metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 30 °C

Čtvrtek, 20. září 2018. Svátek má Oleg.
Louže ve stanici nejsou nic nového.
Větší foto
Louže ve stanici nejsou nic nového. | foto: Metro.cz

Eskalátory kouří a do metra teče

20. července 2018  14:28 Filip Jaroševský Metro.cz
Cestující v MHD narážejí na jednu zvláštní poruchu za druhou. „Došlo k částečnému sjetí madla. Vlivem jeho tření o vnitřní konstrukci eskalátoru došlo k částečnému zadýmení prostoru stanice a k jeho zastavení,“ řekla deníku Metro Hana Pohanová z tiskového odboru dopravního podniku.

Když do stanice metra vedou jen jedny pohyblivé schody, je pak pro cestující malá pohroma, když se rozbijí. K této paradoxní situaci opravdu došlo ve stanici metra A Bořislavka, která se od středy odpoledne cestujícím na dvanáct hodin uzavřela. Dopravnímu podniku se schody podařilo znovu zprovoznit až včera ráno těsně před odjezdem prvních ranních spojů. Vlaky přitom předchozí den stanicí pouze projížděly nejen kvůli chybějícímu výstupu, ale také oblakům kouře ve stanici.

„Došlo k částečnému sjetí madla. Vlivem jeho tření o vnitřní konstrukci eskalátoru došlo k částečnému zadýmení prostoru stanice a k jeho zastavení. Vedlejší eskalátor byl z důvodu závady na pohonu madla rovněž mimo provoz, proto byla stanice metra uzavřena,“ řekla deníku Metro Hana Pohanová z tiskového odboru dopravního podniku.

Eskalátory na Bořislavce nejsou zdaleka první, které musel dopravce v nedávné době reklamovat. Včera odpoledne zprovoznil jeden kratší eskalátor u jednoho z výstupů vestibulu metra B Náměstí Republiky, který tu vozil cestující k nádraží. 

V červnu zase přestal jezdit jeden z dvojice nových pohyblivých schodů ze stanice Nádraží Veleslavín. Problémy s eskalátory měl dopravní podnik začátkem tohoto měsíce také se schody ve stanici Anděl na lince B. Tam byly přitom jezdící schody nové, po zhruba měsíci. „Byl zasažen bezpečnostní okruh a tím došlo k následné poruše spínacího zařízení,“ vysvětluje mluvčí dopravce Aneta Řehková.

Ač metropoli v posledních dnech trápí spíše sucha nežli přívalové deště, v horní části stanice Můstek to včera vypadalo jako při povodních. Průsaky, za které se dopravce cestujícím v minulosti několikrát omlouval, se mu přitom dosud nepodařilo odstranit. Hadry zachycující vodu lze v deštivých dnech prakticky denně zahlédnout jak na béčku, tak nahoře na áčku. 

Aby ale do stanice „pršelo“ i v období sucha, je podle čtenáře Petra, který zde denně přestupuje, velmi zvláštní. „Voda bohužel teče ze stropu právě v místě, kde cestující přecházejí ze soupravy na eskalátor,“ kroutí hlavou čtenář.Komentáře

Hlavní zprávy

„Srovnání Londýna s Prahou není tak ulítlé, jak se na první pohled zdá,“ říká ilustrátor

Lukáš Novotný
vydáno 20. září 2018  8:40

Modern London. To je název anglicky psané knihy českého autora, která vás provede anglickou metropolí. Netradičně ilustrovaná publikace vychází začátkem...  celý článek

Vinohradská zábradlí odřízla cestujícím budky od zastávek

Oprava přinesla do Vinohradské překážky.
vydáno 20. září 2018  6:31

Na Olšanských hřbitovech a Želivského lidé moknou kvůli problémům s inženýrskými sítěmi.  celý článek

Xindl X: Byla zábava zkusit si věci, které jsem na deskách neměl

Ondřej Ládek v civilu
vydáno 19. září 2018  14:45

Ondřej Ládek vydává pod přezdívkou Xindl X pozítří šestou studiovou desku. Nese název Sexy Exity a přináší pestrou škálu písní. Autor většiny z nich se v...  celý článek

„Začalo to vlaštovkou de luxe,“ říká spisovatel Václav Šorel

Z publikace Vzduch je naše moře – Historie českého a československého letectví...
vydáno 19. září 2018  11:32

Podzimní Velký knižní čtvrtek nabídne patnáct novinek napříč žánry. Na pultech knihkupců se objeví mimo jiné i publikace Vzduch je naše moře – Historie...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám