metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 10 °C

Čtvrtek, 15. listopadu 2018. Svátek má Leopold.
Ikea, oprava domu, Václavské náměstí
Další 2 fotografie v galerii
Ikea, oprava domu, Václavské náměstí | foto: IKEA

Švédský nábytek už i na Václaváku

15. ledna 2018  11:54 Filip Jaroševský Metro.cz
Z čela jednoho z domů na Václavském náměstí v hlavním městě bude již brzy svítit povědomý žlutý nápis na modrém podkladu. Švédská nábytkářská firma Ikea zde plánuje do léta tohoto roku otevřít svůj již pátý obchod v Česku.

Z bývalého sídla pobočky České spořitelny si ale lidé nebudou ve velkém nosit nábytek na zádech, ani zde nebudou moci poobědvat oblíbené masové kuličky. Ve dvou patrech budovy o rozloze osmi set metrů čtverečních chce společnost své výrobky především prezentovat.

„Jde o dočasný prostor, kam mohou zákazníci přicházet za inspirací a za našimi specialisty, kteří jim pomohou při plánování kuchyní, šatních systémů či úložných prostor v obývacích pokojích. Jeho součástí bude i naše oblíbená kavárna a prostory pro workshopy, semináře a­ další akce určené všem, kteří mají zájem o naši značku či design vůbec. Expozice nabídne nečekaná řešení a různé neotřelé kombinace výrobků, tvarů a materiálů a zaměří se na prezentaci novinek ze sortimentu Ikea a nových kolekcí,“ řekl deníku Metro lídr projektu Peter Tichý.

Svůj nový obchod Ikea nazývá pop-up studio. Podobné dočasné prodejny malého formátu už nábytkářská společnost nedávno otevřela v řadě evropských měst, jako je Varšava, Curych, Stockholm či Řím.

Zatím není jisté, jak dlouho na svých místech vydrží. Pop-up pobočky totiž mají hlavně udržovat v centrech měst povědomí o značce. Může se tak klidně stát, že se prodejna po pár měsících odstěhuje z Václavského náměstí jinam. „Po půl roce projekt vyhodnotíme a rozhodneme se, jaké kroky je třeba dále udělat,“ uvedla mluvčí Ikea Zdeňka Pecková.

V pětipatrové budově na Václavském náměstí 16 zatím probíhá rekonstrukce. Zatímco Ikea obsadí pouze přízemí a první patro domu, ve zbylé části se usídlí pobočka sítě hotelů Pytloun Hotels. Smlouvu o pronájmu zbytku budovy podepsala hotelová firma s tou nábytkářskou teprve minulý týden.

Komentáře

Hlavní zprávy

Cedule matou v metru i na Facebooku Metra

Správně je ukazatel, který je dál od východu z metra. Do Písnice jezdí linka...
vydáno 15. listopadu 2018  12:30

Ukazatele na Chodově víří diskusi cestujících i čtenářů. Jeden je starý.  celý článek

Sloupek Julie Červené: Stromy pro děti

Julie Červená
vydáno 15. listopadu 2018  11:11

Stromy poskytují chládek, stín a celkově příjemnější klima, píše ve svém sloupku Julie Červená.  celý článek

Náplň života našla v parukách

Michaela Losová s parukami
vydáno 15. listopadu 2018  9:55

Setkání s alopecií ženě změnilo život.  celý článek

„Do Prahy se moc rád vracím,“ tvrdí Ennio Morricone

Ennio Morricone
vydáno 15. listopadu 2018  8:32

Legenda filmové hudby Ennio Morricone oslavil v sobotu 10. listopadu devadesáté narozeniny. Ale do důchodu se nechystá. Do Prahy se vrátí už 25. ledna,...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám