metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 10 °C

Čtvrtek, 15. listopadu 2018. Svátek má Leopold.
Láďa Hruška
Větší foto
Láďa Hruška | foto: PrimaMetro.cz

Láďa Hruška je takový brouk Pytlík

2. září 2015  9:47 Marek Hýř Metro.cz
Kuchtík, kutil, učitel a skaut. Láďa Hruška si k vaření přibere i kutilství. Jedni ho milují, druzí ho přinejmenším neberou vážně. Než začal odpovídat na otázky deníku Metro, tak opravil vratký stoleček. Podložil ho táckem. Láďa Hruška se právě chystá na další výzvu. Bude mít na televizi Prima pořad pro kutily.

Jste dobrý kutil?
Asi jako kuchař... A teď vážně. Nemám ke kutilství daleko. Baví mě kutit jednoduché věci, které nezaberou moc času. Naposled jsem si třeba vypěstoval v kelímku od jogurtu a za pomoci čtyř párátek avokádo. Byla to spíš taková vychytávka pro výživu semene. Dnes má to avokádo půl metru.

Máte vlastně zahrádku?
Máme. Mě ale baví experimentovat i mimo zahradu. Na zahradě je to taková klasika. Možná až nuda. Já na zahrádce vyrůstal odmalička. Ale jsem spíš na netradiční zahrádkaření. Už jako malý jsem řízkoval diefenbachie, které jsme doma vyhodili. Vytáhl jsem je z popelnice, nařízkoval a vypěstoval z nich rostliny, které by mohly konkurovat těm pana Větvičky z Bbotanické zahrady.

Jste vystudovaný pedagog. Učil jste i dílny. Jaká byla náplň vašich hodin?
Já jsem dílny jako žák nenáviděl. Můj učitel je taky nenáviděl a bylo to znát. Učil nás podle starých osnov věci, které žáci ani nemohli fyzicky zvládnout. Proto jsem se snažil učit trochu jinak. Sice jsem u těch šesťáků zachoval osnovy a pracovali jsme s kovem, dřevem i plastem, ale snažil jsem se je naučit úplně jednoduché vychytané věci. Udělali jsme například přesýpací hodiny z PET lahví. Prostě jednoduché věci, které zvládne každý.

Prý jste i ve skautu...
Říká se: Jednou skautem, navždy skautem. Dnes už na to ale nemám moc času, takže se nevěnuji vedení oddílu nebo střediska. Jsem spíš takový old skaut. Takže když je tábor, rád dorazím jako old skaut, který pomůže, poradí a zachrání, co se zachránit dá, na co ti mladší nemají zkušenosti nebo síly.

Dokázal jste ve svých nejlepších skautských letech rozdělat oheň bez sirek?
Samozřejmě, že bych to měl dokázat, ale mám dojem, že se mi to nikdy nepodařilo. Zkoušel jsem to křesáním i třením luku a klacku. Vždycky to sice smrdělo, ale nikdy to nechytlo.

Na pedagogické škole jste studoval obory chemii a biologii. Pomůže vám to nějak při práci na vašem novém pořadu?
Jasně, už to uplatňuji. Občas dokonce i opravím odborníka, třeba v nějakém názvu nebo tak. Naposled mi ukazovali, jak se přesazují sazeničky salátu, ale já je upozornil na to, že to není salát, ale zelí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Cedule matou v metru i na Facebooku Metra

Správně je ukazatel, který je dál od východu z metra. Do Písnice jezdí linka...
vydáno 15. listopadu 2018  12:30

Ukazatele na Chodově víří diskusi cestujících i čtenářů. Jeden je starý.  celý článek

Sloupek Julie Červené: Stromy pro děti

Julie Červená
vydáno 15. listopadu 2018  11:11

Stromy poskytují chládek, stín a celkově příjemnější klima, píše ve svém sloupku Julie Červená.  celý článek

Náplň života našla v parukách

Michaela Losová s parukami
vydáno 15. listopadu 2018  9:55

Setkání s alopecií ženě změnilo život.  celý článek

„Do Prahy se moc rád vracím,“ tvrdí Ennio Morricone

Ennio Morricone
vydáno 15. listopadu 2018  8:32

Legenda filmové hudby Ennio Morricone oslavil v sobotu 10. listopadu devadesáté narozeniny. Ale do důchodu se nechystá. Do Prahy se vrátí už 25. ledna,...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám