Loňský únor byl v zahradě ve znamení mláďat, 3. přišlo na svět první mládě orangutana sumaterského po 42 letech, později pojmenované Diri. O týden později (11. února) se narodilo vůbec první mládě slona indického v historii zoo, samička Sita. Posledním velkým únorovým přírůstkem bylo narození anoa nížinného (26. února). Tento nejmenší buvol světa patří zároveň k vážně ohroženým a nepříliš často odchovávaným druhům.
Nové pavilony i přírůstky
V polovině března se veřejnosti otevřela vyhlídková stezka Zakázanka, která byla návštěvníkům desítky let nepřístupná. Na začátek sezóny (30. března) zahrada slavnostně otevřela Údolí slonů a Pavilon hrochů, největší a nejdražší pavilony v zahradě.
Na přírůstky byl bohatý i květen, poprvé na světě se v rámci zoologických zahrad vylíhly želvy Smithovy a 3. května se vylíhlo mládě dvojzoborožce nosorožčího. Jeho rodiče jsou vůbec nejúspěšnějším párem svého druhu v Evropě. Mládě odchovali navzdory povodni, která se loni opět prohnala spodní částí zahrady. Třetím zajímavým květnovým přírůstkem byla samička lachtana jihoafrického. Olympionik Vavřinec Hradilek ji později pojmenoval jménem Wendy.
Konec roku ve znamení smutku
V létě se se vylíhli dva supi mrchožraví. Zoo Praha vede jejich Evropský záchovný program a podílí se také na jejich ochraně in situ. Ovšem nejúžasnější zpráva přišla z pavilonu šelem, když se tu 28. července narodilo mládě tygra sumaterského Počátkem října se zase vylíhla želva korunkatá. Zoo tak potvrdila, že unikátní postup inkubace a líhnutí, který se jí podařilo objevit v roce 2012 díky spolupráci s indickými kolegy v terénu, je správný.
Na události, i když smutnější byl bohatý i konec roku. 18. prosince se narodilo mládě bongo horského, první po pěti letech v Praze. Bongo horský je jedním z nejvzácnějších velkých savců. Jinak byl ale konec roku smutný, uhynula sloní samice Tonya, pravděpodobně na sloní herpes a 29. prosince po operaci tlustého střeva uhynul orangutan Padang, otec v únoru narozené Diri.