metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 4 °C

Neděle, 18. února 2018. Svátek má Gizela.
Problematická ulice bude pod dohledem policie.
Problematická ulice bude pod dohledem policie. | foto: Profimedia.cz

Hříšnou ulici Ve Smečkách budou mít pod dozorem strážníci

2. července 2012  14:08 ČTK
Jen několik metrů od nevěstince, do kterého kolemjdoucí ještě před několika týdny lákaly z výloh spoře oděné ženy, bude brzy otevřena nová služebna. Všichni doufají, že přítomnost strážníků zajistí veřejný pořádek a erotickým podnikům odradí potenciální zákazníky.

Praha 1 předala strážníkům novou služebnu v problematické ulici Ve Smečkách, která je nechvalně známá hlavně kvůli prostituci. "Prostory jsou stavebně hotové, bude je nutné ještě dovybavit, což je záležitost několika dnů," uvedl starosta městské části Oldřich Lomecký.Město je proti prostituci bezbranná. Pomůže nová služebna?

Strážníci budou mít svou služebnu jen několik metrů od nevěstince, který před časem vzbudil mediální pozornost. Odbor výstavby ale v květnu nařídil vyklizení budovy. Vlastník údajně nedodal úředníkům ve stanoveném termínu potřebné dokumenty ke stavbě. Starosta dnes znovu zopakoval, že je radnice proti provozovatelům nevěstinců bezbranná. Prostituci v Česku totiž nereguluje žádný zákon.

Magistrát hlavního města proto připravuje novelu, podle které by prostitutky musely mít oprávnění k provozování činnosti. K pražským zastupitelům by se mohla dostat letos na podzim.

Praha má v současnosti vyhlášku, která zakazuje nabízet prostituci na veřejných prostranstvích, nemůže ji ale kontrolovat v uzavřených objektech.

Město proto zvažuje rovněž to, že by obecní úřady vydávaly povolení i samotným nevěstincům, a tím ovlivňovaly jejich počet a umístění.Komentáře

Hlavní zprávy

Dan Brown vydal publikaci Počátek

Spisovatel Dan Brown v Barceloně při uvedení knihy Počátek
vydáno 17. února 2018  15:20

Jednomu z nejprodávanějších knižních autorů současnosti vychází v češtině novinka. Jmenuje se Počátek a Dan Brown v ní hledá otázky ohledně vzniku lidstva.  celý článek

Pějme ódu na podvozek

Subaru Impreza. BiLED přední světlomety se automaticky natáčí v zatáčce.
vydáno 17. února 2018  13:12

Impreza dostala na kapotu razítko potvrzující, že dál zůstává kultem!  celý článek

Tečka Jaromíra Bosáka: Rád šlapu do kaluží

Sportovní komentátor Jaromír Bosák.
vydáno 17. února 2018  10:57

Je to taková zvláštní schizofrenie. Mám rád teplo. Čím jsem starší, tím více je mi nepříjemné, když mi mrznou prsty u nohou, teče z nosu a viry si na mých...  celý článek

Střevní záněty nás trápí dvakrát více než před 30 lety

Potíže trávicího traktu
vydáno 17. února 2018  8:55

Počty nemocných s nespecifickými střevními záněty stoupají.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám