metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 27 °C

Čtvrtek 20. června 2024. Svátek má Květa

Většinou všechno začíná pokusem o vtipný dárek, říká zakladatel kosmetické firmy Tomáš Čech

  19:48
Do výroby prvních přípravků se pustil už při studiu vysoké školy. Po šesti letech na trhu nabízí funkční kosmetiku pro celého chlapa.
V roce 2017 doma v Třebíči vyvinul první produkty péče o vousy, nyní Tomáš Čech zaměstnává skoro sto lidí. | foto: Angry Beards

Devětadvacetiletý Tomáš Čech a jeho firma Angry Beards nyní čítá bezmála sto lidí. První výrobky prodával kamarádům z Třebíče, postupně vybudoval e-shop, který kromě chlapů kosmetikou zásobuje už i dámy.

Vše začalo vousy, nejslavnějším produktem se ovšem stal produkt na mazání mužských intimních partií. „Nečekal jsem, že se někdy v životě stanu dealerem zrovna tohoto typu zboží, ale ukázalo se, že po sportovní vazelíně je mezi chlapy neskutečný hlad. Většinou to všechno začíná pokusem o vtipný dárek ve stylu ‚Haha, dáme mu mazání na kule‘. Po prvním vyzkoušení se ale z vtipu docela často stává úplná životní revoluce,“ říká se smíchem Tomáš Čech. „Chlap zjistí, že nemusí běhat s pytlem přilepeným ke stehnu, že ho nemusí tenhle gumicuk táhnout zpátky ve fitku. Že může jezdit na kole, drápat se na hory, cokoliv se mu zachce, aniž by se vlka bál,“ dodává majitel firmy stejnou rétoritou, jakou jsou psané i slogany či popisy produktů – neotřele.

Chemici makají každý den
Čech zdůrazňuje, že od začátku si zakládají na tom, aby vyvíjeli vlastní receptury – a je to náročný úkol. „To je to, co dělá naši kosmetiku tím pravým černým zlatem. Tým chemiků u nás od rána do večera, 365 dnů v roce vymýšlí, vaří, testuje a ladí na základě našich poznatků, ale hlavně poznatků našich zákazníků, protože pro ty to všechno na konci dne děláme, že ano,“ doplňuje s tím, že výrobu v tuhle chvíli nemají a pomáhá jim s ní několik českých varen – výrobců kosmetiky. „Takže kosmetiku si sami vymýšlíme, ale vaření necháváme zatím na českých výrobních partnerech,“ vyvsvětluje Čech.

Vousy jsou pořád důležité
„Ale docela rád bych se od pytlů už posunul dál, jestli mě chápete,“ říká v jedné chvíli s úsměvem Čech. „Primárně jsme ale firma o kosmetice pro chlapa,“ dodává s tím, že ačkoliv to u péče o vousy celé začalo, často se celé povídání o firmě stočilo právě k intimní péči.

Péče o vousy je podle něj v současnosti na vzestupu. Kdekdo si nechává růst strniště a plnovousů přibývá jak hub po dešti. Do prodeje tedy také pustili mimo jiné takzvaný „doping“, který podle něj pomáhá chlapům, aby jim vousy rostly. „Jasně, genetika je mrcha, s tou se nedá nic dělat, ale pomoct se tomu dá,“ upřesňuje. Řada péče o vousy je něco, na co je podle svých slov hodně pyšný. „Jejich vývoj a výroba nebyly jen tak,“ dodává. Jednou z jejich tváří je také herec Marek Vašut. Ten se také zítra objeví na otevření první kamenné prodejny v centru Prahy.

Plnit přání
V letošním roce se přidala k mužským produktům také ženská řada. Vycházela ale z osvědčených pánských produktů. „Vyrobili jsme ženské přípravky, stejně funkční, a navíc vyladěné na míru potřebám nežných poloviček,“ říká.

Tématem při vývoji kosmetiky je také testování. „Dámskou kosmetiku testujeme na těch nejdivočejších zvířatech – na nás chlapech,“ upřesňuje s humorem sobě vlastním Čech. „Navíc žádná jiná zvířata na experimenty nepotřebujeme. Kromě toho je v Evropě testování kosmetiky na jiných zvířatech než těch našich zakázané,“ upřesňuje.

Autor: Iveta Benáková Metro.cz
Témata: kosmetika, vousy

Hlavní zprávy

Japonská Mazda MX-5 je nesmrtelná. Její milovníci zažijí o víkendu Rozkoš

vydáno 19. června 2024  17:20

Už za pár dní se bude okresem Náchod ozývat zvuk stovek motorů automobilů značky Mazda MX-5. Po pěti letech si tu totiž předposlední červnový víkend dají...  celý článek

Půllitr piva za 175, za vodu i 111 korun. „I tak to byl zážitek,“ popisují čeští fanoušci fotbalové Euro

vydáno 19. června 2024  5:00

Red Bull Aréna v německém Lipsku, která má kapacitu 41 122 míst, se včera otřásla v základech. Čeští fanoušci se totiž vydali na český úvodní zápas Eura,...  celý článek

Z Dlážděné je asfaltová. Rekonstrukci tratě u Masarykova nádraží se povedlo dokončit dřív

vydáno 19. června 2024  11:00

V Havlíčkově a Dlážděné ulici se má dnes brzy ráno po necelých dvou měsících opět začít ozývat cinkání tramvají. Dopravní podnik (DPP) zde totiž...  celý článek

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek