metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 3 °C

Pondělí, 19. listopadu 2018. Svátek má Alžběta.
Louže ve stanici nejsou nic nového.
Větší foto
Louže ve stanici nejsou nic nového. | foto: Metro.cz

Eskalátory kouří a do metra teče

20. července 2018  14:28 Filip Jaroševský Metro.cz
Cestující v MHD narážejí na jednu zvláštní poruchu za druhou. „Došlo k částečnému sjetí madla. Vlivem jeho tření o vnitřní konstrukci eskalátoru došlo k částečnému zadýmení prostoru stanice a k jeho zastavení,“ řekla deníku Metro Hana Pohanová z tiskového odboru dopravního podniku.

Když do stanice metra vedou jen jedny pohyblivé schody, je pak pro cestující malá pohroma, když se rozbijí. K této paradoxní situaci opravdu došlo ve stanici metra A Bořislavka, která se od středy odpoledne cestujícím na dvanáct hodin uzavřela. 

Dopravnímu podniku se schody podařilo znovu zprovoznit až včera ráno těsně před odjezdem prvních ranních spojů. Vlaky přitom předchozí den stanicí pouze projížděly nejen kvůli chybějícímu výstupu, ale také oblakům kouře ve stanici.

„Došlo k částečnému sjetí madla. Vlivem jeho tření o vnitřní konstrukci eskalátoru došlo k částečnému zadýmení prostoru stanice a k jeho zastavení. Vedlejší eskalátor byl z důvodu závady na pohonu madla rovněž mimo provoz, proto byla stanice metra uzavřena,“ řekla deníku Metro Hana Pohanová z tiskového odboru dopravního podniku.

Eskalátory na Bořislavce nejsou zdaleka první, které musel dopravce v nedávné době reklamovat. Včera odpoledne zprovoznil jeden kratší eskalátor u jednoho z výstupů vestibulu metra B Náměstí Republiky, který tu vozil cestující k nádraží. 

V červnu zase přestal jezdit jeden z dvojice nových pohyblivých schodů ze stanice Nádraží Veleslavín. Problémy s eskalátory měl dopravní podnik začátkem tohoto měsíce také se schody ve stanici Anděl na lince B. Tam byly přitom jezdící schody nové, po zhruba měsíci. „Byl zasažen bezpečnostní okruh a tím došlo k následné poruše spínacího zařízení,“ vysvětluje mluvčí dopravce Aneta Řehková.

Ač metropoli v posledních dnech trápí spíše sucha nežli přívalové deště, v horní části stanice Můstek to včera vypadalo jako při povodních. Průsaky, za které se dopravce cestujícím v minulosti několikrát omlouval, se mu přitom dosud nepodařilo odstranit. Hadry zachycující vodu lze v deštivých dnech prakticky denně zahlédnout jak na béčku, tak nahoře na áčku. 

Aby ale do stanice „pršelo“ i v období sucha, je podle čtenáře Petra, který zde denně přestupuje, velmi zvláštní. „Voda bohužel teče ze stropu právě v místě, kde cestující přecházejí ze soupravy na eskalátor,“ kroutí hlavou čtenář.

Komentáře

Hlavní zprávy

Největší díry už jsou minulostí, ulice se opravuje

Legendární ulice U Seřadiště se proměňuje ve více etapách. V jedné části práce...
vydáno 19. listopadu 2018  5:54

Ulicí U Seřadiště brzy půjde projet bez strachu o tlumiče. Oprava vozovky je ale pouze provizorní.  celý článek

U Národního muzea si vystojíte frontu přes hodinu

Dlouhá fronta může některé návštěvníky odradit.
vydáno 18. listopadu 2018  10:30

Opravená budova přitahuje hlavně cizince. Třeba i na vstup zdarma.  celý článek

Čím se brání Cruise nebo Craig

Při tréninku se klade důraz na orientaci v prostoru.
vydáno 18. listopadu 2018  7:12

Neustálá ochrana hlavy je základem bojového umění keysi. Vzniklo mezi rváči na španělských diskotékách.  celý článek

Místo zahrady má vzniknout hřiště, k zemi zřejmě padne pár stromů

Na Smetance
vydáno 18. listopadu 2018  6:20

Vedle školy v Praze 2 vzniká multifunkční sportoviště. Místní mají z projektu obavy.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám