metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 6 °C

Sobota, 17. listopadu 2018. Den boje za svobodu a demokracii.
Výčepní Erich dokáže se štamgasty vydržet do ranních hodin.
Další 3 fotografie v galerii
Výčepní Erich dokáže se štamgasty vydržet do ranních hodin. | foto: Metro.cz

Výčepní Erich se zabejčil. Nádražku hodlá udržet dál i bez vlaků

22. února 2015  13:15 Tomáš Belica Metro.cz
Nádražní hospodu v Bubenči už čtrnáct let řídí stejný provozní. Štamgasty teď chce lákat i na pravidelné koncerty.

Zabalím to a budu se věnovat svému řeznictví za Prahou. Tak Erich Rymarczyk, výčepní ve známé bubenečské nádražce, přemítal mezi štamgasty od doby, kdy loni v srpnu přestaly po 164 letech u jeho hospody stavět vlaky. Lidé jedoucí z práce nebo čekající na vlak tu totiž tvořili polovinu klientely, a ani nikdy předtím tu nebývalo narváno. Po čtrnácti letech, ze strany výčepního, celkem logická ekonomická úvaha.

Možná však přemluven skalními fanoušky nádražky, snad z nostalgie, Rymarczyk se rozhodl ve své hospodě vydržet dál. „Když jsem vydržel přes leden a únor, tak to snad zvládnu. Doufám, že v létě se to trochu rozjede, až se objeví výletníci při procházce,“ slibuje si podsaditý muž. Také to dává smysl, neboť nádražka je na trase do Stromovky. A že to vyučený řezník (tlačenky, řízky, či utopence pro hosty sám vyrábí a nakládá), myslí vážně, tomu nasvědčuje i to, že snad poprvé za jeho vlády se na dveřích hospody objevila otvírací doba: kromě soboty každý den od dvou do půl jedenácté večer. Když se tu ale sejde silná skupina, čas pak nehraje roli. „Občas tu s hosty sedím i do jedné do rána,“ přiznává Erich Rymarczyk.

Má dokonce plán, jak sem dostat více lidí. Každý březnový pátek chce pořádat koncerty. Konkurovat nedalekému Slamníku ale nádražka nejspíš nebude, problém je totiž její prostor, nebo spíš nedostatek prostoru. Kromě chodbičky s výčepem a jedním stolem má jedinou místnost.

Pomohlo by tedy rozšíření o sousední bývalou výpravní budovu. „Je připravena k prodeji a již o ni máme několik zájemců. Informace o nich ale bohužel nemůžeme poskytovat,“ sdělil Metro.cz mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Jenže podle Ericha Rymarczyka by celá budova byla na prodej za 18 milionů. „A na to já nemám,“ uzavírá.

Komentáře

Hlavní zprávy

Současní dějepisci neoslovují mladé lidi jejich jazykem

Pavel Baran
vydáno 16. listopadu 2018  13:14

Místopředseda Akademie věd České republiky Pavel Baran je členem Akademické rady i mnoha vládních orgánů. „Znalosti dějin jsou pro každý národ stejně...  celý článek

Most Legií bude bez tramvají

Most Legií spojuje Národní třídu přes Střelecký ostrov s Újezdem a Malou...
vydáno 16. listopadu 2018  11:56

Dělníci dají do pořádku trať mezi Národním divadlem a Újezdem.  celý článek

Noc si můžete užít při Noci divadel

V divadlech si můžete vyzkoušet být hercem.
vydáno 16. listopadu 2018  8:55

Kromě akcí připomínajících události 17. listopadu se můžete vydat i do zákulisí divadel.  celý článek

Hřib je pětačtyřicátým primátorem. Praha už má i městskou radu

Koaliční jednání Pirátů, TOP09 a Praha Sobě o primátorovi hl.m.Prahy a koalici....
vydáno 16. listopadu 2018  5:55

Pirát Zdeněk Hřib se mohl včera na ustavujícím jednání nového zastupitelstva spolehnout na všech 39 hlasů koalice Pirátů, Prahy sobě (PS) a Spojených sil...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám