metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 28 °C

Úterý, 21. srpna 2018. Svátek má Johana.
Problematická ulice bude pod dohledem policie.
Problematická ulice bude pod dohledem policie. | foto: Profimedia.cz

Hříšnou ulici Ve Smečkách budou mít pod dozorem strážníci

2. července 2012  14:08 ČTK
Jen několik metrů od nevěstince, do kterého kolemjdoucí ještě před několika týdny lákaly z výloh spoře oděné ženy, bude brzy otevřena nová služebna. Všichni doufají, že přítomnost strážníků zajistí veřejný pořádek a erotickým podnikům odradí potenciální zákazníky.

Praha 1 předala strážníkům novou služebnu v problematické ulici Ve Smečkách, která je nechvalně známá hlavně kvůli prostituci. "Prostory jsou stavebně hotové, bude je nutné ještě dovybavit, což je záležitost několika dnů," uvedl starosta městské části Oldřich Lomecký.Město je proti prostituci bezbranná. Pomůže nová služebna?

Strážníci budou mít svou služebnu jen několik metrů od nevěstince, který před časem vzbudil mediální pozornost. Odbor výstavby ale v květnu nařídil vyklizení budovy. Vlastník údajně nedodal úředníkům ve stanoveném termínu potřebné dokumenty ke stavbě. Starosta dnes znovu zopakoval, že je radnice proti provozovatelům nevěstinců bezbranná. Prostituci v Česku totiž nereguluje žádný zákon.

Magistrát hlavního města proto připravuje novelu, podle které by prostitutky musely mít oprávnění k provozování činnosti. K pražským zastupitelům by se mohla dostat letos na podzim.

Praha má v současnosti vyhlášku, která zakazuje nabízet prostituci na veřejných prostranstvích, nemůže ji ale kontrolovat v uzavřených objektech.

Město proto zvažuje rovněž to, že by obecní úřady vydávaly povolení i samotným nevěstincům, a tím ovlivňovaly jejich počet a umístění.Komentáře

Hlavní zprávy

Sloupek Martina Švihly: Šaty škrtí člověka

Martin Švihla, učitel aikida a lektor osobního rozvoje
vydáno 21. srpna 2018  13:13

Prodavač odvětil, že tak se teď oblečení šije a že právě tohle je moje velikost.  celý článek

Místo fotbalového hřiště má stát pětipatrový dům

Kvůli domu místní přijdou o své sportoviště.
vydáno 21. srpna 2018  11:30

Smíchovské trápí developerský projekt, jenž má ubrat zeleň a dopravně zatížit jejich čtvrť.  celý článek

Jan Petránek vzpomíná na dny okupace prožité v rozhlase

Jan Petránek
vydáno 21. srpna 2018  9:30

Novinář a literát Jan Petránek pracoval v srpnu roku 1968 v Československém rozhlasu. V osudový den mířil do jeho budovy ze své chaty. Na ty chvíle...  celý článek

Instantní polévka ’68

Televizor, ilustrace
vydáno 21. srpna 2018  7:45

Ladislava Holečková pracovala v roce 1968 v Československé televizi v odbavovacím středisku vysílání. Den před vpádem vojsk se vrátila do Prahy z dovolené...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám