metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / -2 °C

Neděle, 17. ledna 2021. Svátek má Drahoslav.
Tokyo
Větší foto
Tokyo | foto: Asao Tokolo

Pro OH v Tokiu mají čtyři scénáře

29. října 2020  13:00 Pavel Urban Metro.cz
Olympiáda v Japonsku bude příští rok v létě jiná, než jsme znali dosud.

Organizátoři olympijských her v Tokiu mají čtyři hlavní varianty scénářů, podle nichž se budou odvíjet konkrétní opatření v souvislosti s nemocí covid-19.

„Je připravený plán, jak příští rok v létě zorganizovat olympijské hry. Mezinárodní olympijský výbor (MOV) i Japonci potvrzují, že hry stoprocentně budou. Jsme v jiné situaci než na jaře a říkáme to s plným vědomím i díky tomu, že se podařilo uspořádat akce jako Tour de France. Chtěli bychom sportovcům a trenérům dodat optimismus, že i za ztížených podmínek a při dodržování všech opatření mají proč se připravovat,“ uvedl Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru (ČOV) a člen MOV.

Společně se sportovním ředitelem ČOV a šéfem olympijských misí Martinem Doktorem představili stav příprav a možný vývoj různých opatření při webináři pro zástupce sportovních svazů na programu letních i zimních olympijských her. „Principy, které se připravují pro Tokio, se jistě uplatní i na zimních hrách v Pekingu 2022. Změnil se celý svět, změny uvidíme i na hrách. Některé věci se zjednoduší, k bezpečnostním opatřením přibudou hygienická,“ uvedl Doktor.

Organizátoři olympijských her v uplynulých dnech zkoušeli různá opatření pro vstup diváků, v plánu mají od 30. října také třídenní test na baseballovém stadionu v Jokohamě, a to možná až s plnou kapacitou diváků.

„Řeší se čtyři varianty od nejlepší, tedy že je virus pod kontrolou, až po nejhorší. V tuto chvíli se nejvíc pracuje s variantou číslo dva, tedy učíme se žít s covidem. Připravují se opatření postavená na šesti pilířích, mezi nimiž jsou cestování, dodržování rozestupů či důkladné testování a trasování,“ vysvětlil Kejval.

Testování bude jedním ze základů úspěšného průběhu OH. „I proto jsme rádi, že se nám díky šéflékaři Českého olympijského týmu Jiřímu Neumannovi podařilo zajistit pro sportovce první várku rychlotestů,“ doplnil Doktor. Antigenní testy se asi budou využívat i v Tokiu. 

Komentáře

Hlavní zprávy

S výstavbou moderního terminálu se začne nejdřív za čtyři roky. Nevyužité návrhy v koši neleží

Vítězný návrh na první podobu terminálu vysokorychlostní železnice v Česku.
vydáno 17. ledna 2021  5:56

Poblíž Nehvizd nacházejících se severovýchodně od hlavního města má za několik let začít vznikat jedna z nejmodernějších železničních staveb v Evropě....  celý článek

„Zabíjejte popírače klimatických změn.“ Název nové divadelní hry dráždí

Nápisy nad vchodem divadla oznamují nejbližší hru.
vydáno 16. ledna 2021  5:39

Švandovo divadlo uvede kontroverzní satiru Davida Finnigana on-line. Její název vyvolal velkou vlnu kontroverze i v Austrálii, kde měla hra premiéru.  celý článek

STRÁŽCE STREAMU: Arsène Lupin je černoch z Nedotknutelných. A nosí nový kabát

Omar Sy Strážce streamu
vydáno 15. ledna 2021  15:42

Legendární britský detektiv Sherlock Holmes se dočkal moderního pojetí hned několikrát. Proč by to nemohl u diváků zkusit jeho neméně slavný a všemi...  celý článek

Swingers party, Salátem přátele nezískáš nebo Máš nějaký kámošky? Hledali jsme vtipné wifiny

Vytáhněte mobil a vyrazte na lov! Pobavíte se.
vydáno 15. ledna 2021  9:09

Zapomeňte na pokémony. Vezměte mobil a vyrazte do ulic metropole. Zažijete neuvěřitelnou zábavu.  celý článek

Vaše fotky z Prahy