metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 2 °C

Čtvrtek 30. listopadu 2023. Svátek má Ondřej
Strážce streamu
Další 3 fotografie v galerii
Jak by asi vypadal spin-off Láska je hluchá? Tolik otázek.. | foto: NETFLIXMetro.cz

Na Netflixu je láska nejen slepá, ale i hluchá či zbytečná. Stejně se ale koukáte znova a znova

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - Reality show streamovacího giganta Netflix s názvem Láska je slepá (Love is blind), ve které nezadaní muži a ženy hledají lásku a zasnoubí se dřív, než se osobně setkají, slaví od svého uvedení v roce 2020 obrovský úspěch. Aby taky ne. V průběhu let, třech oficiálních řadách a nespočtu spin-offů odehrávajících se mimo USA si před oltářem řeklo své sladké ano opravdu velké množství více či méně šťastných párů. To, zda spolu dvojice také zůstali a žijí do dnešních dnů šťastně takříkajíc až do smrti, je pochopitelně trošku jiný příběh. Toho je si Netflix dobře vědom. Proto před pár dny, tak jako již několikrát předtím, přispěchal s trojicí bonusových dílů k nedávno odvysílané třetí sezóně s podtitulem Po oltáři. A jak jste se již možná sami stihli přesvědčit, jde o něco přes hodinku a půl trvající a vcelku neurážející nudu.

Vlna mírného zklamání fanoušků ale Netflixu zase až tolik nevadí. Neuspokojivý přílepek klasických dílů oblíbené reality show totiž dobře slouží jako vábnička k dalšímu sledování. A to jak chystané čtvrté a páté řady Love is blind, které jsou již na pokyn Netflixu dávno v produkci, tak čerstvé novinky s názvem Jako ulití (Perfect Match). Amorovo vábení prostě na Netflixu umějí vytěžit. Nové díly třetí řady Love is blind nesměly chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

Sázka na osvědčenou vztahovou kartu
Píšu to už po milionté, ale je to prostě fakt. Streamovací platforma Netlix je královnou vztahových reality show. Láska je slepá je pak spolu s neméně úspěšným Too Hot to Handle netflixovskou vlajkovou lodí. Tvůrci téhle dobře nastříhané reality show o vztazích vzniklých takříkajíc přes zeď se ani ve třetí sérii vůbec nesnažili ukazovat realitu. Spíše chtěli divákům znovu naservírovat uspokojivý vypointovaný příběh. A jinak tomu není ani u trojice nových dílů s označením Po oltáři. Co se v nich zhruba odehrává? Inu, spíš bychom si měli říct, co tvůrci zametli pod koberec.

Z reality show Láska je slepá

Chytání za nos nepřišlo
Asi nejúspěšnější pár série - divoška Alexa a podpantoflák Brennon si vedou i po své účasti v show dobře a plánují rodinu. To je sice hezké, ale vztah mezi Alexiným otcem a Brennonem nevypadá v nových dílech série před kamerami úplně skvěle. Vlastně je to až divné, protože jak Brennon, tak celá jeho rodina konvertovali kvůli Alexině famílii k judaismu.

Láska je slepá: Japonsko

Pak tu máme v kontrastu naopak nejdramatičtější pár třetí řady - Colea a Zanab. Ironií je, že je tahle dvojka v bonusových dílech vlastně úplně bezproblémová. Velká část diváků možná čekala, že se Zanab chytí za nos a za své chování ke Coleovi, kterého na konci show bez skrupulí pranýřovala, se nakonec omluví. Chyba lávky přátelé. Na obrazovce se to už nejspíš nestane.

Kamarádi nebudou
Přejděme k Nancy a Bartisovi. Když Nancy řekla ano u oltáře a Bartise řekl ne, vedlo to ke spoustě hněvu a slzám. Fandové na netu, Nancyina rodina, její přátelé a upřímně řečeno i většina diváků doufala, že bude tmavovlasá kráska v době natáčení bonusových dílů považovat Bartise za hlubokou minulost. Nestalo se tak. Tahle dvojka se i rok poté údajně scházela jako čistokrevní kamarádi, což nevyrovnané Nancy zrovna dvakrát nesvědčilo. Na její konečné rozhodnutí, co s přátelstvím k bývalému bude dál, tedy došlo až teď. A ano, diváci jsou svědky situace opět jako vystřižené podle předem přichystané scénáristické šablony. Zase té holce někdo něco nakecal. A je jedno, kdo to ve skutečnosti byl.

O Mattovi a Colleen s dovolením psát nebudu. Kdyby tuhle divnou dvojku vystřihli, vůbec bych se nezlobil. Jsou spolu dál. Tečka. Co tu máme dál? Aha. SK a Raven. Ti vypadali na začátku bonusové trojice epizod jako vysněný pár. SK dokonce plánoval požádat silikonovou sportovkyni o ruku a sháněl dokonalý prsten. Jak to ale u podobných show bývá, vše bylo příliš dobré, aby to byla pravda. Poslední díl končí vzkazem, který nahrála Raven několik měsíců po zasnoubení. V něm vysvětluje, proč to se svatbou napodruhé nevyšlo.

Znáte rčení o tom, že láska je slepá? Tvůrci reality show Láska je slepá (Love is blind) se rozhodli toto rčení ověřit v praxi.

Jako ulití
Páry, které prokážou, že jsou kompatibilní, si budou moct pohrát s taktikou a vášněmi, protože dostanou právo dát dohromady nebo rozdělit ostatní soutěžící. Tak zní premisa nové vztahové reality show Jako ulití, která svým způsobem na třetí řadu Láska je slepá navazuje. Kromě moderátora Nicka Lacheye (bože, zase?) se zde totiž objeví někteří soutěžící právě z Love is blind v čele Bartisem. Káru vztahových show prostě Netflix táhne vesele dál. Proč by také neměl. Stejně se na to chtě nechtě stále se rozrůstající cílovka nakonec koukne.

Komentáře

Hlavní zprávy

Přízračná oblaka páry v Hostivaři dosyčí. Na Vánoce po nich nebude památky

vydáno 30. listopadu 2023  16:59

Žádná díra není pro deník Metro a jeho čtenáře málo významná. Zní to jako nadsázka, ale tento fakt platí zejména tehdy, když se z ní skoro dva roky valí...  celý článek

Je tu prostě příliš mnoho aut. Praha není nakufovací, líčí náměstek primátora Zdeněk Hřib

vydáno 30. listopadu 2023  11:00

Magistrát chystá reformu zón placeného stání. Účinnost nového nastavení systému by měla začít 1. října 2024.  celý článek

Otužilci slaví 100 let plavání ve Vltavě. Výročí připomene kniha plná reportáží a rozhovorů

vydáno 30. listopadu 2023  7:00

Pro chladivé kratochvíle nadchl Pražany skoro šedesátiletý klenotník. Na jeho počest se pravidelně koná vánoční závod plavců u Národního divadla.   celý článek

Komerční sdělení

Klimatizace na rostoucí teploty nestačí. Využívejte pasivní chlazení

vydáno 30. listopadu 2023

Rok 2023 se s velkou pravděpodobností stane celosvětově nejteplejším rokem v historii měření. V Česku jsme podle ČHMÚ do poloviny září zaznamenali 14,5...  celý článek