metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 19 °C

Středa 4. října 2023. Svátek má František
Strážce streamu
Další 2 fotografie v galerii
V Wars končí rovněž po první sérii. | foto: NETFLIX

STRÁŽCE STREAMU: Netflix a Goučko ruší své seriály. Maso už si nepůjčíte

  14:00
Čím víc, tím líp. Tuhle strategii razí nejoblíbenější streamovací platforma na světě – Netflix. Když si ale projekt nevede dobře, nebojí se říznout a nemilosrdně ho zruší. Čistku tak nepřežil například oblíbený sci-fi seriál Půjčovna masa nebo tragická upířina V Wars. Svou nabídku pročistila i konkurence. Zrušili i něco, co by vás mělo mrzet?

Seriály se na nás samozřejmě hrnou ze všemožných streamovacích služeb. Konkurence je obrovská a divákův čas je čím dál tím dražší. Rozhodli jsme se proto aktuálního Strážce Streamu pojmout trochu netradičně a seznam zrušených i nezrušených titulů v rychlosti prolétnout. Jak nám totiž ukazuje například nová třetí série netflixovského Rozčarování, i tomu nejzábavnějšímu seriálu může po pár dílech spadnout řemen. Tohle téma bylo prostě potřeba pořešit i v naší internetové rubrice Strážce Streamu.

Ze svých (striktně interních) dat má internetová televize Netflix velmi efektivně zjištěno a spočítáno, kde se trefila do diváckého vkusu a od čeho je naopak třeba dát ruce pryč. Nerentabilní projekty letos opravdu lítaly ve velkém a dá se předpokládat, že se bude otřásat nejedna fanouškovská základna.

Altered Carbon alias Půjčovna masa končí po druhé řadě.

Naposled a důstojně 
Důstojnou poslední sezonu a takzvaného ukončení se loni dočkal náš oblíbený vynikající německý thriller Dark. Konec potkal také satiru BoJack Horseman, letos takto skončí drama Volejte Saulovi, krimi Lucifer či komedie Atypický. Jejich autoři věděli o neprodloužení předem a měli tak možnost dopřát svým hrdinům takové rozloučení a osud, jaký si zaslouží. Došlo však i na „nečekaná“ zaříznutí.

Stranger Things pokračuje
Je nasnadě, že nové epizody hitů jako Stranger Things, Zaklínač nebo Sexuální výchova rozhodně vzniknou. Jen se kvůli pandemii a komplikacím s natáčením opozdí. Dál už je to bohužel smutné čtení. Seriál Mindhunter: Lovci myšlenek byl po vynikající druhé řadě odložen na neurčito. Netflix už zkrátka přestalo bavit čekat na to, až si herecký ansámbl i tvůrci udělají místo v kalendáři. Trudný konec pak potkal wrestlerskou komedii Glow: Nádherné ženy wrestlingu, sci-fi Away, Řád, V Wars nebo zmiňovanou sci-fi Půjčovna masa. Tady je třeba Netflix chápat. Druhé sérii se kvalitám té první ani vzdáleně nepřiblížila. Účast atraktivní Simone Missick ji bohužel moc nevylepšila.

Mezi poměrně čerstvě potvrzené tituly naopak patří nové série pohádkového Zámku a klíče nebo Virgin River, druhé řady se dočká také Emily v Paříži nebo výborná řachanda Jednotky vesmírného nasazení. Těšíte se? Já zlehka ano.

Vzpomínka na předchozího Strážce Streamu: Arsene Lupin nosí nový kabát

  • Na Netflixu momentálně sklízí největší divácký úspěch především dva seriály: retro drama Dámský gambit a romantická dobovka Bridgertonovi. Nově zrozenou hitovkou číslo tři pak není nic jiného, než námi minulý týden doporučované zlodějské drama Lupin. Je to také vůbec poprvé, co se dostal francouzský seriál do americké netflixovské top ten. Gratulujeme. Není nad to chytře zvolit námět a obsadit nejslavnějšího černocha sympaťáka ve Francii.

HBO go go go
A které seriály se rozhodla ukončit on-line televize HBO GO a u kterých se můžeme těšit na další řadu? Svůj konec našel komediální seroš Pokoj 104 a mysteriózní sci-fi Outsider. Druhý jmenovaný měl v tuzemsku mnoho příznivců, jde tedy poměrně o překvapení. Obzvlášť po první sérii. Obnovených pecek má ale Goučko podstatně víc.

Diváci se pochopitelně dočkají vyhlížené a koronou opožděné hitovky - čtvrté řady antiutopie (nebo dystopie či kakotopie? Nikdy nevím.) Příběhu služebnice, jehož premiéra se z podzimu roku 2020 kvůli pandemii posunula na letošek. Jak jsme již v našem Strážci Streamu párkrát omílali, seznam ořezaných titulů má HBO krátký hlavně proto, že si například proti Netflixu či Amazonu pečlivě vybírá, do čeho zainvestuje a nerazí politiku pokusu a omylu. Rozloučíme se se seriálem Jeho temné esence poslední třetí řadou. Ta druhá, nevím jak vás, mě malinko zklamala. Patrně kvůli useknutému konci, který štáb nezvládnul kvůli koroně dotočit.

Pokračují také loňské novinky jako příjemná sci-fi Vychováni vlky, historické komediální drama Veliká, krimi Perry Mason či satirická sci-fi Avenue 5. Pokračovat má také dokumentární série Jak na... s Johnem Wilsonem, romantika Love Life a mnoho dalších. Těšit se také diváci mohou na další řady hitů Barry, Boj o moc nebo Euforie. Když ty nabídky obou těch platforem pročítám, myslím, že ještě bude chvíli u čeho hasit můj i váš „kinoabsťák“

Komentáře

Hlavní zprávy

Protiatomový kryt jako záchranný člun i místo k zamyšlení. Vydejte se do Bezovky

vydáno 4. října 2023  12:29

Stojím pod žižkovskou Parukářkou a vidím před sebou vrata, ozdobená výtvorem pražských sprejerů a připomínající vstup do garáže. Místo toho by se však...  celý článek

Lahodná smetánka na kolejích. Nesmrtelný Orient Expres dnes slaví 140 let

vydáno 4. října 2023  11:59

Premiérové železniční spojení napříč Evropou, hotelový nadstandard zahrnující přepychovou lůžkovou úpravu a špičková kuchyně připravovaná kuchařskými...  celý článek

Taxi v Praze už nikdy nesmí být jako dřív, říkají manažeři značky SVEZ.SE

vydáno 4. října 2023  11:49

Kornel Altman a Jakub Paroulek. Dva dlouholetí kamarádi. Bývali úspěšní reprezentanti ve veslování, kteří šli do rizika a rozhodli se, že úplně od podlahy...  celý článek

Karlín očima Karlíňanů. Příběhy této čtvrti jsou různorodé, napínavé, zábavné i dojemné

vydáno 4. října 2023  4:55

Vesnický, sousedský, malý, hezky rovný, zelený, moderní, kancelářský i drahý. Takový je podle místních pražský Karlín. Ti se společně podíleli na knize,...  celý článek