metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / -2 °C

Pondělí, 19. března 2018. Svátek má Josef.
Nový výtah ve stanici Anděl (8.10.2015).
Ilustrační foto | foto:  František Vlček, MAFRA

Oprava eskalátorů na Andělu je odložena

8. srpna 2017  8:16 Robert Oppelt
Městská část Praha 5 totiž tvrdí, že o omezení nevěděla a na komplikace s tím spojené se nemohla připravit.

„O tom, že dopravní podnik uzavře na celých devět měsíců východ z nejfrekventovanější zastávky v Praze 5, jsem se dozvěděl z novin, což nepovažuji za šťastnou komunikaci,“ zmiňuje starosta Prahy 5 Pavel Richter a upřesňuje: „Dle plánů dopravního podniku se mělo uzavřít skoro celé území u východu z metra, kde se konají farmářské trhy a další společenské akce. To je pro nás nepřijatelné.“O tom, jak bude uzavírka vypadat, se nyní intenzivně jedná mezi radnicí a dopravním podnikem. „Dopravní podnik nám vychází vstříc, jsme s výsledky jednání spokojeni. Jen nás mrzí, že jsme tyto věci nemohli řešit dopředu, ale byli jsme postaveni před hotovou věc a nyní to musíme šít horkou jehlou,“ uvádí starosta Richter.

Dopravce situaci ale vidí trochu jinak. Problém je podle DPP na straně radnice. „Odmítáme, že by o tom městská část Praha 5 nevěděla. Bylo to ve veřejnoprávním řízení a Praha 5 byla i účastníkem stavebního řízení,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Řehková. Dopravního podniku se zastal i magistrát. „Projednal věc řádně se třemi odbory městské části, pan Slabý, místostarosta Prahy 5, je členem dozorčí rady dopravního podniku, to znamená, že má nadstandardní přístup ke všem informacím,“ uvedla pro Českou televizi náměstkyně primátorky Petra Kolínská.

Na opravu eskalátorů už má DPP platné stavební povolení. Ve stanici je plánována výměna schodů, které jsou již technicky zastaralé. Po jejich demontáži jsou naplánovány i další nezbytné stavební úpravy – sanace průsaků a modernizace technologií. „Proběhne výměna tří ramen pohyblivých schodů, po které následuje série prohlídek a revizí,“ dodala Řehková.

Předpokládaný termín začátku uzavírky je nyní v polovině září, přičemž se předpokládá, že práce potrvají devět měsíců. Po tu dobu zůstane výstup ze stanice směrem k Andělu uzavřený, cestující budou muset použít jeden ze dvojice výtahů či výstup Na Knížecí.Komentáře

Hlavní zprávy

Český Krumlov zdraží, ale přesto bude letošním tahákem

Křivolaké uličky nad Vltavou milují cizinci i Češi.
vydáno 19. března 2018  14:45

Už poslední březnový den začíná v perle jižních Čech sezona.  celý článek

Sloupek Ivy Málkové: První jarní den

Iva Málková
vydáno 19. března 2018  13:13

Jarní únavu nedělá jen nevhodné jídlo, ale také rozhozená psychika.  celý článek

Digi umění v CAMPu

Myriam Bleau
vydáno 19. března 2018  11:59

Festival hudby, světla a performancí Spectaculare pokračuje dalšími vystoupeními.  celý článek

Zastávka přinese pivo zdarma

Smíchovský pivovar
vydáno 19. března 2018  9:59

Smíchovský pivovar stojí v Praze 5 už 150 let, tak proč po něm nepojmenovat místo, kde skoro každou minutu zastavuje tramvaj?  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám