metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 18 °C

Čtvrtek, 18. října 2018. Svátek má Lukáš.
Týden plný gastronomie – blíží se veletrh SALIMA.
Týden plný gastronomie – blíží se veletrh SALIMA. | foto: Salima

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Týden plný gastronomie – blíží se veletrh SALIMA

20. února 2018  7:00
Komerční sdělení Rádi ochutnáváte a nakupujete jedinečné gastronomické speciality? Pak si do kalendářů zapište datum 27. února až 2. března. Na brněnském výstavišti se totiž uskuteční Mezinárodní potravinářské veletrhy, v čele s veletrhem SALIMA.

Doplní jej i další veletrhy – vinaři ocení VINEX, pekaři a cukráři veletrh MBK a vybavení pro maloobchodní provozy se budou prezentovat na veletrhu INTECO. Letos nově budou prezentovány nejnovější potravinářské technologie na veletrhu SALIMA Technology a všechny milovníky dobrého jídla a pití potěší i další novinka – Festival chutí. Souběžně se bude konat i Mezinárodní veletrh obalů a tisku EmbaxPrint.České regionální výrobky

Regionální dobroty jsou velkým hitem. Ty nejkvalitnější získávají i různá ocenění a jedním z nich je i certifikát Regionální potravina. Výrobky s tímto označením nemohou chybět na letošní SALIMĚ. Zájemci tak ochutnají pálenky Lihovaru Lžín, bylinné poklady LC rosa-bylinné čaje a Solertus, domácí knedlíky Svoboda, sýry z farem Amálka nebo Mlékárny Klíč. Svoje oceněné mošty přiveze Slovácká moštárna a originální produkty z arónie Jaromír Janhuba. Kečupy nebo omáčky představí Kand, cukr vrbátecký cukrovar a skvělou sekanou firma Ravy. Skvělé pivo ochutnáte od pivovaru Bizon, bylinnou medovinu od Ivany Bakrlíkové a připraveny budou i sirupy Linea Nivnice.

Speciality ze všech koutů světa

Na potravinářských veletrzích ochutnáte dobroty nejen z Česka, ale i ze zahraničí. Vyzkoušet budete moci například pochutiny z Indonésie, a to autentické regionální potraviny i mnoho specialit – indonéskou kávu, těstoviny, čaje, výrobky z rýže nebo koření. Chybět dále nebudou ani řecké, maďarské, italské nebo a samozřejmě ani slovenské speciality.

Gastronomický doprovodný program

Špičkoví kuchaři se představí na Gastrofestu v rámci SALIMY. Každý den se bude vařit odlišný pokrm se zaměřením na určité suroviny. Na talíři se tak objeví například hovězí pupek s celerovým purée a černými brambory, letní fettucine s kalamáry nebo marinovaný kapr s křenovo-koprovou omáčkou. Dále se ve spolupráci se Svazem pekařů a cukrářů v ČR a společností Albert uskuteční soutěž Pekař roku 2018 – Junior. Bojovat se bude ve čtyřech disciplínách a diváci se tak mohou těšit na skvělou show. Soutěž se bude konat první dva dny veletrhu, ty zbylé dny bude pro návštěvníky připraveno pekařské centrum, kde si zájemci mohou vytvarovat libovolný pekařský výrobek.

Týden plný gastronomie – blíží se veletrh SALIMA

V hlavní roli Festivalu chutí budou minipivovary

Letošní novinkou potravinářských veletrhů je Festival chutí. Představí se na něm celkem 50 minipivovarů, u kterých ochutnáte stovky nejrůznějších piv a samozřejmě i jedinečné pivní speciály. Čekají na vás například Hauskrecht, Pegas, Nachmelená opice, pivovar Kozlíček nebo pivovar Morava. Kromě piva budou k dispozici i další dobroty – sýry, paštiky, cukrovinky, čokolády, výrobky z medu nebo výborné mošty. Festival chutí začíná 1. března a potrvá do soboty 3. března. Oproti potravinářským veletrhům má také prodlouženou otevírací dobu.

Prezentace nejlepších obalů roku 2017

K potravinám patří i jejich obaly. A některé mohou být designově velice zajímavé. Na ty nejlepší se můžete přijít podívat na EmbaxPrint do pavilonu G1, kde se uskuteční prezentace vítězných obalů soutěže Obal roku 2017, kterou pořádá Obalovy institut SYBA. Navíc se zde uskuteční i jedinečná výstava Kalendář roku 2018.

Důležité informace

SALIMA, VINEX, MBK, INTECO, EMBAXPRINT

Otevírací doba

27. 2. – 1. 3. 2018 9:00-17:00

2. 3. 2018 9:00-16:00

Vstupné:

Business vstupné (pro odbornou veřejnost): 250 Kč

Klasické vstupné: 100 Kč

www.salima.cz

FESTIVAL CHUTÍ

Otevírací doba

1. – 2. 3. 2018 10:00-21:00

3. 3. 2018 10:00-17:00

Vstupné: 100 Kč

V rámci vstupného získají návštěvníci také kupon na degustaci jednoho piva v pavilonu C zdarma.

www.bvv.cz/festivalchutiHlavní zprávy

Obytná auta a karavany zaplní brněnské výstaviště

Obytná auta a karavany zaplní brněnské výstaviště
Komerční sdělení vydáno 18. října 2018  15:36

Máte při svých cestách rádi co nejvíce volnosti a nechcete dovolenou trávit na jednom místě? Pak by tou pravou volbou pro vás mohlo být cestování s...  celý článek

Sloupek Julie Červené: Jsem stará matka

Julie Červená
vydáno 18. října 2018  11:11

Vědci přišli na to, že starší matky mají v pozdějším věku lepší paměť, píše Julie Červená ve svém sloupku.  celý článek

Čechy na Marsu trápí jazyky

Kosmonauti
vydáno 18. října 2018  9:30

Ambiciózní sci-fi o pobytu na rudé planetě postrádá děj. Přesto stojí za povšimnutí.  celý článek

Jako segway. Koloběžky vadí, i když nečinně stojí

Ležící elektrokoloběžka v Karlíně.
vydáno 18. října 2018  7:30

Firma provozující sdílená vozítka nedodržuje dohodu s Prahou. Lidé je parkují na podivných místech.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám