konkrétně se jedná o park mezi ulicemi Kyselova a Hrubého v Kobylisích, park na Korábě v Libni abohnický park mezi ulicemi Hnězdenská a Glowackého.
  • Rozjet chce radnice také rekonstrukci koupaliště v Ládví.
Autor: Adam Váchal Metro.cz

Hlavní zprávy

Zrodil se nový Donald Trump – mučedník a možná i „nesestřelitelný“ vítěz prezidetských voleb

vydáno 14. července 2024  17:49

Měla to být jen další zastávka v úspěšné kampani Donalda Trumpa. V pensylvánském městečku Butler přivítali svého oblíbence bouřlivým potleskem. Po 15...  celý článek

Chcete důkladně poznat Krušné hory? Zkuste to třeba s běžcem a spisovatelem Štěpánem

vydáno 13. července 2024  12:57

Není asi místo v Krušných horách, kam by noha Štěpána Javůrka nevstoupila. Úspěšný spisovatel je má prochozené, proběhané, projet na lyžích i na kole i...  celý článek

Trička a mikiny s logem kapel mají fanoušci rádi. Na festivalu se většinou vše vyprodá

vydáno 14. července 2024  5:26

Trička a mikiny s logem oblíbené kapely nebo akce, hrneček, tužka... To všechno se skrývá pod anglickým slovem merchandising. „Poslední tři kolekce byly...  celý článek

Tradici českých jadranských dovolených založily už Šulcovy lázeňské vlaky

vydáno 14. července 2024  6:18

Vybrat dovolenou a její zaplacení lze zvládnout díky internetu za pár minut. Na této planetě není téměř místo, kam by se nedalo cestovat, pokud se tam...  celý článek