metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 28 °C

Úterý 23. července 2024. Svátek má Libor

Příběh o zrodu Chippendales je majstrštyk kabelovky Hulu! Tedy pardon, Disney+

Strážce streamu   14:00
STRÁŽCE STREAMU - Osmidílná minisérie s krkolomným názvem Představujeme vám Chippendales! vypráví příběh o Somenovi „Stevovi“ Banerjee, indicko-americkém podnikateli, který založil slavnou striptýzovou skupinu Chippendales. Pokud jste o existenci tohoto největšího impéria pánského striptýzu na světě dosud neslyšeli, bude vás tahle kriminální sága bavit možná dvojnásob. U mě osobně to tak bylo. I proto Chippendales směle doporučuji dál.
Ze seriálu Představujeme vám Chippendales! (2023)

Ze seriálu Představujeme vám Chippendales! (2023) | foto: Disney+

Pokud jste ani vy neměli ponětí o tom, jak zběsilou i pohnutou historii za sebou Chippendales vlastně mají, svěřte se do rukou streamovacího giganta Disney+. Ten vám příběh o obrovském úspěchu, talentu, ale i závisti, zradě a nakonec i smrti zabalí do příjemné retro podoby a za zvuků osmdesátkového diska přihodí navrch výtečné herecké výkony. Především kvůli nim nesměl seriál Představujeme vám Chippendales! chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

Mužská strippingová revue
Welcome to Chippendales!, jak se seroš v originále nazývá, přináší tak trochu odlišný pohled na svět nočních klubů. Pokud jste někdy v nějakém podobném podniku byli, nebo stejně jako většina lidí na světě máte tyto kluby nakoukané třeba jen z amerických filmů, patrně si při slovech „striptýzový bar“ bandu osvalených mániček v kalhotách na suchý zip nepředstavíte. Nápad založit něco podobného v osmdesátých letech byl proto i na dnešní poměry více, než přelomový. Nic, co by připomínalo striptýzový klub primárně pro ženy, totiž v té době vůbec neexistovalo.

Murray Bartlett

Je tedy nasnadě, že se po počátečních trablech spolu s dobrým nápadem obratem dostavil také kýžený úspěch. Podnikatel v podání herce Kumaila Nanjianiho byl ale hladoví a chtěl pořád víc a víc. A jak už tomu v podobných příbězích bývá, stalo se mu to nakonec osudným. Banerjee měl totiž v životě, stejně jako v seriálu, jeden velký problém. Osobní, ekonomické i rasové překážky, které se mu často obdivuhodným způsobem dařilo na jeho cestě překonávat, mu totiž bohužel nepřidaly na charakteru. Respektive v něm postupně probudily to nejhorší.

Kumail Nanjiani

Dámský klub zvučného jména
Za osmidílnou ságou z dílny Disneymu patřící kabelovky Hulu stojí showrunner Robert Siegel. Ten stojí například za loňskou úspěšnou a rovněž osmidílnou minisérií Pam & Tommy. Jeho tým se v případě současné novinky nechal inspirovat knihou Smrtící tanec: Vraždy v Chippendales od K. Scota Macdonalda a Patricka MontesDeOca.

Jestli něco v Představujeme vám Chippendales! funguje na čistou jedničku, je to obsazení a herecké výkony celkově. Perfektní Nanjiani se definitivně vymaňuje z rolí jednorozměrných sympaťáků a vlezdoprdelek všeho druhu. Sledovat choreografa herce Murraye Bartletta Nicka De Noiu je čiré potěšení, geniální švadlena Juliette Lewis Denise (autorka zmiňovaných striptérských kaťat) je stejně tak otravná, jako milá a loajální. Irene Banerjee v podání herečky Annaleigh Ashford pak rovněž prochází jako stevova manželka zajímavým charakterovým vývojem. Byť ne tak extrémním jako v případě jejího chotě. Od nervózní šprtky přes chladnokrevnou obchodní magnátku až po uzlíček nervů. Nikdo z vyjmenovaných postav není nějak extra na první dobrou sympatický. Vlastně je hodně otázkou, komu budete v závěrečných epizodách fandit. O tom to ale je.

Představujeme vám Chippendales! Roberta Siegela je hit!

Právě na hercích a zručně vybudované retro atmosféře stojí kouzlo celého seriálu. Možná vám totiž tohle dílko bude připadat až moc natahované, možná vám tu budou v závěru chybět nějaké výraznější nosné motivy. A dost možná vás Welcome to Chippendales! odradí šablonovitostí prvních dvou epizod. Bezpochyby jde ale patrně o jeden z nejvýraznějších seriálů, kterých se v letošním roce dočkáme. Uvidíme, zda si koncem roku nebudu za tenhle výrok dávat facky. A pokud to tak dopadne, pak tak učiním v rytmu retro disca.

Představujeme vám Chippendales!

 • Tvůrci: Robert Siegel
 • Režie: Matt Shakman, Gwyneth Horder-Payton, Nisha Ganatra, Richard Shepard
 • Předloha: K. Scot MacDonald (kniha), Patrick MontesDeOca (kniha)
 • Scénář: Robert Siegel, Rajiv Joseph, Annie Julia Wyman, Jacqui Rivera, Jenni Konner
 • Kamera: Paula Huidobro, Jimmy Lindsey
 • Hudba: Siddhartha Khosla
 • Hrají: Kumail Nanjiani, Murray Bartlett, Juliette Lewis, Annaleigh Ashford, Zack Palmisano, Andrew Rannells, Robin de Jesus, Jack Laufer a další.
 • Produkce: Michael C. Bolton
 • Střih: David Dean, Felicia Mignon Livingston, David Berman, Libby Cuenin
 • Zvuk: Keith Rogers
 • Scénografie: Linette McCown
 • Masky: Victor Del Castillo
 • Kostýmy: Peggy A. Schnitzer
Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

V kůži mechanika. Přezouvání formule 1 si můžete vyzkoušet na nábřeží Vltavy

vydáno 22. července 2024  21:00

V polovině srpna zavítá do centra Prahy tým Red Bull Racing se svou našlapanou událostí Red Bull Showrun. Než se tak ale stane, budou mít fanoušci závodů...  celý článek

GALERIE: Až se vydáte na výlet podél Bílé Opavy, neudělejte tu samou chybu jako my

vydáno 21. července 2024  15:26

Horké dny jde strávit u vody nebo v horách. Pokud máte chuť na druhou variantu, máme pro vás tip. Naučná stezka Bílá Opava je sice náročná, v létě je ale...  celý článek

Řadová garáž? Před pěti lety za 150 tisíc, teď dokonce za půl milionu

vydáno 21. července 2024  5:04

Když Československo zasáhla vlna automobilismu, vzrostl zájem o garáže. Ulice se začaly plnit auty, najednou nebylo kde parkovat a také při permanentním...  celý článek

RECENZE: V hlavě 2 je nejúspěšnějším filmem roku. Baví, je to ale klasická dvojka

vydáno 20. července 2024  16:58

Ještě ani neběžel v některých zemích a už bylo jasné, že jde o nejvýnosnější dílo značky Pixar. Animák V hlavě 2 je první a dosud jedinou letošní...  celý článek