metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 7 °C

Neděle 4. prosince 2022. Svátek má Barbora
Ondřej Kolář | foto: TOP 09

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se stranami Trojkoalice, městskou část povede Kolář

  14:42,  aktualizováno  15:56
Vítězná TOP 09 v Praze 6 s velkou pravděpodobností uzavře koalici se Stranou zelených, STAN a KDU-ČSL. „Ve středu členové budoucí čtyřkoalice podepíšou memorandum,“ řekl kandidát na starostu Ondřej Kolář (TOP 09). Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

TOP 09 volby vyhrála se ziskem 11 mandátů, ANO získalo v zastupitelstvu 8 křesel, ODS, která v Praze 6 dlouhá léta vládla, má stejně jako Strana zelených po šesti křeslech. Pět mandátů dostal STAN, ČSSD čtyři, komunisti tři a lidovci dva.

V Praze 6, kde začínal jako starosta pozdější primátor Pavel Bém, občanští demokraté v minulosti dosahovali vysokých výsledků. Ve volbách v roce 2010 vyhrála ODS se 41,27 procenta hlasů. Získala náskok více než dvaceti procentních bodů před druhou TOP 09. Třetí byla ČSSD, se kterou se nakonec ODS dohodla na koalici. V zastupitelstvu usedli i zastupitelé za Stranu zelených a KSČM.

Ondřej Kolář

Starostou by měl být poradce Schwarzenberga.

  • Narozen: 1984
  • Absolvoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a zároveň vystudoval Právnickou fakultu Západočeské univerzity, má za sebou i studium práv v USA.
  • Současná funkce: zastupitel Prahy 6 (od října 2014), předseda TOP 09 v Praze 6 
  • Pracoval jako manažer na Newyorské univerzitě v Praze (2002-2005), krátce působil ve společnosti ČEZ, v roce 2007 nastoupil do pražské pobočky mezinárodní advokátní kanceláře DLA Piper Prague LLP, v roce 2011 se stal tajemníkem šéfa TOP 09 Karla Schwarzenberga, nyní je jeho poradcem.
  • Je svobodný, s přítelkyní má syna
  • Jeho otcem je Petr Kolář, bývalý velvyslanec ve Švédsku, Irsku, USA a Rusku. Jako dítě žil s rodiči několik let v Norsku, Švédsku a Irsku.
  • V roce 2010 se neúspěšně ucházel o poslanecký mandát, tehdy ještě jako nestraník na kandidátce TOP 09. Angažuje se i v think-tanku strany nazvaném TOPAZ.
  • Dříve závodně vesloval, zajímá se o umění, architekturu a mezinárodní vztahy, rád vaří.

Komentáře

Hlavní zprávy

Kdo nejlépe uvaří sníh? Staroměstské náměstí bude plné čertů, andělů a soutěží

vydáno 3. prosince 2022  18:33

Největší vánoční trhy v metropoli ožijí v pondělí velkou podívanou. Na Staroměstském náměstí si totiž dávají sraz Mikuláši, čerti a andělé z celé Prahy....  celý článek

Trh s ubytování je na vzestupu. V Praze přibydou tisíce nových i staronových hotelových lůžek

vydáno 3. prosince 2022  6:45

Hotelové kapacity Prahy se v době pandemie covidu-19 částečně snížily. I přesto česká metropole stále patří mezi nejatraktivnější hotelové trhy v regionu...  celý článek

Ke zkouknutí Promlčeno mě donutil až algoritmus Netflixu. Ještě, že tak. Viděl to už každý

Strážce streamu
vydáno 2. prosince 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Relativně mladá studentka psychologie Eva (v poslední době všudypřítomná Barbora Bočková) má v rádiu vlastní večerní show o vztazích. Když ji ale osloví...  celý článek

Cílem není vysmívat se kartářkám. Analýzu parapsychologie nečekejte, říká Tereza Hofová

vydáno 1. prosince 2022  15:00

Říkají o ní, že se s lehkostí pohybuje mezi komerční i nezávislou scénou, filmem a divadlem, Prahou a Reykjavíkem. Tereza Hofová si v novém snímku...  celý článek