metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 1 °C

Čtvrtek 7. prosince 2023. Svátek má Ambrož, Benjamin
Strážce streamu
Dalších 5 fotografií v galerii
Ze seriálu Představujeme vám Chippendales! (2023) | foto: Disney+

Příběh o zrodu Chippendales je majstrštyk kabelovky Hulu! Tedy pardon, Disney+

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - Osmidílná minisérie s krkolomným názvem Představujeme vám Chippendales! vypráví příběh o Somenovi „Stevovi“ Banerjee, indicko-americkém podnikateli, který založil slavnou striptýzovou skupinu Chippendales. Pokud jste o existenci tohoto největšího impéria pánského striptýzu na světě dosud neslyšeli, bude vás tahle kriminální sága bavit možná dvojnásob. U mě osobně to tak bylo. I proto Chippendales směle doporučuji dál.

Pokud jste ani vy neměli ponětí o tom, jak zběsilou i pohnutou historii za sebou Chippendales vlastně mají, svěřte se do rukou streamovacího giganta Disney+. Ten vám příběh o obrovském úspěchu, talentu, ale i závisti, zradě a nakonec i smrti zabalí do příjemné retro podoby a za zvuků osmdesátkového diska přihodí navrch výtečné herecké výkony. Především kvůli nim nesměl seriál Představujeme vám Chippendales! chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

Mužská strippingová revue
Welcome to Chippendales!, jak se seroš v originále nazývá, přináší tak trochu odlišný pohled na svět nočních klubů. Pokud jste někdy v nějakém podobném podniku byli, nebo stejně jako většina lidí na světě máte tyto kluby nakoukané třeba jen z amerických filmů, patrně si při slovech „striptýzový bar“ bandu osvalených mániček v kalhotách na suchý zip nepředstavíte. Nápad založit něco podobného v osmdesátých letech byl proto i na dnešní poměry více, než přelomový. Nic, co by připomínalo striptýzový klub primárně pro ženy, totiž v té době vůbec neexistovalo.

Murray Bartlett

Je tedy nasnadě, že se po počátečních trablech spolu s dobrým nápadem obratem dostavil také kýžený úspěch. Podnikatel v podání herce Kumaila Nanjianiho byl ale hladoví a chtěl pořád víc a víc. A jak už tomu v podobných příbězích bývá, stalo se mu to nakonec osudným. Banerjee měl totiž v životě, stejně jako v seriálu, jeden velký problém. Osobní, ekonomické i rasové překážky, které se mu často obdivuhodným způsobem dařilo na jeho cestě překonávat, mu totiž bohužel nepřidaly na charakteru. Respektive v něm postupně probudily to nejhorší.

Kumail Nanjiani

Dámský klub zvučného jména
Za osmidílnou ságou z dílny Disneymu patřící kabelovky Hulu stojí showrunner Robert Siegel. Ten stojí například za loňskou úspěšnou a rovněž osmidílnou minisérií Pam & Tommy. Jeho tým se v případě současné novinky nechal inspirovat knihou Smrtící tanec: Vraždy v Chippendales od K. Scota Macdonalda a Patricka MontesDeOca.

Jestli něco v Představujeme vám Chippendales! funguje na čistou jedničku, je to obsazení a herecké výkony celkově. Perfektní Nanjiani se definitivně vymaňuje z rolí jednorozměrných sympaťáků a vlezdoprdelek všeho druhu. Sledovat choreografa herce Murraye Bartletta Nicka De Noiu je čiré potěšení, geniální švadlena Juliette Lewis Denise (autorka zmiňovaných striptérských kaťat) je stejně tak otravná, jako milá a loajální. Irene Banerjee v podání herečky Annaleigh Ashford pak rovněž prochází jako stevova manželka zajímavým charakterovým vývojem. Byť ne tak extrémním jako v případě jejího chotě. Od nervózní šprtky přes chladnokrevnou obchodní magnátku až po uzlíček nervů. Nikdo z vyjmenovaných postav není nějak extra na první dobrou sympatický. Vlastně je hodně otázkou, komu budete v závěrečných epizodách fandit. O tom to ale je.

Představujeme vám Chippendales! Roberta Siegela je hit!

Právě na hercích a zručně vybudované retro atmosféře stojí kouzlo celého seriálu. Možná vám totiž tohle dílko bude připadat až moc natahované, možná vám tu budou v závěru chybět nějaké výraznější nosné motivy. A dost možná vás Welcome to Chippendales! odradí šablonovitostí prvních dvou epizod. Bezpochyby jde ale patrně o jeden z nejvýraznějších seriálů, kterých se v letošním roce dočkáme. Uvidíme, zda si koncem roku nebudu za tenhle výrok dávat facky. A pokud to tak dopadne, pak tak učiním v rytmu retro disca.

Představujeme vám Chippendales!

 • Tvůrci: Robert Siegel
 • Režie: Matt Shakman, Gwyneth Horder-Payton, Nisha Ganatra, Richard Shepard
 • Předloha: K. Scot MacDonald (kniha), Patrick MontesDeOca (kniha)
 • Scénář: Robert Siegel, Rajiv Joseph, Annie Julia Wyman, Jacqui Rivera, Jenni Konner
 • Kamera: Paula Huidobro, Jimmy Lindsey
 • Hudba: Siddhartha Khosla
 • Hrají: Kumail Nanjiani, Murray Bartlett, Juliette Lewis, Annaleigh Ashford, Zack Palmisano, Andrew Rannells, Robin de Jesus, Jack Laufer a další.
 • Produkce: Michael C. Bolton
 • Střih: David Dean, Felicia Mignon Livingston, David Berman, Libby Cuenin
 • Zvuk: Keith Rogers
 • Scénografie: Linette McCown
 • Masky: Victor Del Castillo
 • Kostýmy: Peggy A. Schnitzer

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Minipůjčka nabídne rychlou odpověď na finanční výdaje

vydáno 7. prosince 2023

Máte před sebou výzvu, na kterou by bylo nejlepší odpovědět ještě dnes? Výdajové položky v rodinném rozpočtu se někdy nedají naplánovat. Přijdou, když se...  celý článek

Končí nadzvedávání chodníků. Pražské stromy konečně dostávají více prostoru

vydáno 6. prosince 2023  18:56

Za starých časů by se oprava Baranovy ulice mohla stát snadným terčem kritiky. Vydouvání dlažby kolem dřevin se však konat nemá.   celý článek

Tam, kde před lety žila prasata, tráví zimu lemuři. Zoopark Nehvizdy je otevřený celý rok

vydáno 6. prosince 2023  16:27

„Pacholci,“ hubuje chovatel Jiří Glatt páru hus kuřích, když na něj dorážejí. Dva ptáci z Austrálie jsou podle něj nejagresivnějšími zvířaty v Zooparku...  celý článek

Oblíbený server pirátů se změnil v osobní úložiště. Kdo ale chce, cestu si k filmům a seriálům najde

vydáno 6. prosince 2023  14:28

Pro mnohé domácí diváky jde o událost roku. Pouhých pár dní před jeho koncem se totiž veřejnost dozvěděla, že končí ve své původní, řekněme klasické,...  celý článek