metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 20 °C

Pátek 27. května 2022. Svátek má Valdemar
Vizualizace Sazka areny

Už 10 let jezdíme za zábavou do Libně. Z původního projektu ale zbylo jen torzo

  8:00
Milujeme hokej a hokejisté potřebovali halu na mistrovství světa v roce 2004. Přesně před 10 deseti lety se otevřela Sazka Arena, dnes přejmenovaná na O2 arenu.

Celý megaprojekt tehdejšího ředitele Sazky Aleše Hušáka zůstal ale jen torzem. Kolem arény, která zabírá zhruba pět hektarů, měl vzniknout patnáctihektarový Zelený ostrov, jakési nové centrum průmyslové Libně. V šedivé změti parkovišť a obchodů moc místa na zeleň nezbylo.

Napřesrok se do arény vrátí hokejový šampionát

Stavbaři se do Libně ale vrátí. "Jak pro mistrovství Evropy v atletice, tak pro mistrovství světa v hokeji potřebují organizátoři malou halu. Investičně půjde o velmi náročnou akci," uvedl ředitel O2 areny Robert Schaffer. Mezi největší akce letošního roku patří ovšem určitě koncerty Robbieho Williamse, Justina Timberlakea nebo Lady Gaga. "Přijede i legenda Bob Dylan nebo u nás velmi oblíbená Kylie Minogue," dodává mluvčí areny Oldřich Babický. V červnu přivítá O2 arena českou premiéru show Top Gear Live. Ale výjimečné jsou i tři koncerty kapely Lucie. 

V rámci oslav desátého výročí O2 areny se v sobotu bude konat veřejné bruslení spojené se dnem otevřených dveří. Přístupná bude například šatna hokejové Slavie nebo Síň hokejových tradic.

Deset let provozu

Za deset let se v hale odehrála zhruba tisícovka akcí a navštívilo jí šest milionů lidi.

  • Akcím dominuje hokej, za 10 let se v areně odehrálo 388 zápasů, 326 připadá na hokejovou Slavii.
  • Návštěvnický rekord drží Madonna, v r. 2006 ji tu vidělo 18 628 diváků.
    Za deset let se zde vypilo zhruba tři miliony piv, snědlo 50,5 tuny klobás a 63,8 tuny smažených kuřecích nugetek a křidélek.
  • Pokud je třeba změnit halu z hokejového nastavení na koncert, znamená to přesunout na 110 tun materiálu. Stihne se to za šest hodin.
  • Kromě tradičních sportů tu byla  show na snowboardech a lyžích či rodeo.

Komentáře

Hlavní zprávy

Hráli si spolu u paneláku, teď šijí kabelky a batohy

vydáno 26. května 2022  19:16

Ondřej Hyrš a Martin Kůs se kamarádí od dětství. Ze dvou kluků z paneláku v Chrudimi se v dospělosti stali ekolog a vystudovaný architekt. Před osmi lety...  celý článek

Víkendové tipy deníku Metro. Armáda ukáže svou sílu, Pražané uvidí město z vinic

vydáno 26. května 2022  18:21

Meteorologové předpovídají pro zítřek občasný déšť nebo přeháňky, na jihu a jihovýchodě srážky místy. A v sobotu budou denní teploty kolem 18 stupňů s...  celý článek

Už je mi na světě líp, říká pro deník Metro frontman kapely Chinaski Malátný

vydáno 26. května 2022  16:36

Frontman kapely Chinaski Michal Malátný hovořil pro deník Metro o dokumentu s názvem Chinaski: Každej ví kulový, který jde dnes do kin, ale i o nové...  celý článek

Studenti představili vlastní návrhy lanovky na Petřín. Designérská soutěž má totiž zpoždění

vydáno 26. května 2022  15:20

V Praze asi není slavnějšího kopce. Na vrchol Petřína můžete vyjít romantickou procházkou nebo použít ikonickou lanovku. Její kabinky by město rádo po...  celý článek