metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 14 °C

Sobota, 20. října 2018. Svátek má Vendelín.
Hotel Eurostars David v Náplavní ulici po požáru
Další 3 fotografie v galerii
Hotel Eurostars David v Náplavní ulici po požáru | foto: Filip Jaroševský, Metro.cz

Příčinu ohně zjistí až posudky

23. ledna 2018  10:29 Filip Jaroševský Metro.cz
Požár hotelu v Náplavní ulici na Novém Městě, jenž si vyžádal čtyři oběti, způsobil škodu za 20 milionů.

Prázdnými ulicemi kolem novorenesanční budovy hotelu Eurostars David občas lhostejně projde hlouček turistů či Pražanů pospíchajících do centra. Při zběžném pohledu tu totiž nic příliš nenasvědčuje, že se právě nacházejí na místě tragédie. Dějiště sobotního požáru, který si vyžádal čtyři lidské životy a devět zraněných, prozrazuje jen policejní páska kolem fasády budovy schovávající se za řadou zaparkovaných aut a trocha střepů válejících se na chodníku. Pozornému oku pak neujde řada rozbitých oken ve vrchních patrech budovy.„Připadá mi, že kdyby se to stalo v zahraničí, lidé by sem pokládali květiny. Pražáci ale jen spěchají a nekoukají kolem sebe,“ říká důchodkyně Klára. I přes těžkou tašku přehozenou přes rameno se jako jediný na chvíli před hotelem zastavil také čtyřicátník Libor. „Včera se to tam turisty s foťáky jenom hemžilo. Dneska už to nikoho nezajímá,“ dodává Libor, který směřuje na dvě stě metrů vzdálené Karlovo náměstí.

Fotogalerie

Příčina požáru pražského hotelu, kam se nyní nedostanou ani hosté pro své věci, je podle hasičů i policistů stále předmětem vyšetřování. Škody na budově jsou momentálně vyčísleny na dvacet milionů korun. První sobotní zprávy z místa hovořily o tom, že na jedné z hotelových chodeb v přízemí začala hořet klimatizace. Podle mluvčího pražských policistů Jana Daňka nyní kriminalisté čekají na několik posudků od znalců elektro a chemie, vzniká také zpráva od vyšetřovatele hasičů. Kdy bude příčina definitivně objasněna, je však nejisté. „Vypracování těchto dokumentů může trvat několik týdnů až měsíců,“ vysvětluje Daněk.

Kriminalistům dává také zabrat zjištění totožnosti obětí tragédie. Prozatím je jisté, že na místě zemřel jedenadvacetiletý Němec a dvacetiletá Jihokorejka. Včerejší vyšetřování odhalilo totožnost třetí oběti, kterou je patrně dvaadvacetiletá Němka. „V této chvíli kriminalisté mají indicie o jejich identitě a probíhají konkrétní kroky k jejímu potvrzení. Až budeme mít totožnost s jistotou potvrzenou, tak nejprve vyrozumíme jejich rodinné příslušníky,“ dodává Daněk.

Z hotelu bylo při požáru, který vypukl krátce před sobotní osmnáctou hodinou, evakuováno 34 hostů. V době požáru jich tu byla ubytována stovka. Mezi zraněnými se objevili občané Nizozemska, Turecka a Francie. Právní zástupce hotelu se nechal slyšet, že budova měla požární předpisy v pořádku.Komentáře

Hlavní zprávy

All Ride Show zve na custom motorky do pražské Továrny

Motorky na výstavě All Ride Show v industriálním prostoru Továrny na Maninách
vydáno 19. října 2018  12:59

Café racery, scramblery nebo choppery: krasavci na dvou kolech.  celý článek

Akvárium jako protiváha televize

Akvárium, designová součást interiéru
vydáno 19. října 2018  11:55

Akvárium doporučují nejen oční lékaři nebo psychologové.  celý článek

Muže oživil letištní defibrilátor

Defibrilátory, které zachraňují život, už najdete i na benzínkách
vydáno 19. října 2018  8:45

Sady na pomoc při zástavě srdce najdeme ve školách, nákupních centrech i na úřadech.  celý článek

Retro frčí, lidé hrají elpíčka i kazety

Retrogramofon
vydáno 19. října 2018  5:55

Nostalgie vrací do hry hudební nosiče, které někteří znají už jen z fotek.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám