metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 6 °C

Sobota, 18. listopadu 2017. Svátek má Romana.
V Troji se ukáže i stříbrný olympionik Vavřinec Hradilek.
V Troji se ukáže i stříbrný olympionik Vavřinec Hradilek. | foto: ČTK

V Troji se ukáže i stříbrný olympionik Vavřinec Hradilek

17. května 2013  8:00 Romana Barboříková Metro.cz
O víkendu si příznivci vodních sportů přijdou na své. V Troji se bude rozhodovat o nominaci na zářijové mistrovství světa ve vodním slalomu. Na kanále v Račicích se zase jede závod Světového poháru v rychlostní kanoistice, kde se ukáže i česká bronzová posádka čtyřkajaku z loňských olympijských her. A milovníci atletiky zase mohou zavítat do Kladna.

Pokud máte rádi divokou vodu, pak se můžete v sobotu a v neděli vydat do pražské Troje. Zde budete svědky Českého poháru ve vodním slalomu, při kterém se bude rozhodovat, kdo z českých závodníků bude reprezentovat svou zemi při zářijovém světovém šampionátu. Ten se pojede také na trojském kanále.Zjistěte, oč jde ve vodním slalomu

"Děti, mámy, tátové, kluci, holky a všichni, co o víkendu chcete vidět, oč jde ve vodním slalomu. Přijďte se podívat na závody do pražské Troje," láká na svém Facebooku příznivce stříbrný olympijský medailista Vavřinec Hradilek. Ten má díky skvělé minulé sezoně účast na mistrovství světa jistou, přesto se těchto závodů účastní. Minulý víkend skončil ve své kategorii K1, tedy singl kajak v první části Českého poháru na prvním a druhém místě.

Závody v Troji startují v sobotu i v neděli v 9.45, kdy se pojedou kvalifikace všech kategorií, finále je pak na programu v obou dnech od 13.30.

Bronzoví olympionici opět spolu v Račicích

Vidět světovou špičku rychlostní kanoistiky v Česku se jen tak nepoštěstí. Pokud jste dlouholetými příznivci tohoto sportu, nebo se vám zalíbil loni díky úspěchu české posádky na olympijských hrách, pak byste si neměli o tomto víkendu nechat ujít Světový pohár v rychlostní kanoistice, který se uskuteční jen necelou hodinu cesty od hlavního města v Račicích.

"Na startu budeme mít ve všech kategoriích závodníky světové špičky," slibují organizátoři. Poprvé od londýnské olympiády bude společně závodit i posádka bronzového čtyřkajaku Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba. "Ve čtyřkajaku jsme letos seděli zatím jenom třikrát. Ale pocitově i podle časů ta loď funguje velmi dobře jako loni," řekl v pondělí Jan Štěrba.

Atleti se utkají v Kladně

Závody v Račicích startují už v pátek dopoledne rozjížďkami, finále jednotlivých kategorií jsou pak na programu v sobotu a v neděli po desáté hodině dopoledne a v neděli po poledni. Finále čtyřkajaku můžete sledovat v sobotu v 11.49. Vstup i parkování je během celé akce zdarma.

Jestli se vám nechce zatím trávit víkend u vody, můžete se zajet podívat do Kladna. Na Městském stadionu zde odstartuje atletická extraliga mužů a žen. Závody začínají v sobotu od 10.15.Komentáře

Hlavní zprávy

Na Čokoládovém festivalu ochutnáte i tu z Afriky

Letošní ročník se ponese v duchu oslav původu čokolády, a proto organizátoři...
vydáno 17. listopadu 2017  17:44

Oslaďte si sychravý podzim na Čokoládovém festivalu v Praze.  celý článek

Sloupek Julie Červené: Načasování

Julie Červená
vydáno 17. listopadu 2017  15:37

„Já bych do toho šla, to bude dobré.“ Tahle věta rozhodla.  celý článek

Noc divadel nabídne přes 500 událostí

Noc divadel v Brně
vydáno 17. listopadu 2017  12:55

Pátý ročník celorepublikové akce láká v sobotu na představení, setká ní s herci či noční prohlídky divadel.  celý článek

Kreslí mapy podle paměti, třeba zoo

Matěj Hošek je nyní hvězdou.
vydáno 17. listopadu 2017  11:38

Třináctiletý Matěj Hošek je autista, ale velmi nadaný. Jeho produkty jsou oblíbené.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám