metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 21 °C

Neděle 19. května 2024. Svátek má Ivo

Zpěvák a skladatel Michal Penk si během koncertu Pop in Symphony zahraje se symfonickým orchestrem

  12:00
Bohemian Symphony Orchestra Prague společně se svou sólistkou Leticií Krotkou zvou své publikum na show s názvem Pop in Symphony. Smetanovu síň Obecního domu v Praze ovládnou 22. dubna melodie popových hvězd.
Se symfoniky zahraje Michal Penk píseň O bláznech poprvé. | foto: Archiv Michala Penka

Speciálními hosty koncertu budou kapela Poetika a také zpěvák a skladatel Michal Penk. V průběhu koncertu zazní rovněž songy hvězd, kterými jsou Sia nebo Britney Spears. Dojde i na melodie legend jako ABBA nebo Madonna. Ale návštěvníci uslyší také něco od Lady Gaga, Bruna Marse, Adele, Beyoncé, Pharrella Williamse nebo Rihanny.

Host večera Michal Penk se symfonickým orchestrem vystoupí vůbec poprvé. „Je to pro mě čest, bude to něco úplně nového. Už teď se toho tak trochu bojím, ale zároveň se moc těším,“ říká muzikant, který má přitom vážnou hudbu v oblibě. „Když jsem studoval hru na piano, u vážné muziky jsem začínal a měl jsem ji rád. Bohužel jsem nechodil do školy tak správně, jak jsem měl,“ upřesňuje Penk. V průběhu koncertu zazní orchestrální verze jeho nejznámějšího hitu O bláznech, který složil, když mu bylo pouhých patnáct let.

Poprvé budou mít za zády velký orchestr také členové kapely Poetika. „Za dobu, co existujeme, jsme možnost hraní s celým symfonickým orchestrem ještě neměli. Těšíme se, ale zároveň bereme přípravu na naše poměry až neobvykle vážně, abychom nezničili snahu dalších desítek lidí na pódiu,“ říká lídr kapely Dan Hrdlička. Symfonická hudba je pro něj především synonymum pro emoce.

„Je komplexní a emotivní. Její různé variace a dynamika umí určitě nejen v nás vyvolat různorodou náladu, což je skvělé. Důkazem takové kvality je už jen to, že je tu s námi stovky let. A kromě toho se na symfonický orchestr krásně kouká,“ je přesvědčený Hrdlička.

Koncertní show si budou diváci moci vychutnat v podání orchestru čítajícího na šedesát hudebníků. „Spojení populární a symfonické hudby přináší posluchačům naprosto jinou dimenzi těchto skladeb,“ říká šéfdirigent a zároveň ředitel Bohemian Symphony Orchestra Prague Martin Šanda, který toto hudební těleso v roce 2002 založil.

Od té doby se orchestr účastnil mnoha projektů, například projel několikero evropských turné s rockovými kapelami Deep Purple, Nazareth, Europe, Alice Cooper, Toto, Survivor, Foreigner, Journey, Bonnie Tyler či Uriah Heep, ale také s houslistkou Vanessou Mae či zpěváky Sarah Brightman a Michaelem Bublé. Vstupenky v cenách od 1090 korun jsou k dostání na webu tickets.bsop.eu.

Autor: Iveta Benáková Metro.cz

Hlavní zprávy

Opravdu věříme, že v každém z nás dřímá umělec, říká spoluzakladatel projektu ArtMoment

vydáno 19. května 2024  7:00

Během covidu parta tří studentů v Praze rozjela ArtMoment, projekt se zážitkovým malováním. Jejich kurzy už prošly tisíce lidí a vymýšlejí novinky – nyní...  celý článek

Dovolená je pro Čechy stěžejním bodem v kalendáři. Podle průzkumu balí až den před odjezdem

vydáno 18. května 2024  14:00

Ačkoli před odjezdem na dovolenou někteří prožívají mírnou nervozitu, u třetiny Čechů převládá radost a nadšení. Preferují kombinaci aktivní dovolené a...  celý článek

Je rozhodně lepší trávit čas v kolektivu než sedět doma a litovat se, říká parahokejista Krupička

vydáno 18. května 2024  7:00

Sport miluje. Česko reprezentoval na čtyřech paralympiádách. Při poslední výpravě se Zdeněk Krupička dokonce stal vlajkonošem.  celý článek

Paralelní světy, kočka a pocuchaný mozek. Bestseller Temná hmota nepřekvapuje

Strážce streamu
vydáno 17. května 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Štve vás manželka? Děti pořád jen pyskují? Šéf je blbec? Nevadí. Stačí, když si promyslíte, jaké vaše životní rozhodnutí vás do tohohle neutěšeného...  celý článek