metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 6 °C

Sobota 20. dubna 2024. Svátek má Marcela

Nejpracovitější filmová herečka Petra Hřebíčková hledá chlapa. Už zase

  12:31
Nová komedie od tvůrců hitu Ženy v běhu se blíží do kin. Dostane v ní oblíbená herečka možnost zazářit i jinak než jako obvykle? Tedy jako ztrhaná matka doufající v lásku a pozornost i ve středním věku?

Další 2 fotografie v galerii
V kinech je i Matka v trapu. Herečka si konkuruje. | foto: Falcon

Když se řekne nejpracovitější česká herečka, možná vás napadne Petra Hřebíčková. Není divu. V loňském roce se totiž tahle sympatická umělkyně objevila hned ve třech celovečerních filmech. V posledních týdnech to fanoušci českých komedií vydatně pociťují. Začátkem minulého měsíce dorazil Franta mimozemšťan, pak před zhruba dvěma týdny Matka v trapu. A už příští týden vtrhne do kin její třetí nový projekt – Sladký život. Snímek od tvůrců hitu Ženy v běhu, který navštívil v kinech milion a půl diváků, přičemž milion padnul za pouhých čtyřicet dva dnů, prezentují svou novinku sebevědomě. Jak také jinak.

Srdce na dlani
Hlavním hrdinou filmu Sladký život je hokejový reprezentant a frajírek Rosťa Beran (Vladimír Polívka). Žije v luxusním bytě, má rychlé auto a spoustu mladých milenek v duchu hesla: Nad třicet let neberu! Peníze a titul mistra světa mu dávají pocit nedotknutelnosti a nadřazenosti. Ale nic netrvá věčně. Nečekaný kolaps v posteli s krásnou blondýnou udělá za Rosťovou bohorovnou pohodou tlustou čáru. Transplantaci jeho nového srdce má následně vést přísná lékařka Magda (Petra Hřebíčková), se kterou kdysi strávil jedinou noc a už se jí nikdy neozval. A jak už diváci z filmů s Hřebíčkovou v jedné z ústředních úloh dobře vědí, Rosťa, a to cituji slova tuzemského distributora, s překvapením zjistí, že život obyčejných smrtelníků může být stejně nádherný a jedinečný jako láska k té pravé ženě nad třicet.

Kámoši Kotek a Cina
Ve filmu mají kromě Polívky a Hřebíčkové sehrávat důležité role ještě dva oblíbení tuzemští herci. Dluhy z rozmařilého života navíc Rosťu připraví o poslední korunu a jediné, co mu ze slavného života zbude, je medaile mistra světa, kterou pro něj zachrání bývalý manažer a kamarád (Vojtěch Kotek). Rosťa v sobě musí najít novou životní energii, optimismus a odvahu začít znovu od nuly. Pomáhá mu především Jindřich (Jan Cina), seriózní a zodpovědný chlapík, který sám vychovává šestiletou dcerku, má zlaté srdce, a i když Rosťu nejdřív upřímně nesnáší, brzy se z nich stanou nejlepší přátelé.

Bezva Hřebíčková na krku
Nová romantická oddychovka pochází z dílny hitmakerského producenta a režiséra Tomáše Hoffmana.

“Se Sladkým životem na vás v kině čeká intenzivní pozitivně laděná emoce. Společně s hlavním hrdinou začnete nový život, poznáte nejlepší přátele a nejdete tu jedinou pravou lásku. Všechny ty sympatické postavy navíc hrají skvělí a krásní herci. Ve Sladkém životě zkrátka prožijete na vlastní kůži to, co nás všechny v reálném světě potkává jen zřídka, až nikdy,“ zve diváky do kina režisér filmu Hoffman, který stojí za úspěšnými snímky, jako jsou Ženy v běhu (2019), Účastníci zájezdu (2006), Ženy v pokušení (2010) a Bezva ženská na krku (2016).

V posledně zmiňovaném snímku sehrává Hřebíčková podobnou roli. Tedy její typickou, avšak s přibývajícími projekty poměrně zaměnitelnou úlohu pohledné čtyřicátnice, která není povětšinou nikterak otravná či nedejbože ubrečená. Je to prostě ženská ve středním věku, která touží po lásce, něze, případně jakékoliv formě respektu a pozornosti. Kromě již zmiňovaných titulů, tedy aktuálního Sladkého života, Matky v trapu a Bezva ženské na krku, lze zmínit také Přes prsty (2019) či Příliš osobní známost (2020).

Sladký život očima Petry Hřebíčkové

  • Hrdinka nového snímku Magda je špičková lékařka, která má dvě lásky – chirurgii a svou dceru Zuzku. Už dávno jí není třicet a na svého čerstvého pacienta Rosťu nemá právě ty nejlepší vzpomínky. Před jeho šarmem je v bezpečí ale jen zdánlivě.
  • “Magda je lékařka, velice inteligentní žena, která sama vychovává dceru. Je trochu smířená, že to takto půjde i nadále, ale do jejího života vstoupí nová tvář a začnou se dít věci. Více bych prozradit zatím nechtěla,“ říká Hřebíčková.
  • “V tomto filmu se hodně věcí přihodí a je to hlavně o tom, že v každém z nás může nastat změna, pokud člověk chce. Když se mu přihodí, že spadne až na dno, tak to pro něj nemusí být úplný konec, ale nový začátek. To je vzkaz, který se mi v tomto filmovém příběhu hodně líbí. A postavu lékařky jsem si zahrála poprvé, a to se mi také líbilo vyzkoušet,“ dodává Hřebíčková.
  • Vladimír Polívka je podle Hřebíčkové velice galantní, pozorný, přemýšlivý i hravý parťák. „Hrálo se mi s ním moc dobře a opravdu mě to s ním hodně bavilo. S režisérem Hoffmanem se mi rovněž pracuje velice dobře, ví, co chce, má to velmi dobře vymyšlené, zároveň je ochotný naslouchat mým názorům, podnětům a je hodně trpělivý,“ doplňuje Hřebíčková s tím, že diváci spolu s hrdiny snímku prožijí v kinech lásku i selhání, pád na dno. „Je to příběh o tom, že se člověk může změnit, navíc k lepšímu a tím pádem být šťastnější,“ míní herečka.
Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

HBO zhorší kvalitu svým předplatitelům, „levný“ Netflix se brzy chystá k nám a je to hit

Strážce streamu
vydáno 19. dubna 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Internetová televize HBO Max, jak ji uživatelé doposud znají, zanikne ve druhé polovině května. Nová služba láká na sportovní balíček. Ceny jsou ale zatím...  celý článek

Ví, že ho fotíte? Snímky vašich ratolestí mohou zneužít pedofilové či vyděrači

vydáno 19. dubna 2024  5:00

Někdo by si mohl myslet, že největším strašákem sociálních sítí jsou falešné účty, které se vyjadřují do komentářů pod příspěvky a píšou hejty se záměrem...  celý článek

Biker Michal Maroši se divákům otevře v dokumentu Ten, co slaví každý den

vydáno 18. dubna 2024  12:00

Vrcholových sportovců je nepočítaně, ale jen pár z nich může říct, že o nich někdo natočil film. Mezi takové nově patří i biker Michal Maroši, který si i...  celý článek

Fanoušci dopravy mají letos žně. V Benešově se opět můžou projet Hurvínkem

vydáno 18. dubna 2024  18:05

Pražské metro zahájilo provoz 9. května 1974. Výročí si dopravní podnik připomíná po celý rok. Kromě programu spojeného s oslavami padesáti let podzemky...  celý článek