metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 27 °C

Pondělí 16. května 2022. Svátek má Přemysl

Větší foto
Vyhozená borovice na Smíchově | foto: Metro.cz

Vánoční stromky zdobí Prahu i začátkem března

  5:55
U vstupu do vršovické komunitní zahrady nabízí smrčky se slevou. Hodí se údajně i na Velikonoce.

Zatímco většina pražských řetězců s potravinami již prodává velikonoční zajíce, v některých koutech hlavního města to vypadá, že teprve skončily Vánoce. Své o tom vědí místní z Prahy 10. Neznámý vtipálek si tu totiž u vstupu do Vršovické zahrady ve Francouzské ulici udělal legraci z faktu, že zde její provozní ponechali velkou ceduli poutající na již skončený prodej vánočních stromků.

„Akce! Nabízí velikonoční stromky za velmi výhodnou cenu,“ píše se na papírovém plakátku. Podle Kateřiny McCreary, která zde pořádá různé sousedské události, zde plakátek visí již několik dní. Provozovatelé zahrady ale neměli chuť kazit dobrý vtip. Nejen tedy, že zde mají v plánu ponechat poutač na vánoční i velikonoční stromky, ale navíc se chystají předat ještě jeden fórek navíc. „Napíšeme tam červeně, že se stromky stále neprodaly a proto je teď nabízíme ještě o něco levněji,“ směje se McCreary.

Ne všichni však na počátku března mají se stromky takovou trpělivost, jako ve Vršovicích. Hlídač deníku Metro, kam nám zasíláte čtenářské fotografie, plní do dnešních dnů fotografie odložených stromků u popelnic. Ty štvou například čtenáře Martina Stehlíka, který zaslal podobných fotografií hned několik.

„Vánoční stromečky se stále válí u popelnic na Starostrašnické ulici ve Strašnicích. Je to poblíž křižovatky s ulicí Věšínovou u lékárny. Že by popeláři zapomněli či lidé stromky stále vyhazují? Vánoce dávno skončily,“ kroutí hlavou.

Odložené vánoční stromky u nádob na směsný odpad jsou podle svozové společnosti Pražské služby odváženy v obvyklých svozových dnech. Jen během ledna a února jich zaměstnanci odvezli přes tři sta tisíc. „Jejich cesta končí u odběratele zabývajícího se zpracováním dřeva. Znečištěné či špatně odstrojené stromky putují k energetickému využití do ZEVO Malešice,“ dodává pro deník Metro mluvčí služeb Radim Mana s tím, že se bohužel pracovníci často potýkali také se stromy nacpanými dovnitř popelnic. Zde pak zbytečně zabíraly místo.

Vánoční stromky si mohou v březnu připomenout také ti, kteří budou mít v těchto dnech cestu přes Palackého náměstí. Bílou ceduli poutající na prodej těchto tradičních symbolů vánoc tu zapomenuli organizátoři trhů. Do sváteční zimní nálady vám i začátkem jara pomůže opět vklouznout také Výstava Retro zima za socíku. Ta je z důvodu velkého zájmu v Galerii Tančící dům prodloužena do poloviny března.

Komentáře

Hlavní zprávy

Vadí nám zmatené přípravy, říká k opravě Barrandovského mostu starosta Prahy 13 Vodrážka

vydáno 16. května 2022  4:06

Jedna z nejsledovanějších a zároveň nejdůležitějších oprav v historii hlavního města – Barrandovského mostu dnes započala. Vedení magistrátu je v...  celý článek

Komerční sdělení

Atletický Memoriál Augustina Rebce v Mělníku připomene hrdinného odbojáře

vydáno 16. května 2022

Město na soutoku Labe s Vltavou ožije ve středu 18. května sportem. Po osmé se totiž na mělnickou atletickou umělou dráhu pod Tyršovým domem vydají...  celý článek

Není kachle jako kachle. Města oblepená hnědým keramickým morem

PRAHA? AHA!
vydáno 15. května 2022  12:15

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Šestnáct tisíc za příživníka ročně. Průzkum ukázal, kolik lidí sdílí svá hesla na VOD službách

vydáno 15. května 2022  6:43

Máte heslo na Netflix? A mohla bych ho vidět? Takhle by nejspíš zněla kultovní věta z filmu Kulový blesk, kdyby se točilo dneska.  celý článek