metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 22 °C

Úterý, 22. srpna 2017. Svátek má Bohuslav.
Nový výtah ve stanici Anděl (8.10.2015).
Ilustrační foto | foto:  František Vlček, MAFRA

Oprava eskalátorů na Andělu je odložena

8. srpna 2017  8:16 Robert Oppelt Metro.cz
Městská část Praha 5 totiž tvrdí, že o omezení nevěděla a na komplikace s tím spojené se nemohla připravit.

„O tom, že dopravní podnik uzavře na celých devět měsíců východ z nejfrekventovanější zastávky v Praze 5, jsem se dozvěděl z novin, což nepovažuji za šťastnou komunikaci,“ zmiňuje starosta Prahy 5 Pavel Richter a upřesňuje: „Dle plánů dopravního podniku se mělo uzavřít skoro celé území u východu z metra, kde se konají farmářské trhy a další společenské akce. To je pro nás nepřijatelné.“O tom, jak bude uzavírka vypadat, se nyní intenzivně jedná mezi radnicí a dopravním podnikem. „Dopravní podnik nám vychází vstříc, jsme s výsledky jednání spokojeni. Jen nás mrzí, že jsme tyto věci nemohli řešit dopředu, ale byli jsme postaveni před hotovou věc a nyní to musíme šít horkou jehlou,“ uvádí starosta Richter.

Dopravce situaci ale vidí trochu jinak. Problém je podle DPP na straně radnice. „Odmítáme, že by o tom městská část Praha 5 nevěděla. Bylo to ve veřejnoprávním řízení a Praha 5 byla i účastníkem stavebního řízení,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Řehková. Dopravního podniku se zastal i magistrát. „Projednal věc řádně se třemi odbory městské části, pan Slabý, místostarosta Prahy 5, je členem dozorčí rady dopravního podniku, to znamená, že má nadstandardní přístup ke všem informacím,“ uvedla pro Českou televizi náměstkyně primátorky Petra Kolínská.

Na opravu eskalátorů už má DPP platné stavební povolení. Ve stanici je plánována výměna schodů, které jsou již technicky zastaralé. Po jejich demontáži jsou naplánovány i další nezbytné stavební úpravy – sanace průsaků a modernizace technologií. „Proběhne výměna tří ramen pohyblivých schodů, po které následuje série prohlídek a revizí,“ dodala Řehková.

Předpokládaný termín začátku uzavírky je nyní v polovině září, přičemž se předpokládá, že práce potrvají devět měsíců. Po tu dobu zůstane výstup ze stanice směrem k Andělu uzavřený, cestující budou muset použít jeden ze dvojice výtahů či výstup Na Knížecí.Komentáře

Hlavní zprávy

Zúžení nejsou pro každého. Auta z nich často přečnívají

Hustopeče jsou kvůli opravě neprůjezdné pro kamiony. Kilometrový úsek objíždějí sedmnáctikilometrovou objížďkou.
vydáno 22. srpna 2017  5:21

Nejen na D1. Omezení na českých silnicích nutí řidiče riskovat. Přitom ušetří jen minuty.  celý článek

Sloupek Mardoši: Razítka

Mardoša, člen skupiny Tata Bojs
vydáno 21. srpna 2017  18:31

Vybrat si font, barvu, velikost písma, pak to jen vytisknout a nalepit.  celý článek

Nejvíce odpadů je ze staveb. Denně každý vyhodí 1,4 kila

Popelnice na směsný odpad
vydáno 21. srpna 2017  17:57

Průměrně vyhodí každý Čech ročně do popelnice 500 kilo smetí.  celý článek

Zvířata pořád táhnou. Zoo Praha přivítala milióntého návštěvníka

Miliontý návštěvník se mohl mimo jiné vyfotit s lachtanem.
vydáno 21. srpna 2017  16:48

Trojská zoo přivítala letošního miliontého návštěvníka, kterým se stal Milan Rybka z Prahy 9 se ženou Valentinou a vnoučaty Sabinou a Matějem. V zoo byl...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám