metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 16 °C

Středa, 26. září 2018. Svátek má Andrea.
Ani letos nepřijdete o Shakespeara.
Ani letos nepřijdete o Shakespeara. | foto: Viktor Kronbauer

Milovníci kultury míří za divadlem pod širé nebe, na Holubovou si ještě počkají

25. června 2013  10:00,  aktualizováno  14:13 Ondřej Nekola Metro.cz, Robert Oppelt
S blížícími se prázdninami se soubory stěhují z kamenných divadel na letní scény. Již dnes měl otevřít své brány Vyšehrad novým představením Hvězda s Evou Holubovou v hlavní roli. Pro nemoc se ale premiéra pod hlavičkou Studia Dva odkládá až na zítřek.

Letní inscenaci přichystali i ve Švandově divadle. Koncem června a začátkem září bude divadlo hostit přehlídku Báječné léto s Michaelem  Vieweghem, které nabídne stejně jako loni dvě adaptace jeho úspěšných bestsellerù – Románu pro ženy a Biomanželky. Divadlo uvede celkem 20 vieweghovských představení.Prázdninovou stálicí jsou i Letní shakespearovské slavnosti na Pražském hradě. Festival dnes zahájí premiéra komedie Sen noci svatojánské v nastudování režisérského tandemu SKUTR – Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského. Kromě premiéry se milovníci anglické klasiky mohou těšit i na reprízu loňského Richarda III. v hlavních rolích s Jiřím Langmajerem a Klárou Issovou.

Přehled

Většina letních scén již svůj program zahájila.

  • METROpolitní léto hereckých osobností (25. 6. – 31. 8.)
  • Letní shakespearovské slavnosti (25. 6. – 7. 9.)
  • Letní scéna divadla Ungelt (hraje se do 4. 9. Všechny zářijová představení jsou však již vyprodána.)
  • Divadlo v Celetné (Mikulášovy prázdniny mají premiéru dnes. Rozmarné léto a Rozmarný bonus uvádí divadlo především od konce července a během srpna.)
  • Báječné léto s Michaelem Vieweghem (Biomanželku a Román pro ženy uvádí Švandovo divadlo do 14. 9.)

"Znovu se bude hrát na venkovních scénách v Praze - kromě Hradu i na nádvoří Lichtenštejnského paláce na Malostranském náměstí," říká mluvčí slavností Johana Turnerová. Ze Slovenska dorazí na pražskou premiéru hra Dvaja páni z Verony s Lukášem Vaculíkem a Zuzanou Norisovou a z Ostravy představení Marná lásky snaha. Diváci nepřijdou ani o Veselé paničky windsorské a Zkrocení zlé ženy.

Již podeváté se bude hrát na letní scénì divadla Ungelt. "Ve srovnání s ostatními divadelními událostmi letní Prahy si hledištì se svou kapacitou 227 míst zachovává komorní atmosféru typickou pro naše divadlo," říká mluvčí scény Linda Pajič. Největším letošním diváckým tahákem je původní komorní muzikál Touha jménem Einodis s Martou Kubišovou a Anetou Langerovou v hlavních rolích, který měl premiéru už minulý týden.

V Divadle v Celetné rozjeli letní program již v první polovině června, sedmou sezonu zde uvádějí Vančurovo Rozmarné léto. A po velkém zájmu přidává divadlo také Rozmarný bonus.

Letní speciál nabízejí v Celetné také pro menší diváky, kteří si oblíbili představení Mikulášovy patálie. "Tentokrát budou na jevišti stany, dřevěné latríny, vlajkový stožár a další věci, které k dětským táborům patří,“ prozrazuje o nové inscenaci Mikulášovy prázdniny dramaturgyně Lenka Bočková. Jako jedno z mála divadel zůstává to v Celetné na své tradiční adrese i v létě.Komentáře

Hlavní zprávy

Zboží budou rozvážet tramvaje

Jakub Landovský, kandidát ČSSD na primátora   (29.8.2018)
vydáno 26. září 2018  14:31

Jakuba Landovského nominovala na funkci pražského volebního lídra a do křesla primátora ČSSD. Syn velkého českého herce působil v předchozích letech na...  celý článek

Sloupek Pavla Maurera: U stánků na levný burčák

Pavel Maurer
vydáno 26. září 2018  11:11

Burčák je známý především v zemích bývalé rakousko-uherské monarchie, píše Pavel Maurer ve svém sloupku.  celý článek

Hubatá pražská primátorka slaví

Primátorka Adriana Krnáčová
vydáno 26. září 2018  8:55

Adriana Krnáčová dnes oslavuje 58. narozeniny.  celý článek

Levnější jízdné bude už od pondělka

Lítačka
vydáno 26. září 2018  7:45

Do konce září lze pořídit zlevněné kupony jen elektronicky. Papírové budou až poté.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám