metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 29 °C

Úterý 25. června 2024. Svátek má Ivan

STRÁŽCE STREAMU: Láska, Netflix a zničené buňky. Nakoukali jsme vztahové reality show

Strážce streamu   14:00
Jsou zábavné, neskutečně stupidní a řada lidí tají, že je sledovala. Když je ale jednou zapnete, je v podstatě nemožné je vypnout. Řeč je o speciální kategorii pořadů, ve které streamovací platforma ční nad konkurencí – vztahových reality show. Do rozbouřených vod hormonů, falešných úsměvů a umělých řas jsme se potopili za vás, abychom zjistili, který reality seroš si zaslouží vaši pozornost.

Další 3 fotografie v galerii
Too hot to handle | foto: NETFLIX

Budete mít zničené mozkové buňky, ťukat si na čelo, možná při sledování ztratíte pojem o čase. Vztahové reality show prostě Netflix umí a nahání na nich každoročně tučná čísla sledovanosti. Jejich koncept i náměty si rozebereme níže. Téma vztahových reality show nesmělo chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu. Nemyslíte? Doufám že ano, protože jsme pro vás opravdu nakoukali každý díl z pořadů níže.

The Circle
Reality série The Circle zjednodušeně řečeno simuluje prostředí sociálních sítí. Hráči, každý člen zcela izolovaný v jiném hotelovém pokoji, prostřednictvím chatu flirtují, navazují přátelství a snaží se pomocí strategie a popularity mezi sebou vydržet až do konce. Cíl je vyhrát sto tisíc dolarů. The Circle má technicky vzato tři řady. My jsme nakoukali tu americkou (ještě je Francie a Brazílie) a musíme konstatovat, že se velmi těžko popisuje chytlavost celého konceptu. V The Circle se totiž de facto celý každý díl skoro nic neděje. Klíčovým hybatelem děje jsou dialogy pečlivě vybraných členů přes text na sociální síti a vyhazování na konci každého dílu. Vtip je navíc v tom, že se dotyční navzájem nevidí. Proto si tu může boubelka hrát na anorektičku, zakrslý nerd na svalovce i černý chlapík s plyšákem v ruce předstírat, že vypadá jako jeho přítelkyně. Tedy, alespoň doufejme, že ta holka někde ještě dýchá.. Je to pořad, který se dá označit jako novodobá cringe show, tedy se u ní budete občas tetelit trapností. Ale jsou i horší.

Zpátky s ex
Show Zpátky s ex (Back With the Ex) si opět hraje na sociální experiment. Sleduje proměnu vztahu čtveřice párů, které se k sobě po nějaké době opět vracejí. Tahle australská show bezesporu přináší několik dobrých nápadů, v zásadě vás ale brzy přestane bavit a čekáte, kdo se s kým vyspí a na konci zůstane. Trochu mi to v něčem připomnělo pořad Svatba na první pohled, který loni vysílala česká stanice Nova. A to ne v dobrém. To, že někdo s někým na konci skončí, je totiž podobně jako u zmíněné české reality show zcela bezcenné.

Love Is Blind (Láska je slepá)
O show Láska je slepá jsme si již v naší internetové rubrice Strážce streamu povídali. Pořad, kde se pátrá po odpovědi na otázku, zda se člověk může zamilovat, aniž by někdy viděl objekt jeho touhy, u mě prostě vede. Doslova je tu cílem (a zároveň záminkou pro vznik pořadu) zjistit, zda je láska slepá. Děj se odehrává v Atlantě a účastníci nejprve pár dní kecají v takzvaných v buňkách (kde se nevidí). Pokud se poté chtějí zasnoubit a následně v show pokračovat, mají možnost. Na konci soutěže pak dvojce, která se již měla možnost pár dní poznávat a čelit různým situacím nakonec sejde u oltáře, kde se buď natvrdo vezmou, nebo vycouvají. Za mě je Láska je slepá skvělá záležitost ani ne tak proto, že jde o nějakou bůh ví jak chytrou záležitost. Je tu ale spousta situací, akce a vývoje vztahů, které vám ostatní show v tomhle textu prostě v takové míře nemohou nabídnout. Navíc je tu ještě definitivnost, kterou závěr postavám přináší. Kdo se vezme, ten si to pak obtížněji po skončení pořadu může rozmyslet. Přesně to je například neduh Zpátky z ex či reality show zmiňovaných níže.

Too Hot to Handle
Na rajském pobřeží si dali dostaveníčko krásní nezadaní. Ale má to háček. Aby vyhráli úžasných 100 tisíc dolarů, budou se muset vzdát sexu. Takhle zní synopse tohohle pořadu, který je stejně pitomý, jako jeho konkurenti. Jeho zábavnost ale tkví právě v tom, jak moc povrchní parta se na obrazovce sešla. Trošku to připomíná třeba Vyvolené, které dávali před pár lety na Primě. Jen je tu obsazení hezčí a podstatně nadrženější. Proto se v jednom kuse řeší, kvůli komu je zase výhra o něco nižší. Kvůli každému fyzickém sblížení tu totiž létají vzduchem pokuty.

Too hot to handle

Pětkrát rande naslepo (Dating Around)
V každé epizodě se jeden z nezadaných zúčastní pěti schůzek naslepo. Cílem je najít jednoho člověka, který si zaslouží pozvání na druhé rande. Tenhle koncept pro vás bude přesně tak zábavný, jako vám sednou jeho účastníci. Jednou tu máme černošskou zpěvačku, která v jednom pořadu radní s ženami i muži zároveň, podruhé tu máme gay páry či heterosexuální muže a ženy. Tenhle koncept je možná asi nejméně povrchní, žádný otravný vypravěč vám neříká, co si myslet, a některé záběry či scény působí dokonce poeticky. Zejména první řada odehrávající se v New Orleans působila opravdověji.

Dating around

Na Netflixu je samozřejmě možné najít řadu dalších reality show. Na ty „nevztahové“ si možná posvítíme příště. Jedno je však jisté, pokud nemáte dost volného času, žádnou z výše jmenovaných show raději nezapínejte. Všechny jeho poslední zbytky vám sežere.

Vzpomínka na předchozího Strážce Streamu: Nevidomá uráží diváckou inteligenci

O filmu Nevidomá se v naší vzpomínce raději bavit nebudeme. Naopak by mě velmi zajímalo, jak vás dosud baví sitcomová variace WandaVision již aktuálně běží na Disney+. A těšíte se na The Falcon and Winter Soldier či květnového Loki s Tomem Hiddlestonem?

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Kdybych cestovala méně, mám na byt, říká moderátorka Primy. Určitě nelituje

vydáno 19. června 2024  18:42

Od začátku tohoto roku mohou diváci ranního zpravodajsko-publicistického bloku Nový den televize CNN Prima News vídat usměvavou tvář Sabiny Dračkové. Po...  celý článek

I po transplantaci ledviny atletka a zdravotní sestra miluje svůj život

vydáno 24. června 2024  11:17

Ve dvaceti letech jí lékaři diagnostikovali vážné onemocnění ledvin, později musela podstoupit transplantaci. V současnosti už padesátiletá zdravotní...  celý článek

Praha není nejdražší. Při placení vás „vykostí“ nejvíc ve středních Čechách

vydáno 24. června 2024  6:09

Zastrčený kout Krušných hor. Vyhledávaný hotel se stylovou restaurací. Tady to bude pálka, napadne vás. Když ale otevřete jídelní lístek, nestačíte se...  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek