metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 19 °C

Neděle 24. září 2023. Svátek má Jaromír

Laskavá dětská srdce roztančila sněmovnu

  17:51
Praha 30. května 2023 (PROTEXT) - Prostory historického jednacího sálu Poslanecké sněmovny, kde se rodí zákony a většinou tu vítězí rozum nad srdcem, včera zažily po roce milou změnu: hlavní roli zde hrálo srdce. Dokázal to 9. ročník projektu Srdce s láskou darované. V poslaneckých lavicích totiž po roce opět usedli malí i velcí srdcaři z celé republiky i ze zahraničí – více než dvě stovky dětí se svými pedagogy, kteří sem společně s organizátory a podporovateli tohoto projektu vnesli radost, pohodu, upřímnou lidskost, vzájemnou podporu a porozumění.

A nešlo jen o prezentace a předávání cen, ale také si zazpívali a zatančili. A spolu s nimi i Markéta Pekarová Adamová, předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, která poskytuje tomuto projektu tradičně záštitu, a Marian Jurečka, ministr práce a sociálních věcí, v osobě hlavního partnera. A také Jana Vohralíková, vedoucí Kanceláře prezidenta ČR, která předala zároveň pozdravení od pana prezidenta.

Přítomné děti zastupovaly na šest stovek oceněných, bohužel do sněmovny se všichni nevejdou. Do 9. ročníku Srdce s láskou darovaného se jich prostřednictvím více než stovky projektů zapojily tisíce spolu se svými učiteli a vychovateli. Nejrůznějším způsobem je podpořili také rodiny, přátelé, školy, někde i celé obce a města. Vznikly nádherné příběhy, které přesahují rámec jednoho ročníku, mnoho škol se zúčastnilo poněkolikáté. "Znovu se potvrdilo, že náš projekt, kterým společně rozdáváme radost a naději a bouráme bariéry mezi lidmi, má čím dál tím větší smysl," řekla zakladatelka a organizátorka projektu Jana Jenšíková, jednatelka společnosti ANTECOM.

Ve sněmovně si stouplo na pomyslné stupínky vítězů celkem 15 týmů. A všichni dostali zlaté medaile, protože podle organizátorů jsou zlatí všichni. Paní Markéta Pekarová Adamová přivítala srdcaře mj. slovy: "Jako jedna z členek poroty mám vždycky velký problém, koho vybrat, protože všechny přihlášené práce jsou skvělé. Jsou totiž typy soutěží, kdy jsou vítězi úplně všichni, kteří se zapojí – a taková je i ta vaše. Protože je o vzájemné empatii, mezilidské solidaritě a nezištné velkorysosti vůči druhým. Tomu všemu učí…. Věřím, že úplně největší dárek je, že si zachováte srdce otevřené stejně jako v hymně Srdce s láskou darovaného, kterou jsme si zazpívali před chvílí."

Rovněž ministr Marian Jurečka je porotcem a dekoroval ve sněmovně tři týmy. S dětmi si tuto chvíli opravdu užil. Mimo jiné jim vysvětlil, jak funguje hlasování poslanců – a pak jim dal možnost si to prakticky vyzkoušet. Nechal děti hlasovat o tom, že Srdce s láskou darované je úplně skvělá soutěž a ony jsou úplně báječné. A všichni hlasovali pro. "Vážím si této práce, má smysl a je velmi potřebná. Děkuji všem, kteří za tímto projektem stojí. A jsem rád, že já i Ministerstvo práce a sociálních věcí můžeme tyto smysluplné aktivity podporovat."

Pozdravy od pana prezidenta Petra Pavla vyřídila srdcařům Jana Vohralíková a za její slova ji děti odměnily ohromným potleskem. Mimo jiné řekla: "Když vás tu vidím a slyším, co všechno děláte, vzpomněla jsem si na dobu, kdy nad Pražským hradem také zářilo velké srdce. Tím, že se snažíte dělat dobro, tak nám všem pomáháte. Na Hrad mi píše spousta lidí o pomoc, jejich příběhy jsou často plné bolesti. A když poslouchám, co se povedlo vám, říkám si, že jste vlastně takoví doktoři. A víte proč? Protože to, co se v naší zemi děje nepěkného, můžete vyléčit jen vy. Tak, že s velkou opravdovostí a láskou budete dál koukat kolem sebe a uvidíte ty bolístky. Přeji vám, aby vám to strašně dlouho vydrželo, abyste na to nikdy nezapomněli a jak budete vyrůstat, tak abyste tuto zemi co nejvíc léčili."

Akci moderovali Jan Onder a Jiřina Vacková ze Studia Ypsilon, které je patronem Srdce s láskou darovaného a jeho ředitel Jan Schmid je spolu s herci v porotě. Stejně jako například Michal Nesvadba, jehož přítomnost ve sněmovně děti také nesmírně uvítaly.

Přítomní zástupci významných podporovatelů 9. ročníku se shodli na tom, že projekt podporují rádi a přirozeně, protože v jejich firmách jsou také srdcaři. A že díky němu mají naději na svět, který je plný lásky a pochopení a všichni v něm mají své místo. Jsou to: Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP), Mattel, LUXOR, AV MEDIA Systems a RENE. Dále projekt podpořili Centropen, Performia, Agilab, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, varhanice Irena Chřibková, Boutique hotel Radun, Duhová kočka, TEP factor, Muzeum a galerie Orlických hor, Mail Step, Notasheep, Amos vision, čokoládovna Pralinka, perníkárna JaJa a další.

Společnost ANTECOM, hlavní organizátor projektu, vydavatel časopisů TRADE NEWS a AGE, jim všem děkuje. A těší se, co se v jubilejním desátém ročníku podaří společně vymyslet a uskutečnit. Začínáme v říjnu 2023.

Přehled všech vítězů ve všech kategoriích a celou galerii prací najdete www.srdceslaskou.cz .

Více také na našem Facebooku.

Kontakt:

ANTECOM s.r.o.

produkce@antecom.cz

www.srdceslaskou.cz

www.age-management.cz

www.antecom.cz

https://www.facebook.com/srdceslaskou/

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Hlavní zprávy

Vítězné snímky z přehlídek v Cannes, Benátkách a Berlíně přijedou za pár dní do Prahy

vydáno 24. září 2023  19:03

Be2Can, přehlídka výrazných filmů ze tří největších filmových festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes, oslaví jubilejní desátý ročník. Odehraje se od 4....  celý článek

Zvědavost ho přilákala až do Turecka. Dojel tam na pionýru za šest dní, ale zvládl by to prý dřív

vydáno 24. září 2023  15:00

Na motorce do zahraničí? Žádný problém. Pionýr je jeho srdeční záležitostí. Náctiletý nadšenec Václav Hradil se rozhodl vyjet do Turecka na vlastní pěst....  celý článek

Nelíbí se ti to? Tak si postav lepší. Co všechno člověka napadne při exkurzi kanceláří

PRAHA? AHA!
vydáno 24. září 2023  11:35

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Akcemi nadupaný začátek podzimu. Přijede dvorní kameraman slavného režiséra Pedra Almodóvara

vydáno 24. září 2023  8:10

Nezůstávejte v následujících víkendech doma! Čeká vás spousta zajímavých akcí. Konají se zajímavé výstavy, vyrazit můžete do Moravského Toskánska,...  celý článek