metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 19 °C

Sobota 18. května 2024. Svátek má Nataša

Láska je zase slepá. Platforma Netflix opět sází na osvědčenou kartu

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - Show Láska je slepá jsme v naší internetové rubrice Strážce streamu probírali nejednou. Pořad, kde se domněle pátrá po odpovědi na otázku, zda se člověk může zamilovat, aniž by někdy viděl objekt jeho touhy, u diváků Netflixu prostě vede. Důkazem budiž aktuálně běžící třetí řada, která byla schválena souběžně s tou druhou. O tom, že musí pořad opět u diváků uspět nemůže být pochyb. Už nyní je totiž jisté, že vznikne i čtvrtá a pátá série.

Další 2 fotografie v galerii
Zanab má nízké sebevědomí, ačkoliv je nejhezčí | foto: NETFLIX

Než Netflix ve středu 9. listopadu uvolní poslední dva díly, tedy finále a reunion (zpětné ohlédnutí), pojďme si shrnout, jak se aktuální série povedla. Jako obvykle záleží na úhlu pohledu. Hraje se tu totiž na jistotu. Opět je tu doslova cílem (a zároveň záminkou pro vznik pořadu) zjistit, zda je láska slepá. Děj se odehrává pro změnu v Dallasu a účastníci nejprve pár dní kecají v takzvaných buňkách (kde se vzájemně nevidí). Pokud se poté chtějí zasnoubit a následně v show pokračovat, mají možnost. Na konci soutěže pak dvojice, která se již měla možnost pár dní poznávat a čelit různým situacím nakonec sejde u oltáře, kde se buď natvrdo vezmou, nebo vycouvají.

Třetí řada se od těch předchozích liší jen tím, že se tu sešlo o něco víc otevřeně povrchních jedinců. A taky se tu pořád mluví o těch nejhezčích holkách jako o ošklivkách. Nesměla chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

Slepá a pitomá
Streamovací platforma Netlix je král vztahových reality show. Láska je slepá (v originále Love is blind) a její úspěšné zahraniční variace jsou toho opakovaně důkazem. Pro mě je tenhle pořad vždycky fajn odpočinková záležitost, ani ne tak proto, že jde o nějakou bůh ví jak chytrou podívanou. Je tu ale holt spousta situac, které vám podobné show tohoto typu prostě v takové míře nemohou nabídnout. A to je pro mě jako pro diváka víc než fajn. Navíc je tu ještě definitivnost, kterou závěr postavám přináší. Kdo se vezme, ten si to pak obtížněji po skončení pořadu může rozmyslet. Tenhle neduh provází jiné formáty. Kdo viděl, ví o čem mluvím.

Nancy je logopedka

Patnáct mužů a patnáct žen
I v případě aktuální třetí řady je koncept totožný s tím, jaký byl použit u předchozích řad. Do experimentu je přihlášeno patnáctero mužů a patnáct žen, a ti nejzajímavější, kteří postupně vytvářejí páry, jsou prezentováni v divákům. Tentokráte v buňkách vzniká pětice párů, které se podívají ve hře dál. Je to Alexa a Brennon (její otec je nejspíš něco jako Pablo Escobar, on nosí kovbojský klobouk a plešatí, oba milují botox a sex), Cole a Zanab (on flirtuje s kým nemá a nabíhá si, ona má nízké sebevědomí, ačkoliv je to nejhezčí holka z téhle sezóny). Pak je tu SK a Raven (on chce studovat a pak být skvělý nigerijský manžel, ona ho chce vyždímat), Nancy and Bartise (ona je prsatá logopedka se srdcem na dlani, on je povrchní pitomec, jakého jsme v show zatím snad neměli) a také Matt a Colleen (on chorobný vousatý žárlivec, ona hloupá baletka, co flirtuje s jiným).

Alexin otec je nejspíš něco jako Pablo Escobar

Zní vám tenhle popis postav zábavný nebo naopak až moc zjednodušený? Máte nejspíš pravdu. Tvůrci téhle dobře nastříhané reality show se samozřejmě opět vůbec nesnaží ukazovat realitu, ale dát divákům uspokojivý příběh. V aktuální třetí řadě je navíc oproti předchozím sériím již od prvních dílů více než jasné, že si své počáteční peripetie většina párů přitáhne doslova až do obřadní síně. V této fázy bývají však jejich problémy již notně přifouknuté. Tak jako Alexiny rty, Bartisovo ego, nebo Ravenin dekolt. Berte nebo nechte být. Nejen láska, ale i divákova náklonnost k oblíbenému pořadu, může být někdy slepá. Jak by asi vypadal spin-off Láska je hluchá? Tolik otázek..

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Paralelní světy, kočka a pocuchaný mozek. Bestseller Temná hmota nepřekvapuje

Strážce streamu
vydáno 17. května 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Štve vás manželka? Děti pořád jen pyskují? Šéf je blbec? Nevadí. Stačí, když si promyslíte, jaké vaše životní rozhodnutí vás do tohohle neutěšeného...  celý článek

Fanoušci MHD vymění letos na akci Autobusový den terminál metra Letňany za Letenskou pláň

vydáno 17. května 2024  5:00

„Po šesti minulých ročnících, které se konaly v terminálu u stanice metra C Letňany, se letošní akce uskuteční na zcela novém místě! V sobotu 18. května...  celý článek

Stát na zastávce jako pařez není dobrá strategie. „Mávací“ zastávky čtenáři Metra nechtějí

vydáno 16. května 2024  12:00

I když převedení všech pražských autobusových zastávek do režimu na znamení nikdo z cestujících nechce, stejně to nejspíš na magistrátu odsouhlasí. V...  celý článek

Foťte jako Botticeli! Žádné složité nastavování mobilu, stačí jen pár jednoduchých triků

vydáno 15. května 2024  12:59

Pro dobrou fotku stačí dobrý mobil... Kdepak! Všichni tušíme, že jen ve fotoaparátu to není. S kolegyní jsme se zúčastnili kurzu focení iPhonem a i s...  celý článek