metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 21 °C

Pondělí, 1. června 2020. Svátek má Laura.
Ulice K Barrandovu
Ulice K Barrandovu | foto: ŠJů - Wikimedia Commons

Technická správa komunikací začala opravovat ulici K Barrandovu

23. září 2013  10:33 ČTK
Řidiče v pražské ulici K Barrandovu čekají dopravní omezení. Technická správa komunikací komunikaci začala dnes opravovat, a to v úseku mezi Lamačovou a Štěpařskou ve směru z centra. Informoval o tom Tomáš Mrázek. Rekonstrukce potrvá do 12. října.

Ulice K Barrandovu plnila do září 2010 funkci Pražského okruhu a intenzivní provoz silnici poničil. "Práce startují dnes a skončí 12. října. Po dobu opravy bude provoz veden střídavě pouze v jednom jízdním pruhu," sdělil šéf správy Ladislav Pivec.

S rozsáhlými opravami ulice K Barrandovu se začalo v roce 2011. Povrch vozovky, ve kterém byly vyjeté koleje od těžkých nákladních automobilů a kde se objevovaly na mnoha místech díry, byl pokaždé vyfrézován do hloubky zhruba deseti centimetrů. Na všech opravovaných úsecích TSK položila takzvaný tichý asfalt. "Měření před a po opravě prokázaly, že hluková zátěž klesla až o pět decibelů," uvedl Mrázek. Na příští rok potom chystá TSK opravu úseku mezi ulicemi Štěpařská a Slavínského ve směru do centra.

Další opravy

  • V současné době opravuje TSK rovněž silnici ve Svatovítské v Praze 6, tady práce potrvají do 28. října. Zcela uzavřena až do 16. října bude Budínova ulice v Praze 8, kde TSK opravuje vozovku i chodníky. V Praze 10 je do konce listopadu opravována ulice Práčská, kterou poničila v červnu povodeň, a v Praze 15 by mělo být do konce září uzavřeno Kozinovo náměstí, na kterém TSK opravuje povrch vozovky i podloží.
  • Omezen je provoz kvůli výstavbě na Jižní spojce, kde TSK staví nový most v úrovni křížení s ulicí Ke Garážím, otevřen má být 13. listopadu. Rekonstruován je i povodní poničený most v ulici Mlékárenská v Praze 9, oprava skončí 30. listopadu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Bytová revoluce po viru? „Nemůžeme byty jen tak začít skupovat,“ říká pražský radní

ilustrační snímek
vydáno 31. května 2020  19:29

Trh s realitami prošel během koronavirové krize mnoha otřesy. Airbnb se má vrátit v plné síle do půl roku.  celý článek

To, jak se cítíte, je půlkou úspěchu, říká elitní letec

Martin Šonka
vydáno 31. května 2020  13:16

Martin Šonka by mohl z fleku hrát v nějakém historickém velkofilmu o letci, který se nebeské poezie dotýká. O létání mistr světa elitní letecké soutěže...  celý článek

S kosmetikou pro muže chtějí dobýt svět, jen jim to trvá déle

Daniel Trnka
vydáno 31. května 2020  8:56

Na existenci tuzemské značky prémiové kosmetiky pro muže Beviro mě před časem upozornil kamarád. Zvědavost i fakt, že jsem některé z jejích produktů...  celý článek

Severský styl Česku nevoní, hotovost by nám chyběla

Ilustrační snímek
vydáno 30. května 2020  13:14

Koronavirová doba přeje internetbankingu. Čeští uživatelé přesto zůstávají u starých zvyků.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám