metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 24 °C

Čtvrtek, 24. května 2018. Svátek má Jana.
Hotel Eurostars David v Náplavní ulici po požáru
Další 3 fotografie v galerii
Hotel Eurostars David v Náplavní ulici po požáru | foto: Filip Jaroševský, Metro.cz

Příčinu ohně zjistí až posudky

23. ledna 2018  10:29 Filip Jaroševský Metro.cz
Požár hotelu v Náplavní ulici na Novém Městě, jenž si vyžádal čtyři oběti, způsobil škodu za 20 milionů.

Prázdnými ulicemi kolem novorenesanční budovy hotelu Eurostars David občas lhostejně projde hlouček turistů či Pražanů pospíchajících do centra. Při zběžném pohledu tu totiž nic příliš nenasvědčuje, že se právě nacházejí na místě tragédie. Dějiště sobotního požáru, který si vyžádal čtyři lidské životy a devět zraněných, prozrazuje jen policejní páska kolem fasády budovy schovávající se za řadou zaparkovaných aut a trocha střepů válejících se na chodníku. Pozornému oku pak neujde řada rozbitých oken ve vrchních patrech budovy.„Připadá mi, že kdyby se to stalo v zahraničí, lidé by sem pokládali květiny. Pražáci ale jen spěchají a nekoukají kolem sebe,“ říká důchodkyně Klára. I přes těžkou tašku přehozenou přes rameno se jako jediný na chvíli před hotelem zastavil také čtyřicátník Libor. „Včera se to tam turisty s foťáky jenom hemžilo. Dneska už to nikoho nezajímá,“ dodává Libor, který směřuje na dvě stě metrů vzdálené Karlovo náměstí.

Fotogalerie

Příčina požáru pražského hotelu, kam se nyní nedostanou ani hosté pro své věci, je podle hasičů i policistů stále předmětem vyšetřování. Škody na budově jsou momentálně vyčísleny na dvacet milionů korun. První sobotní zprávy z místa hovořily o tom, že na jedné z hotelových chodeb v přízemí začala hořet klimatizace. Podle mluvčího pražských policistů Jana Daňka nyní kriminalisté čekají na několik posudků od znalců elektro a chemie, vzniká také zpráva od vyšetřovatele hasičů. Kdy bude příčina definitivně objasněna, je však nejisté. „Vypracování těchto dokumentů může trvat několik týdnů až měsíců,“ vysvětluje Daněk.

Kriminalistům dává také zabrat zjištění totožnosti obětí tragédie. Prozatím je jisté, že na místě zemřel jedenadvacetiletý Němec a dvacetiletá Jihokorejka. Včerejší vyšetřování odhalilo totožnost třetí oběti, kterou je patrně dvaadvacetiletá Němka. „V této chvíli kriminalisté mají indicie o jejich identitě a probíhají konkrétní kroky k jejímu potvrzení. Až budeme mít totožnost s jistotou potvrzenou, tak nejprve vyrozumíme jejich rodinné příslušníky,“ dodává Daněk.

Z hotelu bylo při požáru, který vypukl krátce před sobotní osmnáctou hodinou, evakuováno 34 hostů. V době požáru jich tu byla ubytována stovka. Mezi zraněnými se objevili občané Nizozemska, Turecka a Francie. Právní zástupce hotelu se nechal slyšet, že budova měla požární předpisy v pořádku.Komentáře

Hlavní zprávy

GDPR na startu. Pětina firem o něm nic neví, spousta se bojí

(Ilustrační snímek)
vydáno 24. května 2018  14:45

Den D je tady. Zítra začne platit nové evropské nařízení o ochraně osobních údajů.  celý článek

Sloupek Vlastimila Vondrušky: Má přízemnost

Vlastimil Vondruška
vydáno 24. května 2018  13:13

Je třeba obětí, abychom společně a radostně vykročili do Evropy!  celý článek

V létě jako v peci i mrazáku, vlaky špatně klimatizují

Vlaková souprava CityElefant
vydáno 24. května 2018  11:45

Cestující na příměstských linkách trápí výkyvy teplot. Průvodčí je mohou měnit jen o dva stupně.  celý článek

Začíná Noc kostelů

Ilustrační snímek
vydáno 24. května 2018  9:45

Oblíbená akce, kterou loni navštívilo 450 tisíc lidí, se koná zítra již podesáté.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám