metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 28 °C

Úterý, 21. srpna 2018. Svátek má Johana.
Oslava úrody v centru Prahy.
Oslava úrody v centru Prahy. | foto: Zařízení služeb MZE

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Oslava úrody v centru Prahy

30. srpna 2017  0:01
Komerční sdělení S loučícím se létem přichází čas pořádně oslavit letošní úrodu. 8. a 9. září proto vyrazte na pražskou Letnou užít si tradiční Dožínky. Kromě bezmála stovky farmářů, folklórních oslav a divadel pro děti vás čekají i koncerty českých hvězd, jako je Ewa Farna, Slza, The Tap Tap, Voxel a mnoho dalších.

Od pohanských rituálů ke kombajnům

Žně většinou začínají už 13. července na svatou Markétu, ke kýžené sklizni ale už od pradávna vede dlouhá cesta. Úrodu v létě ohrožují prudké lijáky i vytrvalá sucha, z dávných dob se tak ve slovanské kultuře zachovala tradice pohanských rituálů na ochranu polí před živly. Za každou sklizeň je i dnes důležité poděkovat – zemi, přírodě, ale i všem, kteří se na ní podíleli. A k tomu právě slouží dožínky, tradiční oslava úrody a ukončení prací na polích. Čeledíni a děvečky se tradičně veselili na účet hospodáře, do dožínkových věnců, symbolů úrodnosti, se kromě obilovin a květin vplétaly i cukrovinky a koláče.Ani v době, kdy pole obhospodařují moderní zemědělské stroje, bychom na tradice a veselí neměli zapomínat. Přijďte si proto i vy vychutnat konec sklizně na pražskou Letnou, kde se 8. a 9. září budou konat Dožínky, a užijte si to nejlepší z letošní úrody.

Pražské dožínky

Hlavním cílem akce je prezentace zemědělství, folkloru, tradic a historie. Těšit se můžete na bohatý program na letenské pláni a v nedalekém Národním zemědělském muzeu a Národním technickém muzeu. Národní zemědělské muzeum v pátek 8. září své prostory propůjčí hravé edukaci dětí z mateřských a základních škol. Na své si přijdou i dospělí, kteří se mohou těšit na nové expozice, rybí a zvěřinové speciality a také na koncert kapely Musica Bohemica. V sobotu se program bude točit okolo divadla pro nejmenší a vystoupení folklorních souborů z celé České republiky, večer se pak představí skupina Bluetet.

Letenská pláň nabídne v pátek jak program pro základní školy, Regionfest a koncerty, tak farmářský trh, kde seženete výrobky od bezmála stovky farmářů. V sobotu pak program vyvrcholí dožínkovým průvodem směrem od Ministerstva zemědělství na Letnou, kde se předají dožínkové věnce. Ochuzeni nebudou ani milovníci jídla, ochutnat můžete výrobky z farem ze všech koutů České republiky, čeká nás i ocenění těch nejlepších pochoutek značkou Regionální potravina. Odpoledním programem pak budou rezonovat koncerty Slzy, Ewa Farne, Argemy, Pokáče, The Tap Tap a Voxela.

Muzea zdarma

Program Dožínek na Letné vás bude bavit 8. a 9. září od 9:00 do 22:00 hodin. Zcela zdarma se můžete pobavit a přiučit také v letenských muzeích. Po celou dobu Dožínek bude volný vstup do Národního zemědělského muzea, v sobotu pak můžete bezplatně navštívit Národní technické muzeum.Hlavní zprávy

Sloupek Martina Švihly: Šaty škrtí člověka

Martin Švihla, učitel aikida a lektor osobního rozvoje
vydáno 21. srpna 2018  13:13

Prodavač odvětil, že tak se teď oblečení šije a že právě tohle je moje velikost.  celý článek

Místo fotbalového hřiště má stát pětipatrový dům

Kvůli domu místní přijdou o své sportoviště.
vydáno 21. srpna 2018  11:30

Smíchovské trápí developerský projekt, jenž má ubrat zeleň a dopravně zatížit jejich čtvrť.  celý článek

Jan Petránek vzpomíná na dny okupace prožité v rozhlase

Jan Petránek
vydáno 21. srpna 2018  9:30

Novinář a literát Jan Petránek pracoval v srpnu roku 1968 v Československém rozhlasu. V osudový den mířil do jeho budovy ze své chaty. Na ty chvíle...  celý článek

Instantní polévka ’68

Televizor, ilustrace
vydáno 21. srpna 2018  7:45

Ladislava Holečková pracovala v roce 1968 v Československé televizi v odbavovacím středisku vysílání. Den před vpádem vojsk se vrátila do Prahy z dovolené...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám