metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 23 °C

Neděle, 16. června 2019. Svátek má Zbyněk.
Vyhozená borovice na Smíchově
Větší foto
Vyhozená borovice na Smíchově | foto: Metro.cz

Vánoční stromky zdobí Prahu i začátkem března

4. března 2019  5:55 Filip Jaroševský Metro.cz
U vstupu do vršovické komunitní zahrady nabízí smrčky se slevou. Hodí se údajně i na Velikonoce.

Zatímco většina pražských řetězců s potravinami již prodává velikonoční zajíce, v některých koutech hlavního města to vypadá, že teprve skončily Vánoce. Své o tom vědí místní z Prahy 10. Neznámý vtipálek si tu totiž u vstupu do Vršovické zahrady ve Francouzské ulici udělal legraci z faktu, že zde její provozní ponechali velkou ceduli poutající na již skončený prodej vánočních stromků.

„Akce! Nabízí velikonoční stromky za velmi výhodnou cenu,“ píše se na papírovém plakátku. Podle Kateřiny McCreary, která zde pořádá různé sousedské události, zde plakátek visí již několik dní. Provozovatelé zahrady ale neměli chuť kazit dobrý vtip. Nejen tedy, že zde mají v plánu ponechat poutač na vánoční i velikonoční stromky, ale navíc se chystají předat ještě jeden fórek navíc. „Napíšeme tam červeně, že se stromky stále neprodaly a proto je teď nabízíme ještě o něco levněji,“ směje se McCreary.

Ne všichni však na počátku března mají se stromky takovou trpělivost, jako ve Vršovicích. Hlídač deníku Metro, kam nám zasíláte čtenářské fotografie, plní do dnešních dnů fotografie odložených stromků u popelnic. Ty štvou například čtenáře Martina Stehlíka, který zaslal podobných fotografií hned několik.

„Vánoční stromečky se stále válí u popelnic na Starostrašnické ulici ve Strašnicích. Je to poblíž křižovatky s ulicí Věšínovou u lékárny. Že by popeláři zapomněli či lidé stromky stále vyhazují? Vánoce dávno skončily,“ kroutí hlavou.

Odložené vánoční stromky u nádob na směsný odpad jsou podle svozové společnosti Pražské služby odváženy v obvyklých svozových dnech. Jen během ledna a února jich zaměstnanci odvezli přes tři sta tisíc. „Jejich cesta končí u odběratele zabývajícího se zpracováním dřeva. Znečištěné či špatně odstrojené stromky putují k energetickému využití do ZEVO Malešice,“ dodává pro deník Metro mluvčí služeb Radim Mana s tím, že se bohužel pracovníci často potýkali také se stromy nacpanými dovnitř popelnic. Zde pak zbytečně zabíraly místo.

Vánoční stromky si mohou v březnu připomenout také ti, kteří budou mít v těchto dnech cestu přes Palackého náměstí. Bílou ceduli poutající na prodej těchto tradičních symbolů vánoc tu zapomenuli organizátoři trhů. Do sváteční zimní nálady vám i začátkem jara pomůže opět vklouznout také Výstava Retro zima za socíku. Ta je z důvodu velkého zájmu v Galerii Tančící dům prodloužena do poloviny března.

Komentáře

Hlavní zprávy

Důvěryhodnost internetových médií zničili trollové a Rusko

Ilustrační snímek
vydáno 16. června 2019  6:12

Čechy většinou nezajímá, komu patří média. Důvěřují těm veřejnoprávním.  celý článek

Deziluze, Povaleč a NaKaši. Malé festivaly s velkým srdcem

Deziluze
vydáno 15. června 2019  16:15

Pohonem alternativních festivalů jsou hlavně mladí nadšenci.  celý článek

Jak se válčí s příbojem snů

Co narkoleptici ve spánku prožívají? Jejich noční můry zhmotnil v komiksu...
vydáno 15. června 2019  5:12

Někdo si vede snový deník, jiný se naopak na svá noční dobrodružství snaží co nejrychleji zapomenout. Při kterých poruchách spánku se zdá nejvíce...  celý článek

Kyj, betlém, Gabčík i ráj v lázních. To je Rajecká dolina

Lázeňský komplex v Rajeckých Teplicích
vydáno 14. června 2019  17:56

Nádherné prostředí v podhůří Malé Fatry stojí za návštěvu. Do oblasti Rajecké doliny dorazíte od českých hranic za hodinu autem, případně jsou časté spoje...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám