metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / -2 °C

Neděle 3. prosince 2023. Svátek má Svatoslav

Vyšehradské fórum 2022

  11:25
Praha 17. října 2022 (PROTEXT) - Stav české a globální ekonomiky a aktuální rizika pro fungování svobodného tržního hospodářství budou hlavními tématy jubilejního desátého ročníku Vyšehradského fóra - konference o ekonomice a investicích v České republice.

Hlavními hosty letošního ročníku budou ekonomové Josef Šíma a Vladimír Pikora. Konference se uskuteční 20. října od 18 hodin v multifunkčním konferenčním centru Cubex Centrum (Na Strži 2097/63).

Ekonom, vysokoškolský pedagog, překladatel a autor řady ekonomických publikací prof. Josef Šíma vystoupí s přednáškou na téma Morálka, rovnost a starost o druhé – opomíjené základy tržního hospodářství. Pokusí se vyvrátit nepřesný pohled na trhy, které si mnozí představují jako džungli a boj o přežití, kde vyhrává nejsilnější a ostatní ztrácí. Hlavními body budou vztah tržního hospodářství a morálky, rozvoj tržního řádu ve vztahu ke skutečné emancipaci, konkurenční prostředí a kontrast s fungováním monopolů a veřejného sektoru a současná rizika pro fungování svobodného tržního řádu.

O aktuálních ekonomických otázkách bude mluvit analytik finančních trhů, makroekonom a hlavní ekonom Comfort Finance Group Vladimír Pikora. Jeho přednáška Stav české a globální ekonomiky se bude věnovat makroekonomickému vývoji ve světě a České republice. Popíše stav globálních a českých trhů s akciemi, nemovitostmi, komoditami, měnami a situaci s úrokovými a hypotečními sazbami. Vysvětlí také důsledky vládních zásahů do ekonomiky během krize a na závěr nabídne potenciál zhodnocení trhů.

Vyšehradské fórum je pro všechny, kteří se zajímají o finance a investice. Moderátorem konference je zkušený moderátor České televize Jiří Václavek. Akci pořádá tradičně společnost Golden Gate, v loňském roce se jí zúčastnilo 1400 lidí a dalších 5000 ji sledovalo on-line. Jde o největší investiční konferenci v České republice.

Více informací naleznete na webu www.vysehradskeforum.cz.

Hlavní zprávy

Christiaan Barnard: Hvězdný kardiochirurg zastínil i Beatles

vydáno 3. prosince 2023  16:59

Před 56 lety se v Africe zrodil „novodobý Frankenstein“. V narkóze, na operačním stole.  celý článek

Na smíchovské Tatře mrzli hráči i věrní diváci. Populární turnaj vyplňoval zimní pauzu

PRAHA? AHA!
vydáno 3. prosince 2023  11:31

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

K-trend v České republice. Kde se vzal a o co vlastně jde?

vydáno 3. prosince 2023  6:38

Hudba, kinematografie nebo třeba kosmetika. Několik světů, které korejská kultura uchvátila.  celý článek

V druhé Perinbabě Juraje Jakubiska se mihne i nesmrtelný Dan Nekonečný

vydáno 2. prosince 2023  10:00

Nový snímek je pokračováním 38 let staré fantasy pohádky, která je na Slovensku vánoční klasikou.  celý článek