metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 29 °C

Pátek, 21. září 2018. Svátek má Matouš.
Láďa Hruška
Větší foto
Láďa Hruška | foto: PrimaMetro.cz

Láďa Hruška je takový brouk Pytlík

2. září 2015  9:47 Marek Hýř Metro.cz
Kuchtík, kutil, učitel a skaut. Láďa Hruška si k vaření přibere i kutilství. Jedni ho milují, druzí ho přinejmenším neberou vážně. Než začal odpovídat na otázky deníku Metro, tak opravil vratký stoleček. Podložil ho táckem. Láďa Hruška se právě chystá na další výzvu. Bude mít na televizi Prima pořad pro kutily.

Jste dobrý kutil?
Asi jako kuchař... A teď vážně. Nemám ke kutilství daleko. Baví mě kutit jednoduché věci, které nezaberou moc času. Naposled jsem si třeba vypěstoval v kelímku od jogurtu a za pomoci čtyř párátek avokádo. Byla to spíš taková vychytávka pro výživu semene. Dnes má to avokádo půl metru.Máte vlastně zahrádku?
Máme. Mě ale baví experimentovat i mimo zahradu. Na zahradě je to taková klasika. Možná až nuda. Já na zahrádce vyrůstal odmalička. Ale jsem spíš na netradiční zahrádkaření. Už jako malý jsem řízkoval diefenbachie, které jsme doma vyhodili. Vytáhl jsem je z popelnice, nařízkoval a vypěstoval z nich rostliny, které by mohly konkurovat těm pana Větvičky z Bbotanické zahrady.

Jste vystudovaný pedagog. Učil jste i dílny. Jaká byla náplň vašich hodin?
Já jsem dílny jako žák nenáviděl. Můj učitel je taky nenáviděl a bylo to znát. Učil nás podle starých osnov věci, které žáci ani nemohli fyzicky zvládnout. Proto jsem se snažil učit trochu jinak. Sice jsem u těch šesťáků zachoval osnovy a pracovali jsme s kovem, dřevem i plastem, ale snažil jsem se je naučit úplně jednoduché vychytané věci. Udělali jsme například přesýpací hodiny z PET lahví. Prostě jednoduché věci, které zvládne každý.

Prý jste i ve skautu...
Říká se: Jednou skautem, navždy skautem. Dnes už na to ale nemám moc času, takže se nevěnuji vedení oddílu nebo střediska. Jsem spíš takový old skaut. Takže když je tábor, rád dorazím jako old skaut, který pomůže, poradí a zachrání, co se zachránit dá, na co ti mladší nemají zkušenosti nebo síly.

Dokázal jste ve svých nejlepších skautských letech rozdělat oheň bez sirek?
Samozřejmě, že bych to měl dokázat, ale mám dojem, že se mi to nikdy nepodařilo. Zkoušel jsem to křesáním i třením luku a klacku. Vždycky to sice smrdělo, ale nikdy to nechytlo.

Na pedagogické škole jste studoval obory chemii a biologii. Pomůže vám to nějak při práci na vašem novém pořadu?
Jasně, už to uplatňuji. Občas dokonce i opravím odborníka, třeba v nějakém názvu nebo tak. Naposled mi ukazovali, jak se přesazují sazeničky salátu, ale já je upozornil na to, že to není salát, ale zelí.Komentáře

Hlavní zprávy

Sami si můžete zahrát na městské plánovače

Grafické studio Oficina pro výstavu navrhlo animované simulace a herní systém.
vydáno 21. září 2018  15:45

Hrací stoly, táhla a kostičky. Metropoli budoucnosti si mohou Pražané postavit na interaktivní výstavě.  celý článek

Senioři mohou na masáže i tai-či

Wellness centrum pro seniory
vydáno 21. září 2018  13:13

Praha je plná sportovních aktivit, které jsou pro starší obyvatele zdarma nebo se slevou.  celý článek

Pražany potrápí výluky i cvičení

Protipovodňové cvičení v Holešovicích (24.9.2016).
vydáno 21. září 2018  12:12

O víkendu nepojedou tramvaje z Palmovky. Nácvik na povodně uzavře ulice v Praze 1 a 8.  celý článek

Sloupek Aleše Vavřince: Životní vítězství

Aleš Vavřinec, kouč, průvodce vnitřní změnou, terapeut
vydáno 21. září 2018  11:11

Jsem ten blázen, který vydrží v akci, dokud se nedostaví dobrý výsledek, píše ve svém sloupku Aleš Vavřinec.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám