metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / 2 °C

Úterý 7. února 2023. Svátek má Veronika

Větší foto
Vyhozená borovice na Smíchově | foto: Metro.cz

Vánoční stromky zdobí Prahu i začátkem března

  5:55
U vstupu do vršovické komunitní zahrady nabízí smrčky se slevou. Hodí se údajně i na Velikonoce.

Zatímco většina pražských řetězců s potravinami již prodává velikonoční zajíce, v některých koutech hlavního města to vypadá, že teprve skončily Vánoce. Své o tom vědí místní z Prahy 10. Neznámý vtipálek si tu totiž u vstupu do Vršovické zahrady ve Francouzské ulici udělal legraci z faktu, že zde její provozní ponechali velkou ceduli poutající na již skončený prodej vánočních stromků.

„Akce! Nabízí velikonoční stromky za velmi výhodnou cenu,“ píše se na papírovém plakátku. Podle Kateřiny McCreary, která zde pořádá různé sousedské události, zde plakátek visí již několik dní. Provozovatelé zahrady ale neměli chuť kazit dobrý vtip. Nejen tedy, že zde mají v plánu ponechat poutač na vánoční i velikonoční stromky, ale navíc se chystají předat ještě jeden fórek navíc. „Napíšeme tam červeně, že se stromky stále neprodaly a proto je teď nabízíme ještě o něco levněji,“ směje se McCreary.

Ne všichni však na počátku března mají se stromky takovou trpělivost, jako ve Vršovicích. Hlídač deníku Metro, kam nám zasíláte čtenářské fotografie, plní do dnešních dnů fotografie odložených stromků u popelnic. Ty štvou například čtenáře Martina Stehlíka, který zaslal podobných fotografií hned několik.

„Vánoční stromečky se stále válí u popelnic na Starostrašnické ulici ve Strašnicích. Je to poblíž křižovatky s ulicí Věšínovou u lékárny. Že by popeláři zapomněli či lidé stromky stále vyhazují? Vánoce dávno skončily,“ kroutí hlavou.

Odložené vánoční stromky u nádob na směsný odpad jsou podle svozové společnosti Pražské služby odváženy v obvyklých svozových dnech. Jen během ledna a února jich zaměstnanci odvezli přes tři sta tisíc. „Jejich cesta končí u odběratele zabývajícího se zpracováním dřeva. Znečištěné či špatně odstrojené stromky putují k energetickému využití do ZEVO Malešice,“ dodává pro deník Metro mluvčí služeb Radim Mana s tím, že se bohužel pracovníci často potýkali také se stromy nacpanými dovnitř popelnic. Zde pak zbytečně zabíraly místo.

Vánoční stromky si mohou v březnu připomenout také ti, kteří budou mít v těchto dnech cestu přes Palackého náměstí. Bílou ceduli poutající na prodej těchto tradičních symbolů vánoc tu zapomenuli organizátoři trhů. Do sváteční zimní nálady vám i začátkem jara pomůže opět vklouznout také Výstava Retro zima za socíku. Ta je z důvodu velkého zájmu v Galerii Tančící dům prodloužena do poloviny března.

Komentáře

Hlavní zprávy

Trápení ve studiu. Tuzarova, či Tusarova? Radhošťskou nahrávali nejmíň patnáctkrát

vydáno 7. února 2023  15:52

Herec Jan Vondráček promlouvá v tramvajích již měsíc. Někteří cestující projev tohoto hlasového chameleona považují za vynikající, jiní na adresu oznámení...  celý článek

Nesdílej, nepřeposílej. Je tu Den bezpečnějšího internetu. Upozorňuje na pasti v kyberprostoru

vydáno 7. února 2023  14:03

Píše vám kamarád, abyste potvrdili, že není robot? Může jít o hackera, který chce vaše peníze.  celý článek

Kolegové na sebe mohou zjistit cokoli. U tiskáren se povalují i daňová přiznání nebo výplatní pásky

vydáno 7. února 2023  12:37

Nikdy nezjišťujte, koho vaši kolegové volili, kdy mají narozeniny a kolik berou. Je to neslušné. Přijít na to ale není zase až tak složité.  celý článek

Končí vám platnost řidičáku? Výměnu vyřešíte on-line. Žádost je zdarma, musíte mít „datovku“

vydáno 7. února 2023  5:22

Jste Pražan a k tomu řidič? Pak se raději pořádně podívejte do své dokladové peněženky. Více než 868 tisícům řidičů totiž letos skončí platnost jejich...  celý článek