metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / 7 °C

Neděle, 24. února 2019. Svátek má Matěj.
Ulice K Barrandovu
Ulice K Barrandovu | foto: ŠJů - Wikimedia Commons

Technická správa komunikací začala opravovat ulici K Barrandovu

23. září 2013  10:33 ČTK
Řidiče v pražské ulici K Barrandovu čekají dopravní omezení. Technická správa komunikací komunikaci začala dnes opravovat, a to v úseku mezi Lamačovou a Štěpařskou ve směru z centra. Informoval o tom Tomáš Mrázek. Rekonstrukce potrvá do 12. října.

Ulice K Barrandovu plnila do září 2010 funkci Pražského okruhu a intenzivní provoz silnici poničil. "Práce startují dnes a skončí 12. října. Po dobu opravy bude provoz veden střídavě pouze v jednom jízdním pruhu," sdělil šéf správy Ladislav Pivec.

S rozsáhlými opravami ulice K Barrandovu se začalo v roce 2011. Povrch vozovky, ve kterém byly vyjeté koleje od těžkých nákladních automobilů a kde se objevovaly na mnoha místech díry, byl pokaždé vyfrézován do hloubky zhruba deseti centimetrů. Na všech opravovaných úsecích TSK položila takzvaný tichý asfalt. "Měření před a po opravě prokázaly, že hluková zátěž klesla až o pět decibelů," uvedl Mrázek. Na příští rok potom chystá TSK opravu úseku mezi ulicemi Štěpařská a Slavínského ve směru do centra.

Další opravy

  • V současné době opravuje TSK rovněž silnici ve Svatovítské v Praze 6, tady práce potrvají do 28. října. Zcela uzavřena až do 16. října bude Budínova ulice v Praze 8, kde TSK opravuje vozovku i chodníky. V Praze 10 je do konce listopadu opravována ulice Práčská, kterou poničila v červnu povodeň, a v Praze 15 by mělo být do konce září uzavřeno Kozinovo náměstí, na kterém TSK opravuje povrch vozovky i podloží.
  • Omezen je provoz kvůli výstavbě na Jižní spojce, kde TSK staví nový most v úrovni křížení s ulicí Ke Garážím, otevřen má být 13. listopadu. Rekonstruován je i povodní poničený most v ulici Mlékárenská v Praze 9, oprava skončí 30. listopadu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Schindler tu zachraňoval Židy, nyní zde vzniká muzeum

V areálu bývalé textilní továrny v Brněnci se bude v novém muzeu promítat také...
vydáno 23. února 2019  14:05

Zanedbaný areál, kde dříve stála továrna na textil, obnovuje potomek rodiny Löw-Beerů.  celý článek

Pod Hradištěm voní Itálie. Kousek od Litoměřic funguje první česká pršuterie

Vlastimil Chovaneček mladší (vlevo) a jeho bratr Tomáš.
vydáno 22. února 2019  17:39

„Naší inspirací je italská cesta. Cesta slunce, vína, dobrého jídla a rodiny,“ říká Vlastimil Chovaneček mladší a rozhlíží se po Českém středohoří. Tady,...  celý článek

Starosto, přijeďte! Jsou čtyři ráno a kokrhá mi tady kohout

Volání v tramvaji (ilustrační foto)
vydáno 22. února 2019  15:12

Aby k nim měli občané blíž, zveřejňuje většina starostek a starostů malých obcí i menších měst číslo svých mobilních telefonů. Pro případ urgentních...  celý článek

Na kostel je přilepen stánek. Podle památkářů je konstrukce v pořádku

Stánky zde byly už v minulosti.
vydáno 22. února 2019  10:54

„Na toto jsem narazila v Týnské ulici. Na jednu z nejpůsobivějších památek Prahy, kostel Matky Boží před Týnem, je nalepen prodejní stánek, který čeká na...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám