metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 13 °C

Neděle, 23. září 2018. Svátek má Berta.
Poslední úpravy ve Vinohradské ulici
Větší foto
Poslední úpravy ve Vinohradské ulici | foto: Tadeáš HavlíkMetro.cz

Změny MHD, přibudou nové a bude méně čekání

29. srpna 2018  11:30 Filip Jaroševský Metro.cz
Od září čeká pražskou hromadnou dopravu mnoho změn. „V rámci posílení víkendového provozu metra budou zkráceny intervaly nejen metra, ale i návazných tramvají a autobusů v neděli a ve svátek dopoledne od 10 do 12 hodin,“ říká ředitel organizátora dopravy v hlavním městě, Ropidu, Petr Tomčík.

Linkám 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18, 20, 23, 25 a 26 se zkrátí interval na patnáct minut. Linkám 9, 17, 22 na sedm a půl minuty. Tramvaji číslo 6 se v pracovní dny večer prodlouží interval z deseti na dvacet minut. V sobotu a neděli budou na lince nasazeny delší soupravy a interval se prodlouží na patnáct až dvacet minut.Dopravní podnik také nově zřídí zastávku Vysočanská pro linky 14, 16 a 94 ve směru Lehovec. Změní se také název zastávky Stejskalova na zastávku Libeňský zámek, což se dotkne linek 3, 10, 24 a 95.

K termínu zahájení školního roku se změní i umístění některých zastávek autobusů, a to třeba v Nehvizdech, na Budějovické či ve Štěpánské. Zářijové změny tras autobusů se dotknou například oblasti Jarova, Štěrbohol, Dubče, Uhříněvsi a oblasti Radotína. Posílí také linky z Kobylis.

Na základě nespokojenosti městské části Praha 10 s nepravidelným provozem linky 163, která na sídliště Malešice přijíždí z oblasti věčně ucpané Českobrodské ulice, dojde ke zkrácení linky do zastávky Depo Hostivař. Pravidelnější spojení ze zastávek v Počernické ulici k metru Želivského pak zajistí nová autobusová linka 199.

Dopravní podnik posílí v neděli metro

  • Na všech linkách bude od začátku září zhruba od desáté hodiny zaveden interval sedm a půl minuty. Linky B a C budou navíc posíleny i v ostatních víkendových obdobích.
  • Na lince B bude v sobotu dopoledne i odpoledne a v neděli odpoledne zkrácen interval ze sedmi a půl minuty na šest minut.
  • Na lince C budou v úseku Ládví–Letňany vedeny všechny spoje, ruší se tedy pásmový provoz v pracovních dnech dopoledne a odpoledne. V sobotu dopoledne i odpoledne a v neděli odpoledne bude zkrácen interval linky C na pět minut.
  • V minulosti došlo k omezení hromadné dopravy kvůli nedostatku finančních prostředků.Komentáře

Hlavní zprávy

Děti z děcáku mají šanci na normální život

Gabriela Křivánková
vydáno 23. září 2018  14:34

Většinu svého profesního života se Gabriela Křivánková pohybovala na manažerských pozicích, takzvaně optimalizovala firemní procesy. Jednoho dne udělala...  celý článek

Poklekneme před roboty

Robotizace prostupuje do našich životů.
vydáno 23. září 2018  11:40

Umělá inteligence nahradí každého druhého člověka.  celý článek

Za módu nikoho nekritizuji, ale některé věci mi vadí

Barbara Nesvadbová
vydáno 23. září 2018  7:28

Barbara Nesvadbová se narodila v rodině dvou lékařů, její otec Josef se ale věnoval také literární tvorbě a byl úspěšným autorem sci-fi. Barbara...  celý článek

Milují nás vnučky našich fanynek, říká Karel Holas z Čechomoru

Čechomor v sestavě roku 2018. Karel Holas je druhý zleva.
vydáno 22. září 2018  15:55

Karel Holas je, vedle Františka Černého, výraznou individualitou skupiny Čechomor, která letos slaví kulaté narozeniny. Na podzim vyrážejí na narozeninové...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám