metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Čtvrtek 23. května 2024. Svátek má Vladimír

Ve čtvrtek vše předvedeme lidem a já se už nemůžu dočkat, těší se Anna K.

  12:30
Čerstvá držitelka Ceny Anděl za píseň Údolí včel Anna K. zve své fanoušky na dva koncerty. V pražském Foru Karlín ve čtvrtek a o dva dny později v brněnském Sonu nejenže pokřtí nové album, ale také předvede jevištní show, která tu podle jejích slov možná ještě nebyla.
Anna K. během natáčení klipu k písni Údolí včel | foto: Healed spirit

Jak byste popsala své současné dny? Jak je prožíváte?
Je to mazec, jedním slovem! Všechny přípravy a práce okolo většího koncertu jsou vždy trochu náročné, zvlášť když jste puntičkář jako já a chcete mít vše krásné a pod kontrolou, aby bylo o všechno a hlavně všechny postaráno. Ale je to prostě můj život.

Vystoupení odehrajete ve speciálních kulisách, které přirovnáváte k divadelní výpravě, a v kostýmech navržených přímo pro tato vystoupení. Nechybí vám divadlo a herectví, které jste vystudovala?
Divadlo mi nechybí a herectví už vůbec. Nikdy jsem se necítila být herečkou a jsem tam, kde jsem si přála být. Už třicet let si plním sen stát na pódiu a zpívat. Výprava na naše dva větší koncerty v Praze a v Brně nebude úplně divadelní, jen jsem chtěla zkusit něco trochu jiného, než bývá zvykem, ledky a nějaké projekce v nich. Poslední dobou to vídám na všech koncertech. Oslovila jsem divadelního a filmového scénografa Marka Cpina, jestli by nám se scénou nepomohl a nevymyslel něco, co třeba ještě nikdo na koncertě neměl. Bude to určitě trochu překvapení i pro nás všechny, protože se vše teprve vyrábí a na vlastní oči to uvidíme až ve čtvrtek ve Foru Karlín. Bude to zážitek. Večer vše předvedeme lidem a já se už nemůžu dočkat.

Na co všechno se ještě mohou fanoušci těšit?
Já věřím, že právě na tu úžasnou scénu a světla a i na vizuální zážitek. A kromě starších věcí můžou fanoušci konečně naživo slyšet písně z naší nové desky Údolí včel.

Jejím kmotrem se stane herec Michal Suchánek. Proč padla vaše volba právě na něj?
Chodili jsme spolu od patnácti na konzervatoř a jsme pořád kamarádi. Suchoš chodí na pražské koncerty s dcerou Berenikou, kterou znám odmala, a taky jsme spolu lyžovali a máme se zkrátka rádi. S Míšou je sranda a navíc je srdcař. Je vlastně docela stydlivej, i když tak možná nepůsobí, ale já ho teď přemlouvám k jednomu hudebnímu výkonu, tak uvidíme, jestli to dá a nezhroutí se mi trémou.

Co má pro vás větší váhu – čerstvá soška Anděla za skladbu roku, nebo vyprodaný koncert?
Každá ta věc má svůj velký význam. Obojí je ocenění vaší letité práce, někdy i velké dřiny a něčeho, co děláte srdcem, bez jakéhokoliv kalkulu, jen z nekončící lásky k muzice a všem těm lidem, kteří jsou ochotni právě tu vaši poslouchat a dokonce ji i milovat.

Autor:

Hlavní zprávy

Fiakristům má v centru Prahy nadobro odzvonit. Bude z koní chutný salám?

vydáno 23. května 2024  4:37

Začalo to fotkou ležícího koně na dlažbě Staroměstského náměstí. A podle největších optimistů to možná, alespoň načas, skončí už dnes na mimořádném...  celý článek

Aktivní zálohy jsou dril, ale není to vyloženě mazácká vojna, říká restauratér Jiří Panuška

vydáno 22. května 2024  15:57

Vzdát se komfortu, nebýt jen individualitou, ale i součástí celku, mít dobrou fyzičku, ale i řádnou psychickou odolnost. Takové jsou podmínky, aby se z...  celý článek

Stěny koupelny ze skla byly v minulosti zcela nemyslitelné, říká architektka Jiřičná

vydáno 22. května 2024  11:00

„Většinu života se člověk účastní nejrůznějších soutěží a většinu jich prohrává,“ říká velice upřímně světoznámá architektka, která do českého prostředí...  celý článek

Šéf festivalu Rock for People sní o Red Hot Chilli Peppers a System Of A Down

vydáno 20. května 2024  12:57

Michal Thomes dokázal z lokální akce vydupat mezinárodně uznávaný festival obřích rozměrů. Šéf festivalu Rock for People deníku Metro říká, že se letos...  celý článek