metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 13 °C

Úterý, 25. září 2018. Svátek má Zlata.
Wakeboarding
Další 3 fotografie v galerii
Wakeboarding | foto: Žluté lázně

Jak přežít horko? U vody je příjemně, ale taky tam může být velký nával

10. června 2014  8:00 Dominika Vyskočilová, Robert Oppelt, Petr Holeček Metro.cz
Pětatřicet ve stínu a plovárny obležené lidmi. Tak to vypadalo o víkendu v Praze na místech, kde se dalo osvěžit. Jen bazén v Podolí navštívilo v neděli sedm tisíc lidí. A i další místa hlásila nápor lidí. Žluté lázně přivítaly v neděli tři tisíce lidí a akvapark v Čestlicích hlásil rekord za celých šest let svého provozu: přišlo přes deset tisíc lidí, dvě třetiny přitom tvořily rodiny s dětmi.

Cena za oblíbená šlapadla a loďky na Vltavě se pohybuje zhruba od 150 do 250 korun za hodinu, větší plavidla pro více osob mohou být i dražší. Pokud si potrpíte na originalitu, můžete si půjčit šlapadlo ve stylu auta či jiného originálníhe designu. "Šlapadla se skluzavkami bohužel nemáme, jen se schůdky, protože lidé se ve Vltavě moc koupat nechtějí, takže by to nemělo smysl," říká půjčovatel oslovený webem Metro.cz.V zoo se můžete nově nechat omlžit

Aktivit a možností osvěžení pro horký den je ale mnohem víc. Mimo půjčení loďky či šlapadla můžete otestovat speciální vor s grilem, kam můžete pozvat až deset kamarádů. Kotví ve smíchovské půjčovně loděk u zastávky Lihovar. Některé půjčovny loděk mají otevřeno do setmění. Nemusíte se tak péct na loďce v poledním žáru, ale užít si podvečeru na řece.

S možností osvěžení pro své návštěvníky počítají i některé instituce. Třeba v areálu zoologické zahrady. "Pro návštěvníky jsou k dispozici mlžítka. Rozprašovače jsou umístěny na čtyřech místech areálu. Děti se mohou ochladit v několika bazéncích,“ uvedla mluvčí zoo Jana Ptačinská Jirátová. V metropoli je asi desítka pítek a menších fontán. "Kromě těch nejznámějších, jako je u Dětského domu nebo v Ungeltu, máme letos i jedno zbrusu nové na Slupi," popisuje mluvčí TSK Barbora Lišková.

Jak se osvěžit

Koupaliště není jediná možnost, kam se dá v horku vyrazit.

  • Milovníci adrenalinu se mohou projet ve Žlutých lázních na 120 metrů dlouhé trati určené pro wakeboarding. Jezdec je tažený lanem na speciálním navijáku. Vyvine rychlost až 30 km za hodinu.
  • Kromě wakeboardu je ve Žlutých lázních k  dispozici i projížďka na paddelboardu, tedy jízda po Vltavě na speciálním prkně s pádlem.
  • Osvěžení nabízí i některé parky. Kromě oblíbené Gutovky ve Strašnicích s vodní kaskádou, mlýnky a řadou vodních prvků je od loňska podobně vybaven i Malešický park.
  • Rodiče s dětmi si mohou zadarmo užít i klasická dětská hřiště, kde se s vedry počítá. Třeba na Výtoni u Železničního mostu se děti mohou vydovádět se stříkající vodou vedle domečku v areálu. Také na dřevěném hřišti na Vyšehradě, které připomíná staré hradiště, jsou velké mechanické pumpy. A hurá, teče studená!
  • Nejlevnějším osvěžením může být obyčejný kropicí vůz. Ty v Praze jezdí, pokud teplota překročí 25 °C. Osmnáct kropicích vozů krouží centrem a po hlavních komunikacích od soboty


Komentáře

Hlavní zprávy

Inspirace z Amsterdamu

Praha, 28.8.2018 Ondřej Mirovský, volební lídr Strany Zelených, komunální a...
vydáno 25. září 2018  17:40

Deník Metro představuje kandidáty na primátora hlavního města Prahy.  celý článek

Dítě bez mobilu je nyní už rarita

Ilustrační snímek
vydáno 25. září 2018  13:45

Rodiče na svých potomcích nešetří.  celý článek

Sloupek Jakuba Koháka: Ciaooo Italia

Jakub Kohák
vydáno 25. září 2018  11:11

Moje žena – napůl Italka – mi celý život opakuje, jací jsou Italové lajdáci, píše Jakub Kohák ve svém sloupku.  celý článek

Naučte se jazyk elfů

Ilustrační snímek
vydáno 25. září 2018  9:55

Plánujete začít s japonštinou, albánštinou, tibetštinou nebo nizozemštinou? Vyrazte na Evropský den jazyků.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám