metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / -1 °C

Pátek 8. prosince 2023. Svátek má Květoslava
Strážce streamu
Další 2 fotografie v galerii
Zanab má nízké sebevědomí, ačkoliv je nejhezčí | foto: NETFLIX

Láska je zase slepá. Platforma Netflix opět sází na osvědčenou kartu

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - Show Láska je slepá jsme v naší internetové rubrice Strážce streamu probírali nejednou. Pořad, kde se domněle pátrá po odpovědi na otázku, zda se člověk může zamilovat, aniž by někdy viděl objekt jeho touhy, u diváků Netflixu prostě vede. Důkazem budiž aktuálně běžící třetí řada, která byla schválena souběžně s tou druhou. O tom, že musí pořad opět u diváků uspět nemůže být pochyb. Už nyní je totiž jisté, že vznikne i čtvrtá a pátá série.

Než Netflix ve středu 9. listopadu uvolní poslední dva díly, tedy finále a reunion (zpětné ohlédnutí), pojďme si shrnout, jak se aktuální série povedla. Jako obvykle záleží na úhlu pohledu. Hraje se tu totiž na jistotu. Opět je tu doslova cílem (a zároveň záminkou pro vznik pořadu) zjistit, zda je láska slepá. Děj se odehrává pro změnu v Dallasu a účastníci nejprve pár dní kecají v takzvaných buňkách (kde se vzájemně nevidí). Pokud se poté chtějí zasnoubit a následně v show pokračovat, mají možnost. Na konci soutěže pak dvojice, která se již měla možnost pár dní poznávat a čelit různým situacím nakonec sejde u oltáře, kde se buď natvrdo vezmou, nebo vycouvají.

Třetí řada se od těch předchozích liší jen tím, že se tu sešlo o něco víc otevřeně povrchních jedinců. A taky se tu pořád mluví o těch nejhezčích holkách jako o ošklivkách. Nesměla chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

Slepá a pitomá
Streamovací platforma Netlix je král vztahových reality show. Láska je slepá (v originále Love is blind) a její úspěšné zahraniční variace jsou toho opakovaně důkazem. Pro mě je tenhle pořad vždycky fajn odpočinková záležitost, ani ne tak proto, že jde o nějakou bůh ví jak chytrou podívanou. Je tu ale holt spousta situac, které vám podobné show tohoto typu prostě v takové míře nemohou nabídnout. A to je pro mě jako pro diváka víc než fajn. Navíc je tu ještě definitivnost, kterou závěr postavám přináší. Kdo se vezme, ten si to pak obtížněji po skončení pořadu může rozmyslet. Tenhle neduh provází jiné formáty. Kdo viděl, ví o čem mluvím.

Nancy je logopedka

Patnáct mužů a patnáct žen
I v případě aktuální třetí řady je koncept totožný s tím, jaký byl použit u předchozích řad. Do experimentu je přihlášeno patnáctero mužů a patnáct žen, a ti nejzajímavější, kteří postupně vytvářejí páry, jsou prezentováni v divákům. Tentokráte v buňkách vzniká pětice párů, které se podívají ve hře dál. Je to Alexa a Brennon (její otec je nejspíš něco jako Pablo Escobar, on nosí kovbojský klobouk a plešatí, oba milují botox a sex), Cole a Zanab (on flirtuje s kým nemá a nabíhá si, ona má nízké sebevědomí, ačkoliv je to nejhezčí holka z téhle sezóny). Pak je tu SK a Raven (on chce studovat a pak být skvělý nigerijský manžel, ona ho chce vyždímat), Nancy and Bartise (ona je prsatá logopedka se srdcem na dlani, on je povrchní pitomec, jakého jsme v show zatím snad neměli) a také Matt a Colleen (on chorobný vousatý žárlivec, ona hloupá baletka, co flirtuje s jiným).

Alexin otec je nejspíš něco jako Pablo Escobar

Zní vám tenhle popis postav zábavný nebo naopak až moc zjednodušený? Máte nejspíš pravdu. Tvůrci téhle dobře nastříhané reality show se samozřejmě opět vůbec nesnaží ukazovat realitu, ale dát divákům uspokojivý příběh. V aktuální třetí řadě je navíc oproti předchozím sériím již od prvních dílů více než jasné, že si své počáteční peripetie většina párů přitáhne doslova až do obřadní síně. V této fázy bývají však jejich problémy již notně přifouknuté. Tak jako Alexiny rty, Bartisovo ego, nebo Ravenin dekolt. Berte nebo nechte být. Nejen láska, ale i divákova náklonnost k oblíbenému pořadu, může být někdy slepá. Jak by asi vypadal spin-off Láska je hluchá? Tolik otázek..

Komentáře

Hlavní zprávy

Nacvičování sletové skladby s sebou nese i práci na sobě samé, říká Machů

vydáno 8. prosince 2023  5:00

Cvičit v Sokole začala nyní 30letá Kateřina Machů ve svých přibližně deseti letech. V současnosti je pro ni ale komunita České obce sokolské jako druhá...  celý článek

Zpěv, fazole a LSD. Rozervané srdce Jima Morrisona dobilo nad Seinou

vydáno 7. prosince 2023  15:07

Jim Morrison by oslavil 80 let. Byl vtělením báječného doktora Jekylla, kterého flaška whisky měnila v odpudivého pana Hyda.  celý článek

Frajeři ze Slovenska učí radnice „kecat“ s místními. Pomůže i asistent Charlie

vydáno 7. prosince 2023  10:00

Po úspěšných českých projektech typu Avast či Rohlík se podobně perspektivní startup objevil i u sousedů. Aplikace má být k dispozici uživatelům...  celý článek

První ročník Eco Rally Praha byl náročný, ale vydařený

vydáno 7. prosince 2023  7:56

S rozvojem elektromobility, růstem počtu elektrických aut a rozšiřující se dobíjecí infrastrukturou se objevují i podpůrné sportovní a závodní aktivity....  celý článek