metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 29 °C

Čtvrtek, 19. července 2018. Svátek má Čeněk.
Děti ze základní školy ve Valticích začaly vyrábět okrasné dýně na každoroční přehlídku
Ilustrační foto | foto: Radek Miča, MAFRA

V říjnu lze zdarma navštívit festival Signal, Dýňobraní i otevření krytu

5. října 2016  8:49 Marek Peška Metro.cz
Podzimní náladu si lze v Praze užít bez vstupného hned na několika místech. Navštívit je možné kino, hudební klub, výstavy i Dýňobraní, které mají pro veřejnost vstup zdarma.

Jednoznačně největší událostí v říjnu bude festival světla a videomappingu Signal, který se uskuteční od 13. do 16. října na náměstích, ulicích, parcích nebo méně známých koutech města.A jaké další akce zdarma se chystají? Ve středu 5. října si na Černém Mostě v místním komunitní prostoru Plechárna můžete například zkusit jógu v rámci týdne otevřených dveří zdarma.

Tradiční festival u strahovských kolejí se chystá na tento čtvrtek. Na Strahov Open Air, jenž otevírá akademický rok ČVUT, vystoupí například obézní raper Kapitán Demo, Vagyny Dy Praga a další.

Karlín ožije hudbou. V neděli 9. října se tam chystá Street Happening of Karlín 2016. Kromě koncertů, legend českého reggae Švihadlo nebo rock and rollu Vepřové komety, se tam uskuteční pokus o jeden český rekord - o co nejvíce hráčů na kytaru. Minulý rok se do koncertu zapojilo sto muzikantů. „Letošní karlínský rekord jsme se rozhodli věnovat písním Karla Plíhala,“ řekl organizátor akce Jiří Hunyady.

Ve středu a ve čtvrtek 5. a 6. října. se koná Dýňobraní – oslava podzimu ve Dvoře (Klapkova 28). Můžete se těšit na speciální dýňové menu. Třeba na pumpkin spiced latte a dýňový cupcake. Čekají vás koncerty, workshopy pro děti i dospělé: vyřezávání dýňových lampionů, malování smaltovaných talířků a keramických kalů, šperkárna z vinutých perlí a další.

Břevnovské posvícení oživí okolí kláštera od pátku do neděle (7. až 9. října). Na sobotu i neděli je od 19:05 připraven ohňostroj. Tradiční akce se v krásném prostředí koná už od roku 1994.

Ve Staroměstské radnici si můžete do pátku 7. října prohlédnout výstavu Tradiční čínská medicína bez legend a mýtů, která nabízí možnost pochopit průřez historií čínské medicíny, propojit souvislosti, upřesnit si leckdy jen laicky a neodborně vnímané a vykládané pojmy.

MINT - Weekend Market. Tak se jmenuje přehlídka mladých oděvních návrhářů. Originální kousky můžete nakoupit v hale 13 Pražské tržnice, která se v sobotu 8. října promění v rejdiště plné designu, módy, delikates, dobré kávy a skvělé atmosféry.

Veletrh práce Profesia days přináší nabídky práce ve středu 12. října.

Otevření krytu Folimanka. O prohlídku největší podzemní stavby na území Prahy 2 je velký zájem mimo jiné proto, že bunkr byl desítky let udržován v režimu utajení pro případ obecného ohrožení Pražanů, například nebezpečnými chemickými látkami. O co byl tajemnější, o to více se Pražané toužili podívat dovnitř, v minulém režimu ovšem marně. Každý měsíc se zdarma otevírá, další termín je v sobotu 15. října.

Nyní se mohou návštěvníci procházet celým labyrintem rozlehlého krytu, který se svou rozlohou 1 332 m² a kapacitou pro 1 300 osob řadí k deseti největším v metropoli. Zdi chodeb oživuje fotografická výstava mapující existenci dalších pražských bunkrů.

Life Sciences Film Festival. Na fakultách České zemědělské univerzity navštivte od 17. až do 23. října mezinárodní festival dokumentárních filmů s tematikou přírodních a zemědělských věd a udržitelného rozvoje.

Naslepo. Kino Oko připravilo další promítání z cyklu Naslepo na 19. října. Jde v něm o to, že diváci nevědí dopředu, co se bude promítat. Pokud jste promítaný snímek viděli, na baru dostanete jako kompenzaci ztráty času jedno pivo zdarma.

Klub Roxy. Jeden z nejznámějších pražských klubů slaví 24 let! A k této příležitosti se chystá velký narozeninový mejdan na 20. října. . Večerem provede Jiří Burian a vystoupí například česká královna moderního popu Klara, tedy civilním jménem známá zpěvačka kapely Toxique – Klára Vytisková (viz foto), dále pak na kýble, vibrafony a hrnce rozjedou svou show Noisy Pots, rock and rolloví Sunflower Caravan a spousta DJs.

Chapeau Rouge. Ve čtvrtek 27. října chystá oslavit také narozeniny také klub, který si od svého založení připomíná 97 let. Klub, který během času prošel několika změnami – kdysi sem chodil na večírky třeba Hugo Haas, má na programu koncerty Jiřího Schmitzera, Vladimira 518, desky tu roztočí houseoví DJs, bude tu speciální narozeninová výzdoba.

Strašidelný den ve Žlutých lázních. Oprašte své strašidelné kostýmy a přijďte si s vašimi dětmi užít den plný zážitků k Vltavě v sobotu 29. října.Komentáře

Hlavní zprávy

Turisté do českých památek pašují psy i králíky

Ilustrační snímek
vydáno 18. července 2018  14:14

Ratlík ano, doga ne. Pozor při focení stráže. Deník Metro zjišťoval, na co si dát pozor při návštěvě hradů a zámků.  celý článek

Obnovenou Bernsteinovu Mši uvidí návštěvníci Colours

Vojtěch Dyk
vydáno 18. července 2018  12:56

Dnes, první den festivalu Colours of Ostrava, uvidí diváci v Multifunkční hale Gong obnovenou premiéru Bernsteinovy Mše (Mass) s Vojtěchem Dykem v hlavní...  celý článek

Pohořelec bez aut, Letná beze změn

Zlepšením dopravního řešení před „Malým Berlínem“ dojde k rozšíření chodníku a...
vydáno 18. července 2018  10:48

Veletržní ulice jako moderní bulvár plný stromů, ulice Dukelských hrdinů jako třída, za kterou se nebude muset Praha 7 stydět. Takové byly plány pražského...  celý článek

Sloupek Pavla Maurera: Brno, piva plno

Pavel Maurer
vydáno 18. července 2018  8:42

„Pokud si někdo chce užít Brno na plné pecky, ať nehledá lokální zvláštnosti,“ píše ve svém sloupku milovník jídla.   celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám