metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 12 °C

Pondělí, 24. září 2018. Svátek má Jaromír.
Pošta. Ilustrační foto.
Ilustrační foto | foto: Dan Materna

Pro dopisy musí jet déle MHD. Na novou pobočku si počkají do března

7. října 2017  10:22 Lucie Mottlová Metro.cz
Petrovice a Horní Měcholupy v Praze budou bez pošty. Otevření nové pobočky se táhne.

Stávající pobočka České pošty pro rostoucí sídliště v Petrovicích a Horních Měcholupech už kapacitně nestačí. Pošta z Milánské ulice měla být přesunuta už letos v červnu do větších prostor na Veronské náměstí 403, kde sídlí například lékárna či supermarket Albert.Jak bude vypadat nová pobočka?

Počet přepážek se navýší o dvě, nově bude k dispozici balíkový sklad, diskrétní zóna pro klienta při odbavení náročnější transakce.

Otevřeno bude mít v pondělí až pátek 8–19 hodin, v sobotu 9–13 hodin. Nové prostory umožní obsloužit větší počet klientů. 

„Sama pošta iniciovala ukončení smlouvy o nájmu stávající pobočky v Milánské ulici k 30. červnu. Pak ale požádala o přesunutí k 31. říjnu, tak jsme jim vyšli vstříc,“ uvedl pro deník Metro Aleš Cejnar, tajemník MČ Praha 15. Déle jim ale úřad prostory držet nemohl, protože od 1. listopadu má v objektu nového nájemce.

Na dotaz, proč se otevření pobočky protahuje do 1. března 2018, odpovídá správce budovy: „Výstavba pobočky České pošty si v objektu vyžádala technicky náročnou změnu požárněbezpečnostního systému, což způsobilo posun termínů rekonstrukce a samotného otevření pošty,“ uvedla mluvčí společnosti Ahold Barbora Vanko. „Nová pošta o rozloze 507 metrů čtverečních bude umístěna naproti prodejně Albert,“ řekl Matyáš Vitík, tiskový mluvčí České pošty. Jedná se přitom o celkovou rozlohu, prostor pro veřejnost i zázemí pobočky.

„Opticky se vzhledem ke stávajícím obchodům může zdát, že se jedná o malou výměru, ale oproti nim bude v prostoru pošty vybourána zadní stěna, takže plocha pro klienty bude větší,“ dodal Vitík. Podle něj začnou rozšiřovací práce koncem října nebo začátkem listopadu.

Provizorně bude zatím pro místní k dispozici pobočka v Hostivaři – plukovníka Mráze 1128/4, v budově OC Taškent u zastávky Gercenova. Zaměstnanci z uzavřené pobočky v Milánské ulici posílí chod zastupující hostivařské pošty. Komentáře

Hlavní zprávy

Chceme zdravou Prahu, říká Jan Čižinský

Starosta Prahy 7 Jan Čižinský
vydáno 24. září 2018  14:11

Deník Metro představuje kandidáty na primátora hlavního města Prahy.  celý článek

Pošlu vaše nahé fotky kolegům, hrozí vyděrač

Ilustrační snímek
vydáno 24. září 2018  11:11

„V telefonu máte software, přes který dokážu vašim přátelům a kolegům poslat fotky, na kterých masturbujete“.  celý článek

Na seniory se nemůžeme zlobit, že šíří mailové spamy, říká šéf Elpidy

Jan Bartoš
vydáno 24. září 2018  9:45

Vedoucí Centra Elpida Jan Bartoš se věnuje vzdělávání seniorů. „Senioři netuší, že nevyžádaná zpráva může být nebezpečná,“ říká v rozhovoru pro deník...  celý článek

Lukáš Veverka: Moje příští práce je pro mě větší ocenění než Český lev

Lukáš Veverka
vydáno 24. září 2018  7:55

Práce držitele Českého lva za nejlepší filmový plakát, režiséra a designéra znělek televizních pořadů a reklamních spotů Lukáše Veverky je v posledních...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám