metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 0 °C

Čtvrtek, 3. prosince 2020. Svátek má Svatoslav.
Užijte si podzim se vším všudy díky nápaditým dekoracím.
Užijte si podzim se vším všudy díky nápaditým dekoracím. | foto: Shutterstock.com

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Užijte si podzim se vším všudy díky nápaditým dekoracím

16. října 2020  10:00
Komerční sdělení Za okny se příroda začíná oblékat do nádherných barev, takže je na čase přenést si je i k sobě domů. Nemusíte zdobit jen okna a dveře, máme pro vás mnohem více nápadů, které k vám domů dokáží přinést onu žádanou atmosféru posledních měsíců roku.

Určitě vás neomrzí a pokud si k sobě domů pozvete i své přátele, udělají radost i jim. Koneckonců – první dojem je přece důležitý. A kde tedy začít?

Věnec na dveře jako absolutní klasika

Dnešní doba věncům opravdu přeje. Vstup do domu dokáží tihle šikovní pomocníci vyzdobit opravdu v každém ročním období a ani podzim není výjimkou. Na trhu jsou k dostání nejrůznější profi-kousky, ale největší radost určitě budete mít z věnce, který si sami vyrobíte. Budete k tomu potřebovat jen málo.

Základ tvoří polystyrenový korpus, jenž bez problémů seženete v každém květinářství. Pak už stačí jen lepidlo, drátek a tavná pistole, s jejichž pomoci připevníte na tento základ nejrůznější dekorace. Skvěle se hodí podzimní plody v čele s kaštany a žaludy, sušené listí, větvičky, sušené květiny apod. A kdo říká, že hotový krasavec patří jen na vstup do domu? Vyrobte jich víc a ozdobte s nimi i okna. Ale ještě, než je pověsíte, přestříkněte je pro jistotu lakem na vlasy. Venkovním podmínkám tak odolají mnohem déle.

Náš tip: využijte dekoru podzimního listí i na dalších perfektně sladěných domovních dekoracích. Vyzkoušejte slevové kupóny do obchodu 4home a pořiďte si třeba tematické předložky, polštáře, girlandy, povlečení, běhoun do předsíně apod. Půjde o onu příslovečnou tečku, která posune výsledný dojem vaší snahy o několik řádů výše.

Vsaďte na dekorace z dýní

Jejich lákavě zbarvené plody jsou dnes k dostání doslova na každém rohu. A rozhodně nemusí být jen oranžové. Okrasné odrůdy tykví vás potěší i nejrůznějšími odstíny žluté nebo zelené a v neposlední řadě i výrazným vzorováním.

Můžete je samozřejmě ozdobně vyskládat na mísu. Ovšem proč nevyzkoušet pro jednou něco jiného? Dost možná jste už v obchodě zahlédli kovové konstrukce podobné stromkům, jež lze naplnit prakticky libovolnou dekorací. Dost možná je už doma máte – koneckonců, šlo o hit loňských Vánoc. Oprašte je a jejich útroby naplňte právě barevnými dýněmi. Po stranách mohou jejich dlouhé a úzké konce bez problémů vykukovat i ven. Pak už stačí jen hotovou dekoraci postavit před dům nebo do koutu v místnosti, který chcete zkrášlit. Pokud se k dýním nedostane vlhkost, vydrží opravdu dlouho.

Náš tip: Ještě lepšího efektu dosáhnete ve chvíli, kdy k sobě postavíte stromky dva nebo tři. Celou konstrukci je možné omotat i girlandami z podzimního listí apod., fantazii se zkrátka meze nekladou.

Nezapomeňte ani na venkovní posezení

Má váš dům verandu nebo třeba pergolu, v níž si můžete ještě za podzimních slunečných dní vychutnat svůj oblíbený šálek čaje nebo kávy? Pak při zdobení nezapomínejte ani na ně. Stačí jedna nebo dvě výrazné dekorace s podzimní tématikou, které navíc oživíte textiliemi a dalšími doplňky v těch správných podzimních barvách. A jaké jsou letos IN?

Zejména odstíny hnědé, kombinované s pastelově oranžovou. Pokud se vám někde ještě „válí“ polštářky v korálové barvě (pozůstatek loňské coral mánie), bez obav je použijte. Chybu neuděláte ani se žlutou nebo tlumeně červenou. A nezapomeňte ani na teplé tóny dřeva. Ty jsou totiž nadčasové za všech okolností.

A chcete-li do celého konceptu vnést i trochu té vzdušnosti, nezapomeňte na staré dobré větrohry a zavěšené dekorace. Stačí vám jen vhodná větvička, provázek a trocha přírodnin ze zahrady. Hodí se vše – od šípků až po dekorativně zabarvené i tvarované listy javoru. Za deset minut máte hotovo. Pak už vše stačí jen zavěsit a kochat se.

Náš tip: Podzimní dekorace můžete nakoupit výhodně prostřednictvím slevových kuponů do mnoha obchodů na Bonipo.cz.

Hlavní zprávy

Jako by se ve mně probouzelo zvíře, popisuje své treky mladá poutnice

„Jezdila jsem prstem po mapách a kurzorem po Google Earth a fantazie mi...
vydáno 3. prosince 2020  13:40

O cestování snila Viktorka Hlaváčková už jako malá. Teď si své sny plní. O treku přes Kavkaz sepsala i knihu. Jmenuje se Hory a nekonečno a seženete ji na...  celý článek

Na albu jsem popustil uzdu fantazii, říká operní pěvec Plachetka

Adam Plachetka
vydáno 3. prosince 2020  12:20

Adam Plachetka, jeden z nejznámějších operních pěvců světa, se podruhé pustil do muzikálových vod a nahrál album Music Man. V rozhovoru pro deník Metro...  celý článek

Teplouš měl být milý, ne útočný, říká zakladatel firmy Rybízák

Zakladatel firmy Rybízák Petr Čerňanský
vydáno 3. prosince 2020  10:21

Ovocná vína Petra Čerňanského zaplnila před lety tak trochu díru na trhu. Jeho firma Rybízák nedávno spustila prodej až v Anglii a v listopadu poslala do...  celý článek

Muzea a galerie se otevírají. Množství lidí pohlídají kustodi

Už v září museli nosit lidé v galeriích i muzeích roušky.
vydáno 3. prosince 2020  9:22

V rámci rozvolňování otevírá své brány také mnoho památek. Kolem omezení ale panují rozpaky.  celý článek

Vaše fotky z Prahy