metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / -1 °C

Úterý 5. prosince 2023. Svátek má Jitka

Výstup na vrchol: GEVORKYAN, a.s. jako vzor pro firmy v Evropě

  17:30
Banská Bystrica 21. listopadu 2023 (PROTEXT) - GEVORKYAN, a.s. vynikl mezi evropskými společnostmi na 11. ročníku European Small and Mid-Cap Awards

Společnost GEVORKYAN, a.s., přední výrobce v oblasti práškové metalurgie, se pyšní tím, že se na 11. ročníku soutěže European Small and Mid-Cap Awards umístil mezi třemi nejlepšími společnostmi v kategorii International Star. Tato prestižní akce se konala ve dnech 13.-15. listopadu 2023 ve španělském Bilbau v rámci každoročního shromáždění malých a středních podniků (MSP), které pořádá Evropská komise. Ceny se udělují s cílem vyzdvihnout odolnost a inovace podniků, které přispívají k hospodářskému růstu v celé Evropské unii.

Na pozadí náročného hospodářského prostředí posledních let čelily nominované společnosti, které vstoupily na burzu v období od ledna 2021 do prosince 2022, mnoha výzvám. Přesto prokázaly pozoruhodnou odolnost a přizpůsobivost, což svědčí o jejich neustálé snaze inovovat a prosperovat. Společnost GEVORKYAN, a. s., se tak zařadila mezi vybranou skupinu firem, jejichž práce a přístup se staly inspirací pro ostatní malé a střední podniky v Evropě.

Ocenění pro společnost GEVORKYAN, a.s. převzal majoritní vlastník společnosti Artur Gevorkyan, který svou životní cestou dokazuje, že odolnost, inovace a přizpůsobivost jsou klíčem k úspěchu v dnešním konkurenčním světě. Jeho příběh začal v 90. letech minulého století, kdy jako vojenský letecký inženýr a emigrant z Arménie založil první soukromou továrnu na Ukrajině. Jeho cílem bylo vybudovat společnost, která by byla schopna konkurovat na globální úrovni, což ho nakonec přivedlo na Slovensko.

V Banské Bystrici, kde si v roce 1996 pronajal 30 m2 bývalých šaten v areálu zkrachovalé firmy, položil základy dnes již světoznámé společnosti GEVORKYAN, a.s.. Společnost se zaměřuje na vývoj a výrobu s využitím čtyř unikátních technologií: SINTER - práškové lisování kovů, MIM - vstřikování kompozitních materiálů, 3D tisk a technologie HIP. Tyto technologie umožňují společnosti být výhradním dodavatelem portfolia unikátních výrobků, které jsou vyvíjeny ve spolupráci se zákazníky z různých průmyslových odvětví, jako je automobilový průmysl, ropný průmysl, medicína a kosmetika.

Ocenění, jako je European Small and Mid-Cap Awards, jsou důležitým uznáním pro společnosti, které hrají klíčovou roli v evropské ekonomice. "Jsme potěšeni úspěchem malých a středních podniků, které získaly přístup k finančním příležitostem prostřednictvím veřejných trhů EU," uvedl zástupce Federace evropských burz cenných papírů (FESE). Florence Bindelle, generální tajemnice EuropeanIssuers, dodala: "EuropeanIssuers těmto pozoruhodným společnostem srdečně blahopřeje a oceňuje jejich mimořádný přínos k cílům EU."

Společnost GEVORKYAN a.s. je důkazem toho, že vytrvalost, inovativní přístup a poctivé obchodní postupy jsou základem úspěchu. S logem bumerangu společnost symbolizuje návratnost kvality a dobrých skutků v podnikání. Artur Gevorkyan a společnost GEVORKYAN se těší na další úspěchy a upevnění své pozice lídra v oblasti práškové metalurgie na světovém trhu.

 

Hlavní zprávy

Centrum Paprsek funguje již třicet let, stará se o více než sto klientů

vydáno 5. prosince 2023  5:54

Před pár dny otevřené centrum slouží hlavně klientům od šestnácti do čtyřiceti pěti let, kterým byla diagnostikována porucha autistického spektra.  celý článek

Poslouchají nás také babičky, říkají autorky úspěšného podcastu Vyhonit ďábla

vydáno 4. prosince 2023  14:09

Věci nazývají pravými jmény. Zároveň se i snaží správně pojmenovávát části pohlavních orgánů. Zuzana Kašparová a Terézia Ferjančeková jsou dvě kamarádky,...  celý článek

Streamu vládnou ještěři. Animovaný Leo vás pobaví. Mariňák Adam Driver si konečně zastřílí

vydáno 4. prosince 2023  12:55

Máme pro vás hned dva filmové tipy na chladné večery. Jeden najdete na Netflixu, druhý pro změnu na HBO Max.   celý článek

Vysokoprocentní čokoláda by určitě neměla být hořká, říká odbornice

vydáno 4. prosince 2023  5:14

Michaela Dohnálková začala s kakakovými boby pracovat v roce 2015 doma v kuchyni, s válečkem a fénem.  celý článek