metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 28 °C

Čtvrtek 18. července 2024. Svátek má Drahomíra

STRÁŽCE STREAMU: Drsňák a časová smyčka. Už jste stihli Boss Level?

Strážce streamu   9:30
Strážce streamu - Někdo si necelý týden před Vánoci pouští tematické filmy se skřítky či Popelkou, jiný dává přednost pořádné akční jízdě.

Další 2 fotografie v galerii
Frank Grillo | foto: HuluMetro.cz

Někdo si necelý týden před vánoci pouští tematické filmy se skřítky či popelkou, jiný dává přednost pořádné akční jízdě. Pokud patříte k té druhé skupině a z nějakého důvodu jste minuli měsíc starou a ne úplně oficiální uvedenou pecku Boss Level, rozhodně to napravte. Pravda, na oficiální stream teprve čeká. Než ji ale uvede oficiálně platforma Hulu, my už to uvidíme klidně pětkrát.

Boss Level

  • Režie: Joe Carnahan
  • Scénář: Joe Carnahan, Chris Borey, Eddie Borey
  • Hrají: Mel Gibson, Frank Grillo, Annabelle Wallis, Will Sasso, Michelle Yeoh, Naomi Watts, Ken Jeong, Meadow Williams, Eric Etebari, Sheaun McKinney, Mathilde Ollivier, Selina Lo, John Cenatiempo, Carlos Aviles, Swen Temmel, Michael Tourek, Athena Akers a další.

Boss Level je nejnovější film Joea Carnahana (režiséra snímků jako A-Team, Mezi vlky či Šofér), o němž bylo letos slyšet hlavně díky nadšeným reakcím, jež Boss Level posbíral během premiéry na festivalu SXSW. Pak přišla první zhruba stovka diváků z webu československé filmové databáze csfd.cz, která festivalové ohlasy vesměs potvrdila, a bylo vymalováno. Ironií osudu, na které čeští fandové akčních pecek již nějaký ten týden profitují, je fakt, že film unikl na internet. Stalo se tak tentýž den, co došlo k oznámení, že práva na uvedení několikrát odloženého snímku zakoupila streamovací platforma Hulu. Zábavné akční béčko přitom mělo vyjít až příští rok, a na internetu je snímek dostupný i s oficiálními českými titulky od Bontonfilmu. Na Hulu by měl snímek nicméně dorazit v příštím roce. Technicky tak rozhodně nesmí chybět v našem posledním letošním textu internetové rubriky Strážce Streamu.

Frank Grillo má pár hodin na to, aby zachránil život sobě i svým nejbližším. Už zase

Největší světová streamovací platforma Netflix, o které je ve Strážci Streamu pravidelně řeč, pomáhá, jak mnozí víme, na svět i malým a ve své podstatě nezásadním filmům. Jedním z nich se stal před třemi lety Wheelman s drsňákem Frankem Grillo v hlavní roli. Oběhly tři roky a máme tu Boss Level, tedy snímek, který má sice větší ambice i rozpočet, pověstné srdíčko mu ale bije podobně.

Vzpomínka na předchozího Strážce Streamu: Všichni agenti 007 jsou na HBO GO

V posledním Strážci jsem sliboval, že si určitě doplním jediný rest, který mi stále ke kompletnímu nakoukání bondovské série chybí. Komedii Casino Royale z roku 1967, kde hrál Bonda David Niven. Na tuhle taškařici jsem se ale nezvládnul dívat déle, než čtvrt hodiny. Promiňte fanoušci. Ale těch Moorovek jsem si dal nakonec více. A co jste si pustili vy?

Děj snímku se točí okolo vysloužilého policisty Roye (Grillo), jež se zamotá do podivného vládního projektu, jež ho nutí pořád dokola prožívat den jeho smrti s cílem najít své vrahy a zastavit toto zdánlivě nekonečné utrpení. Režisér Joe Carnahan nám tak v první čtvrt hodině servíruje velmi zábavný sestřih bizarních akcí a smrtí, které Roye, než začal jeho osud sledovat divák, potkaly. Po hlavním hrdinovi jdou totiž od první vteřiny po probuzení zabijácké karikatury, které jakoby vypadly z počítačové hry. Právě v tom je ale režisérův záměr, tedy ždímat nejrůznější možné situace z již zmiňované časové smyčky i fakt, že jde v kombinaci se zábavným audio komentářem hlavního hrdiny o sakra zábavnou podívanou. Film se zkrátka představuje jako stylová videoherní podívaná, které nechce sundat nohu z plynu. No a pak se tak obratem stane.

Šup do mainstreamu

Režisér Carnahan přináší stylovou videoherní podívanou, jež si bere za vzor filmy jako Na hraně zítřka, Na hromnice o den více nebo Zdrojový kód. Namakaný Frank Grillo je pak neskutečný sympaťák a srdcař, kterému přejete, aby se konečně promlátil a prokopal do mainstreamových vod. Jeho roli ve dvou (respektive třech) dílech Kapitána Ameriky teď nepočítám. Po slibném rozjezdu se ale začne bohužel vysvětlovat a ruku v ruce s tímto neduhem se také film malinko zadrhává. Akce mizí, je tu žena hlavního hrdiny v podání Naomi Watts nebo ďábelský Mel Gibson, který je sice po zbytek snímku fajn. Spíš se ale tváří, podobně jako občas v Postradatelných, že je tu trochu omylem. Boss level pak vůbec nemá výrazný závěrečný souboj se záporákem (nebo klidně s pokojskou), ve filmu vlastně chybí i nějaká závěrečná tečka. Prostě doplyne. Velká smůla je ale hlavně to, že musel film kvůli koroně čekat na distribuci tak dlouho, až nakonec zmizel na internetu. Druhý díl bych si totiž dal z fleku hned. A pak trojku. A pak,.. čtyřku. Chci totiž z Grilla dalšího Johna Wicka, kterého mám sice rád, ale ten už přece pár pokračování má.

Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Před pětatřiceti lety stačilo razítko od obvoďáka. V současnosti jsou někteří pro psychotesty a zbrojní pas

vydáno 17. července 2024  16:00

Když padl v roce 1989 režim, dostali se Češi ke svobodě cestování, projevu, podnikání, ale i ozbrojování. Je to evergreen především ve Spojených státech....  celý článek

„Učit peníze“ by měla škola. Rodiče přenášejí odpovědnost za finanční gramotnost na erár

vydáno 17. července 2024  6:19

Na finanční neznalosti vydělávají podvodníci. Když vás zavalí ciframi, procenty, úrokovými sazbami a opentlí to růžovou budoucností, často uspějou.  celý článek

Když ještě na trhu řehtali koně. Jak to vypadalo na Václaváku v polovině 19. století

vydáno 17. července 2024  15:43

Miluju Prahu a deník Metro vybírají nejkrásnější pražské veduty. Neznámé a méně známé pohledy na město od starých mistrů.  celý článek

Ostravské léto s hudbou. Posílená doprava, zákaz psů i seznamovací apka

vydáno 17. července 2024  14:35

Před cestou do Ostravy nezapomeňte, že s klasikou neuspějete. Colours budou přijímat pouze platební karty.  celý článek