metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 1 °C

Čtvrtek 7. prosince 2023. Svátek má Ambrož, Benjamin
Strážce streamu
Další 3 fotografie v galerii
Ultimátum: Vzít se, nebo vzít roha? | foto: NETFLIX

Vzít se, nebo vzít roha? Ultimátum je ještě bizarnější, než Love is Blind

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - Moderátoři Nick a Vanessa Lacheyovi, kteří na Netflixu provázeli diváky již dvěma řadami americké reality show Láska je slepá (Love is blind), uvádějí na této platformě novou vztahovku. Jejich nový rádoby sociální experiment se jmenuje Ultimátum: Vzít se, nebo vzít roha?, a jak již napovídá samotný název, jde opět o slušnej bizár. Šest mladých párů více či méně sympatických a nepříliš vyzrálých jedinců, kteří spolu chodí v průměru okolo dvou let, si musí ujasnit a patřičně nalajnovat priority. V každém z párů se totiž našel jedinec, který dal tomu druhému ultimátum. Buď se musí na konci pořadu dvojice vzít a nebo se rozejít. Že je to kravina? Samozřejmě.

Pro většinu diváků bylo sledování Láska je slepá takzvané guilty pleasure. Podlehnout kouzlu reality show, které si příslovečně hrají na realitu a předstírají uvěřitelnost a autenticitu, je pro diváka zkrátka hrozně jednoduché a většinou zábavné. A to i přesto, že mají diváci před sebou na obrazovce vlastně poměrně povrchně vykreslenou partičku blbců. 

S Ultimátem je to stejné. Je to prostě opět zábavná kravina, která se divákovi snaží namluvit, že je něčím víc. Sociálním experimentem i provokativní reality show, ve které páry procházejí cennou zkouškou vztahu. Že jdou na to tak, že na pár týdnů žijí s někým jiným a ve většině případů si na kameru zašmajchlují? To je vykalkulovaný vedlejší efekt, příjemný bonus chcete-li. Ultimátum: Vzít se, nebo vzít roha? je na Netflixu hit. Nesmělo proto chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

Ultimátum: Vzít se, nebo vzít roha?

Lásko, pojďme si zničit, tedy pardon zachránit vztah
Takže si to naposled shrneme. Ne, že by bylo Ultimátum tak komplikovanou záležitostí, ale pro pořádek. Šest heterosexuálních párů má v nějaké formě před svatbou. Jeden z partnerů je ale připraven se oženit, druhý si není tak jistý. Určí si proto ultimátum - do osmi týdnů se musí zasnoubit, nebo jít dál. Do té doby si každý z nich musí před kamerami vybrat nového potenciálního partnera z ostatních párů, což je příležitost, která změní jejich život a umožní jim nahlédnout do dvou různých možných budoucností. První čtyři týdny bydlí společně s novým partnerem, aby pak druhou půlku času žili již se skutečným potenciálním budoucím manželem či manželkou.

Ultimátum: Vzít se, nebo vzít roha?

Moderátor radiátor
Tahle show už v samotném nápadu nedává moc hlavu a patu, o nesmyslnosti dávání ultimát ve zdravém vztahu nemluvě. Že si své diváky show najde však bylo jasné už před měsícem, dvěma, kdy na ni na konci druhé řady Láska je slepá lákala ústřední moderátorská dvojce. Lacheyovi osobně dvakrát nemusím. Lépe, než tihle dva, by Ultimátum moderoval i radiátor. Zpěvák a herečka, toho času v manželském svazku, totiž zkoušejí hrát na osobní notu. S tím, že na podobné ultimátum, jaké řeší účastníci pořadu, došlo v jejich vztahu. A skvěle jim to prý vyšlo. No není to krásné? Nechám té ironie a řeknu, že je to hlavně prvoplánové. Ale divit se tomu by bylo pochopitelně dost naivní.

Ultimátum: Vzít se, nebo vzít roha?

Deset dílů podivností
Buďme ale spravedliví, zajímavé myšlenky a zábavné momenty tu občas jsou. Deset dílů se ale ukazuje jako nestoudně dlouhá stopáž. I přes lehké spoilerování si ale neodpustím vypíchnout věc, která mi připadala na Ultimátu nejzajímavější. A to situace, kdy se na začátku tvůrcům koncept show částečně rozsype pod rukama. A oni ji i přesto dotáhnou a odvysílají. Dva z největších nesympaťáků a od pohledu labilních jedinců totiž rychle pochopí, že jinde než u jejich submisivních partnerů jim jejich chování procházet nebude. 

Ultimátum: Vzít se, nebo vzít roha?

Místo toho, aby tedy riskovali, že se jejich protějšky zpárují byť na omezenou dobu jinde, a zjistí, že vztah může být I docela příjemná věc, raději z účasti na experimentu vycouvají. Pro ty, co v show zůstanou, to ale nedopadne o moc lépe. Nu, uvidíte sami. Když se pak dočkáváme závěrečného dílu, ukazuje se, že to nikomu vlastně moc neprospělo. Ač se nám moderátoři I někteří bývalí účastníci snaží tvrdit opak.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Minipůjčka nabídne rychlou odpověď na finanční výdaje

vydáno 7. prosince 2023

Máte před sebou výzvu, na kterou by bylo nejlepší odpovědět ještě dnes? Výdajové položky v rodinném rozpočtu se někdy nedají naplánovat. Přijdou, když se...  celý článek

Končí nadzvedávání chodníků. Pražské stromy konečně dostávají více prostoru

vydáno 6. prosince 2023  18:56

Za starých časů by se oprava Baranovy ulice mohla stát snadným terčem kritiky. Vydouvání dlažby kolem dřevin se však konat nemá.   celý článek

Tam, kde před lety žila prasata, tráví zimu lemuři. Zoopark Nehvizdy je otevřený celý rok

vydáno 6. prosince 2023  16:27

„Pacholci,“ hubuje chovatel Jiří Glatt páru hus kuřích, když na něj dorážejí. Dva ptáci z Austrálie jsou podle něj nejagresivnějšími zvířaty v Zooparku...  celý článek

Oblíbený server pirátů se změnil v osobní úložiště. Kdo ale chce, cestu si k filmům a seriálům najde

vydáno 6. prosince 2023  14:28

Pro mnohé domácí diváky jde o událost roku. Pouhých pár dní před jeho koncem se totiž veřejnost dozvěděla, že končí ve své původní, řekněme klasické,...  celý článek