metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 2 °C

Neděle, 18. února 2018. Svátek má Gizela.
Oslava úrody v centru Prahy.
Oslava úrody v centru Prahy. | foto: Zařízení služeb MZE

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Oslava úrody v centru Prahy

30. srpna 2017  0:01
Komerční sdělení S loučícím se létem přichází čas pořádně oslavit letošní úrodu. 8. a 9. září proto vyrazte na pražskou Letnou užít si tradiční Dožínky. Kromě bezmála stovky farmářů, folklórních oslav a divadel pro děti vás čekají i koncerty českých hvězd, jako je Ewa Farna, Slza, The Tap Tap, Voxel a mnoho dalších.

Od pohanských rituálů ke kombajnům

Žně většinou začínají už 13. července na svatou Markétu, ke kýžené sklizni ale už od pradávna vede dlouhá cesta. Úrodu v létě ohrožují prudké lijáky i vytrvalá sucha, z dávných dob se tak ve slovanské kultuře zachovala tradice pohanských rituálů na ochranu polí před živly. Za každou sklizeň je i dnes důležité poděkovat – zemi, přírodě, ale i všem, kteří se na ní podíleli. A k tomu právě slouží dožínky, tradiční oslava úrody a ukončení prací na polích. Čeledíni a děvečky se tradičně veselili na účet hospodáře, do dožínkových věnců, symbolů úrodnosti, se kromě obilovin a květin vplétaly i cukrovinky a koláče.Ani v době, kdy pole obhospodařují moderní zemědělské stroje, bychom na tradice a veselí neměli zapomínat. Přijďte si proto i vy vychutnat konec sklizně na pražskou Letnou, kde se 8. a 9. září budou konat Dožínky, a užijte si to nejlepší z letošní úrody.

Pražské dožínky

Hlavním cílem akce je prezentace zemědělství, folkloru, tradic a historie. Těšit se můžete na bohatý program na letenské pláni a v nedalekém Národním zemědělském muzeu a Národním technickém muzeu. Národní zemědělské muzeum v pátek 8. září své prostory propůjčí hravé edukaci dětí z mateřských a základních škol. Na své si přijdou i dospělí, kteří se mohou těšit na nové expozice, rybí a zvěřinové speciality a také na koncert kapely Musica Bohemica. V sobotu se program bude točit okolo divadla pro nejmenší a vystoupení folklorních souborů z celé České republiky, večer se pak představí skupina Bluetet.

Letenská pláň nabídne v pátek jak program pro základní školy, Regionfest a koncerty, tak farmářský trh, kde seženete výrobky od bezmála stovky farmářů. V sobotu pak program vyvrcholí dožínkovým průvodem směrem od Ministerstva zemědělství na Letnou, kde se předají dožínkové věnce. Ochuzeni nebudou ani milovníci jídla, ochutnat můžete výrobky z farem ze všech koutů České republiky, čeká nás i ocenění těch nejlepších pochoutek značkou Regionální potravina. Odpoledním programem pak budou rezonovat koncerty Slzy, Ewa Farne, Argemy, Pokáče, The Tap Tap a Voxela.

Muzea zdarma

Program Dožínek na Letné vás bude bavit 8. a 9. září od 9:00 do 22:00 hodin. Zcela zdarma se můžete pobavit a přiučit také v letenských muzeích. Po celou dobu Dožínek bude volný vstup do Národního zemědělského muzea, v sobotu pak můžete bezplatně navštívit Národní technické muzeum.Hlavní zprávy

Enrique Iglesias přidal druhý koncert

Enrique Iglesias
vydáno 18. února 2018  15:15

Španělský zpěvák Enrique Iglesias, který v Praze vystoupí v úterý 8. května, v den svých narozenin, se rozhodl svým fanouškům nadělit další neuvěřitelný...  celý článek

Tahle ponorka není pro starý

Herec Javier Bardem v ponorce.
vydáno 18. února 2018  13:13

Devětačtyřicetiletý biolog John Hocevar z amerického Washingtonu se námořních expedic účastní už 13 let. Je pilotem ponorky organizace Greenpeace i...  celý článek

LC pelce do pekelce

Lexus LC
vydáno 18. února 2018  11:51

Pořád to jde. Lexus dokazuje, že i v dnešní době lze sériově vyrábět kupé, co je zároveň sexy a k tomu tak bestiální. Nové LC má 500 koní a inspirovaly ho...  celý článek

Češi podceňují preventivní prohlídky, chodí jich na ně jen necelá polovina

Pravidelné návštěvy lékaře jsou s přibývajícím věkem stále důležitější.
vydáno 18. února 2018  8:55

Pravidelné návštěvy lékaře jsou s přibývajícím věkem stále důležitější.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám