metro.cz

Počasí v Praze

-9 °C / -2 °C

Středa, 23. ledna 2019. Svátek má Zdeněk.
Nový Rapl se zaměří na hloubku charakterů postav.
Větší foto
Nový Rapl se zaměří na hloubku charakterů postav. | foto: ArchivMetro.cz

Rapl Hynek Čermák je zpátky, Jáchymov vyměnil za Ústí

7. ledna 2019  9:34 Filip Jaroševský Metro.cz
Pokračování úspěšného seriálu startuje na obrazovkách dnes večer.

Vy ho milujete, on je vás schopný tolerovat. S touhle hláškou odkazující na neotesanou sarkastickou povahu majora Kuneše, hlavního hrdiny seriálu Rapl, si tvůrci hráli již v upoutávkách na oblíbený seriál koncem minulého roku.

Těšení početné řady fanoušků je u konce a večer se na televizní obrazovky opět podívá oblíbený strážce zákona v podání Hynka Čermáka i jeho tým. „Kuneš je ještě svéráznější než dříve, ale i humornější. Také výrazně zchudl, nemá už drahé auto, je na něj vypsaná exekuce,“ popisuje svou roli Čermák. Děj seriálu se nově přesunul z Jáchymova do Ústí nad Labem. Tvůrci slibují, že půjde o méně temnou podívanou, než byla ta v předchozí řadě.

Z postav zde pak režisér a scénárista seriálu Jan Pachl udělá naprosté chudáky, kteří jsou nuceni bydlet na přidělené ubytovně prolezlé špínou a plísní. „Ne, že bych to udělal kvůli ušetření nákladů. Zabydlet takové místo je kolikrát ještě dražší, než běžné lokace obyčejných bytů. Diváci se ale podle nás lépe ztotožňují s těmi, kteří jsou na tom hůře, než oni,“ vysvětluje Pachl.

Čermákovu postavu doplní také staré známé tváře. Postava podplukovníka Rohana, která byla již v první řadě napsána herci Alexejovi Pyškovi přímo na tělo, se v druhé sérii vydá cestou osobní vendeta za smrt bratra (Miroslav Etzler). Toho v první řadě zavraždil černohorský zločinec Željko Čubrič. „Je to důvod, proč je Rohan pořád u policie a neužívá si důchodu. Zůstal, aby si mohl vyřídit účty s Željkem,“ popsal svou postavu Pyško. Tvůrci také naznačili, že se děj později částečně přesune i do Černé hory, kde má svou rodinu i zmiňovaný gangster. „Veselo bude mít také kolega Kuneše nadporučík Lupínek. Nejen, protože ho zase začne zlobit manželka, ale také si například zaplave v řece,“ popisuje herecký představitel Robina Lupínka Lukáš Příkazký.

Druhá řada Rapla by se měla dle tvůrců více soustředit také na hloubku charakterů postav. Mezi ně budou patřit hlavně oběti, ale také například postava patologa. Ten měl prý u diváků tak pozitivní ohlasy, že se v druhé sérii dočká mnohem více prostoru. „Dokonce se mu věnuje celá jedna epizoda,“ doplňuje spoluautor námětu a kreativní producent Josef Viewegh. „Jeho role se nám navíc skvěle psala,“ dodává obratem režisér Pachl. Druhý Rapl rozběhne pátrání již ve 20.05 na České televizi. „Úměrně tomu, jak v seriálu zločinci, politici a právníci bohatnou, postavy detektivů z druhé řady Rapla naopak chudnou. V podstatě mají už jen jeden druhého, smysl pro spravedlnost a černý humor,“ uzavírá producent Viewegh.

Úspěšný seriál

  • Rapl vznikl jako spin-off seriálu Cirkus Bukowsky. S ním ho pojí režisér a scenárista Jan Pachl a postava detektiva Kuneše (Hynek Čermák).
  • První řada z roku 2016 se setkala s úspěchem u diváků i u kritiků. Byla nominována na Českého lva i cenu evropského filmového festivalu Prix Europa.
  • O nákupu práv k vysílání jedná Česká televize s Polskem, Slovenskem a Bulharskem a o natočení vlastní verze seriálu projevili zájem vysílatelé ze Spojených států.

Komentáře

Hlavní zprávy

Obchod se strachem. Rodiče platí dětem tisíce za kurzy

Ilustrační snímek
vydáno 22. ledna 2019  12:27

Pět set korun, ale i devět tisíc. O přípravy na středoškolské přijímačky je velký zájem.  celý článek

V paneláku mají zkušebnu a dokonce nahrávací studio. Sousedům to nevadí

Zkouška kapely klíč v panelákovém studiu.
vydáno 22. ledna 2019  10:58

V obyčejném panelovém domě na okraji Prahy si manželé Marianovi z bytu 5+1, ve kterém bydlí, vytvořili profesionální nahrávací a masteringové studio Klíč....  celý článek

Proměnu průduchu na droida R2D2 z Hvězdných válek mapuje nový dokument

Filip Brouk a jeho R2D2 na Folimance.
vydáno 22. ledna 2019  6:52

Když se před rokem a půl prakticky přes noc přeměnila betonová větrací šachta v parku Folimanka na třímetrový model robota z filmové série Star Wars,...  celý článek

Sloupek Mardoši: Zvonky dveří

Mardoša, člen skupiny Tata Bojs
vydáno 21. ledna 2019  10:15

V našich představách nám spílali z oken, házeli věci, smáli se, zuřili, píše Mardoša pro deník Metro ve svém sloupku.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám