metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / -1 °C

Úterý 5. prosince 2023. Svátek má Jitka

Inteligentní kampus s nulovými emisemi uhlíku, který vybudovala společnost Yancheng Power Supply Company, zajišťující rozvodnou síť v Ťiang-su, a společnost Huawei, získal ocenění Energy Globe Award

  7:54
Šen-čen (Čína) 21. listopadu 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - V Šen-čenu se před nedávnem konalo slavnostní předávání cen Energy Globe Award. Jediným čínským projektem, který toto ocenění získal, byl projekt Net Zero Carbon Intelligent Campus v čínské provincii Ťiang-su, který společně dokončily společnosti Huawei a State Grid. Ocenění je uznáním za výjimečné přínosy společností Yancheng Power Supply Company, zajišťující státní rozvodní síť v Ťiang-su, a Huawei Electric Power Digitalization BU v oblasti energetického přechodu a ekologického a udržitelného rozvoje. Birgit Murrová, obchodní konzulka a zastupující vedoucí rakouského generálního konzulátu v Kantonu, která cenu předávala, uvedla, že „projekt inteligentního kampusu s nulovými emisemi uhlíku v čínské provincii Ťiang-su je dokonalým příkladem zajištění globální uhlíkové neutrality a udržitelného rozvoje a právě z tohoto důvodu se těší celosvětovému uznání".

Ocenění, které pořádala nezávislá rakouská nadace Global Energy Foundation a na němž se podílely mezinárodní organizace jako Organizace OSN pro průmyslový rozvoj (UNIDO) a rakouské spolkové ministerstvo pro ochranu klimatu, bylo uděleno několika projektům, vybraným z celkově více než tisícovky relevantních projektů. V několika kolech hlasování vybírali ty nejvhodnější kandidáty špičkoví světoví odborníci na energetiku.

Vedoucím oceněného projektu byl Anthony Hu ze společnosti Huawei. Projekt přitom vycházel z jím navrženého transformačního modelu T3, který zahrnuje transformaci energetickou, uhlíkovou i digitální. Účastníci projektu vytvořili tři varianty využití, které se zaměřily na řízení inteligentní energetiky, inteligentní nízkouhlíkové technologie a inteligentní kampusy. Projekt, realizovaný na ploše celkem 25,7 akru zahrnuje 134.000 metrů čtverečních ekologické výstavby. Ta se zaměřuje na zásady, jako je ekologický design, ekonomická efektivita, inteligence, sdílení či možnost posloužit jako příklad dalším projektům. Projekt plně staví na pětici základních hodnot – zajištění energie s nulovými emisemi uhlíku, koordinaci více energetických zdrojů, optimální energetické účinnosti, posílení možností digitálních technologií a mezinárodně zaměřené inovace – a integruje obnovitelné zdroje energie, centralizované a distribuované energetické systémy, vodíkové technologie a řešení pro ukládání energií.

Kromě toho tento projekt a Huovo řešení získaly v červnu 2022 na Světovém summitu o informační společnosti (WSIS) 2022 cenu Champion Prize a byly také oceněny Paulsonovou cenou za udržitelnost jako jeden z desítky nejlepších globálních projektů roku 2022. Základní koncepce, architektura a model projektu získaly také ocenění za nejlepší příspěvek a nejlepší zprávu na Mezinárodní konferenci IEEE o energetickém internetu a integraci energetických systémů a na Mezinárodním fóru pro rozvoj energetiky a energie 2023.

Další informace o ocenění Energy Globe Award najdete na adrese:https://www.energyglobe.info/

Další informace o cenách jsou k dispozici na adrese: Yancheng Low-Carbon and Smart-Energy Innovation Park: From Low Carbon to Zero Carbon .

Další informace o řešeních a postupech společnosti Huawei v oblasti elektrické energie naleznete na stránkách Huawei Electric Power.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2280848/Birgit_Murr_presents_Energy_Globe_Award.jpg 

KONTAKT: Jiayue Li, +86-15801686424, iris.lijiayue@huawei.com

 

Hlavní zprávy

Centrum Paprsek funguje již třicet let, stará se o více než sto klientů

vydáno 5. prosince 2023  5:54

Před pár dny otevřené centrum slouží hlavně klientům od šestnácti do čtyřiceti pěti let, kterým byla diagnostikována porucha autistického spektra.  celý článek

Poslouchají nás také babičky, říkají autorky úspěšného podcastu Vyhonit ďábla

vydáno 4. prosince 2023  14:09

Věci nazývají pravými jmény. Zároveň se i snaží správně pojmenovávát části pohlavních orgánů. Zuzana Kašparová a Terézia Ferjančeková jsou dvě kamarádky,...  celý článek

Streamu vládnou ještěři. Animovaný Leo vás pobaví. Mariňák Adam Driver si konečně zastřílí

vydáno 4. prosince 2023  12:55

Máme pro vás hned dva filmové tipy na chladné večery. Jeden najdete na Netflixu, druhý pro změnu na HBO Max.   celý článek

Vysokoprocentní čokoláda by určitě neměla být hořká, říká odbornice

vydáno 4. prosince 2023  5:14

Michaela Dohnálková začala s kakakovými boby pracovat v roce 2015 doma v kuchyni, s válečkem a fénem.  celý článek