metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 7 °C

Pátek, 16. listopadu 2018. Svátek má Otmar.
Oslava úrody v centru Prahy.
Oslava úrody v centru Prahy. | foto: Zařízení služeb MZE

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Oslava úrody v centru Prahy

30. srpna 2017  0:01
Komerční sdělení S loučícím se létem přichází čas pořádně oslavit letošní úrodu. 8. a 9. září proto vyrazte na pražskou Letnou užít si tradiční Dožínky. Kromě bezmála stovky farmářů, folklórních oslav a divadel pro děti vás čekají i koncerty českých hvězd, jako je Ewa Farna, Slza, The Tap Tap, Voxel a mnoho dalších.

Od pohanských rituálů ke kombajnům

Žně většinou začínají už 13. července na svatou Markétu, ke kýžené sklizni ale už od pradávna vede dlouhá cesta. Úrodu v létě ohrožují prudké lijáky i vytrvalá sucha, z dávných dob se tak ve slovanské kultuře zachovala tradice pohanských rituálů na ochranu polí před živly. Za každou sklizeň je i dnes důležité poděkovat – zemi, přírodě, ale i všem, kteří se na ní podíleli. A k tomu právě slouží dožínky, tradiční oslava úrody a ukončení prací na polích. Čeledíni a děvečky se tradičně veselili na účet hospodáře, do dožínkových věnců, symbolů úrodnosti, se kromě obilovin a květin vplétaly i cukrovinky a koláče.

Ani v době, kdy pole obhospodařují moderní zemědělské stroje, bychom na tradice a veselí neměli zapomínat. Přijďte si proto i vy vychutnat konec sklizně na pražskou Letnou, kde se 8. a 9. září budou konat Dožínky, a užijte si to nejlepší z letošní úrody.

Pražské dožínky

Hlavním cílem akce je prezentace zemědělství, folkloru, tradic a historie. Těšit se můžete na bohatý program na letenské pláni a v nedalekém Národním zemědělském muzeu a Národním technickém muzeu. Národní zemědělské muzeum v pátek 8. září své prostory propůjčí hravé edukaci dětí z mateřských a základních škol. Na své si přijdou i dospělí, kteří se mohou těšit na nové expozice, rybí a zvěřinové speciality a také na koncert kapely Musica Bohemica. V sobotu se program bude točit okolo divadla pro nejmenší a vystoupení folklorních souborů z celé České republiky, večer se pak představí skupina Bluetet.

Letenská pláň nabídne v pátek jak program pro základní školy, Regionfest a koncerty, tak farmářský trh, kde seženete výrobky od bezmála stovky farmářů. V sobotu pak program vyvrcholí dožínkovým průvodem směrem od Ministerstva zemědělství na Letnou, kde se předají dožínkové věnce. Ochuzeni nebudou ani milovníci jídla, ochutnat můžete výrobky z farem ze všech koutů České republiky, čeká nás i ocenění těch nejlepších pochoutek značkou Regionální potravina. Odpoledním programem pak budou rezonovat koncerty Slzy, Ewa Farne, Argemy, Pokáče, The Tap Tap a Voxela.

Muzea zdarma

Program Dožínek na Letné vás bude bavit 8. a 9. září od 9:00 do 22:00 hodin. Zcela zdarma se můžete pobavit a přiučit také v letenských muzeích. Po celou dobu Dožínek bude volný vstup do Národního zemědělského muzea, v sobotu pak můžete bezplatně navštívit Národní technické muzeum.

Hlavní zprávy

Současní dějepisci neoslovují mladé lidi jejich jazykem

Pavel Baran
vydáno 16. listopadu 2018  13:14

Místopředseda Akademie věd České republiky Pavel Baran je členem Akademické rady i mnoha vládních orgánů. „Znalosti dějin jsou pro každý národ stejně...  celý článek

Most Legií bude bez tramvají

Most Legií spojuje Národní třídu přes Střelecký ostrov s Újezdem a Malou...
vydáno 16. listopadu 2018  11:56

Dělníci dají do pořádku trať mezi Národním divadlem a Újezdem.  celý článek

Noc si můžete užít při Noci divadel

V divadlech si můžete vyzkoušet být hercem.
vydáno 16. listopadu 2018  8:55

Kromě akcí připomínajících události 17. listopadu se můžete vydat i do zákulisí divadel.  celý článek

Hřib je pětačtyřicátým primátorem. Praha už má i městskou radu

Koaliční jednání Pirátů, TOP09 a Praha Sobě o primátorovi hl.m.Prahy a koalici....
vydáno 16. listopadu 2018  5:55

Pirát Zdeněk Hřib se mohl včera na ustavujícím jednání nového zastupitelstva spolehnout na všech 39 hlasů koalice Pirátů, Prahy sobě (PS) a Spojených sil...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám