metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 1 °C

Čtvrtek 7. prosince 2023. Svátek má Ambrož, Benjamin
Strážce streamu
Další 2 fotografie v galerii
Margot Robbie ve filmu Sebevražedný oddíl (2016) | foto: © Warner Bros. Entertainment

A zase ta Harley. Dobrodružství superhrdinských delikventů je konečně legálně online

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - Když se režisér komiksového béčka Sebevražedný oddíl (v originále Suicide Squad) James Gunn dozvěděl, že jeho akční oddychovka nepůjde začátkem loňského srpna exkluzivně do kin, ale objeví se, podobně jako například Matrix, zároveň na HBO Max, rval si prý vlasy. Film si na sebe sotva vydělal ale i proto, že jej studio příliš nepropagovalo. Roli sehrál také chaos. Ani fandové do poslední chvíle nevěděli, zda snímek, kterému předcházela verze od Davida Ayera z roku 2016, je regulérním pokračováním, remakem, či takzvaným rebootem.

Zmiňovaný chaos se před pár týdny opakoval znova. Tentokrát se tak stalo na zmiňované platformě studia Warner Bros., která odstartovala v první polovině března v Česku. Jak už jsem nastínil výše, zmiňovaný „nový” Sebevražedný oddíl si odbyl premiéru na HBO Max loni v létě. Přesto, když jste ještě před pár týdny dostali chuť na Suicide Squad a zadali slovíčka do vyhledávače, HBO Max vám vyplivlo akorát Ayerovu verzi z roku 2016. Pokud jste očekávali o něco lepší film Jamese Gunna z minulého pandemického roku, měli jste smůlu. 

To se naštěstí začátkem tohoto měsíce změnilo. Sympatické béčko proto nesmělo chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

Plejáda oblíbených postav
První Sebevražedný oddíl nebyl příliš dobrý film. Natočil jej režisér David Ayer, a ač si našel i přes záškodnické zásahy studia své fanoušky, o obřím hitu se mluvit nedalo a dodnes nedá. V Gunnově případě, který má na kontě třeba komiksové Strážce galaxie od Marvelu, dopadl výsledek podstatně lépe. Co oba filmy spojuje? Plejáda oblíbených postav ze stáje DC. 

Sebevražedný oddíl

I přes finanční zklamání, které Gunnův snímek rovněž přinesl, se diváci však dočkali spin-offu. Jedna z postav – Peacemaker v podání Johna Ceny dostala vlastní seriál na téže platformě. Jestli seriál kvalitativně uspěl posuďte sami. Jeho druhá řada je každopádně schválená a odbude si na HBO Max premiéru začátkem příštího roku. O diváky tedy nouze nebyla.

Nic pro škarohlídy
Gunn si vzal do parády sbírku antihrdinů. Jak píše distributor, jde o partu nejdegenerovanějších delikventů světa DC, kteří doslova umírají touhou zachránit svět. Dle mého názoru natočil oblíbený režisér zábavný a po všech stránkách našlapaný snímek, ve kterém nechybí akce, dobře načasované féry, i dojemné momenty. Ty jdou navíc často až nečekaně na dřeň. Osobně mám chuť pustit si tenhle snímek znova, jen o tom píšu. Asi to brzy udělám. Z děje vám nic víc prozrazovat nechci. Pokud jste film náhodou neviděli, tak to raději bez podrobnějších znalostí děje napravte. Gunnovi se totiž musí nechat ještě jedna důležitá věc. To, co fungovalo u Ayerovi verze, si totiž ponechal. A toho nepotřebného se během příprav snímku či v průběhu jeho děje na obrazovce hodně rychle zbavil.

Sebevražedný oddíl

Zase ta Harley
I díky tomu se v obou verzích vyskytují jak skvělé hudební podkresy, tak prohnaná Amanda Waller s tváří herečky Violy Davis. A samozřejmě také oblíbená Harley Quinn, tedy Margot Robbie. Jak jsme se již dříve v kinech přesvědčili, tahle holčina sama komiksovou pecku neutáhne. Ne, když ve Warner Bros. budou sedět stále ti stejní hlavouni. Tady je ale opět perfektní. A pokud nejste vyloženě fandové, což já nijak extra nejsem, určitě vás tahle prostořeká bláznivka alespoň neurazí.

Sebevražedný oddíl (2021)

 • Režie: James Gunn 
 • Předloha: John Ostrander 
 • Scénář: James Gunn 
 • Kamera: Henry Braham 
 • Hudba: John Murphy 
 • Hrají: Margot Robbie, Idris Elba, John Cena, Joel Kinnaman, David Dastmalchian, Daniela Melchior, Viola Davis, Peter Capaldi, Jai Courtney a další. 
 • Produkce: Charles Roven, Peter Safran 
 • Střih: Fred Raskin 
 • Zvuk: David Acord 
 • Scénografie: Beth Mickle 
 • Masky: Heba Thorisdottir, Brian Sipe

Komentáře

Hlavní zprávy

Létající gladiátoři se vrátí do Prahy. Tentokrát už bez jezdce Petra Kuchaře

vydáno 7. prosince 2023  7:00

V sobotu se v pražské O2 areně představí motokrosové hvězdy během show plné ohňů, nebezpečných triků a dechberoucích skoků. Nejstarší freestyle...  celý článek

Komerční sdělení

Minipůjčka nabídne rychlou odpověď na finanční výdaje

vydáno 7. prosince 2023

Máte před sebou výzvu, na kterou by bylo nejlepší odpovědět ještě dnes? Výdajové položky v rodinném rozpočtu se někdy nedají naplánovat. Přijdou, když se...  celý článek

Končí nadzvedávání chodníků. Pražské stromy konečně dostávají více prostoru

vydáno 6. prosince 2023  18:56

Za starých časů by se oprava Baranovy ulice mohla stát snadným terčem kritiky. Vydouvání dlažby kolem dřevin se však konat nemá.   celý článek

Tam, kde před lety žila prasata, tráví zimu lemuři. Zoopark Nehvizdy je otevřený celý rok

vydáno 6. prosince 2023  16:27

„Pacholci,“ hubuje chovatel Jiří Glatt páru hus kuřích, když na něj dorážejí. Dva ptáci z Austrálie jsou podle něj nejagresivnějšími zvířaty v Zooparku...  celý článek