metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 3 °C

Středa, 21. listopadu 2018. Svátek má Albert.
Poslední úpravy ve Vinohradské ulici
Větší foto
Poslední úpravy ve Vinohradské ulici | foto: Tadeáš HavlíkMetro.cz

Změny MHD, přibudou nové a bude méně čekání

29. srpna 2018  11:30 Filip Jaroševský Metro.cz
Od září čeká pražskou hromadnou dopravu mnoho změn. „V rámci posílení víkendového provozu metra budou zkráceny intervaly nejen metra, ale i návazných tramvají a autobusů v neděli a ve svátek dopoledne od 10 do 12 hodin,“ říká ředitel organizátora dopravy v hlavním městě, Ropidu, Petr Tomčík.

Linkám 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18, 20, 23, 25 a 26 se zkrátí interval na patnáct minut. Linkám 9, 17, 22 na sedm a půl minuty. Tramvaji číslo 6 se v pracovní dny večer prodlouží interval z deseti na dvacet minut. V sobotu a neděli budou na lince nasazeny delší soupravy a interval se prodlouží na patnáct až dvacet minut.

Dopravní podnik také nově zřídí zastávku Vysočanská pro linky 14, 16 a 94 ve směru Lehovec. Změní se také název zastávky Stejskalova na zastávku Libeňský zámek, což se dotkne linek 3, 10, 24 a 95.

K termínu zahájení školního roku se změní i umístění některých zastávek autobusů, a to třeba v Nehvizdech, na Budějovické či ve Štěpánské. Zářijové změny tras autobusů se dotknou například oblasti Jarova, Štěrbohol, Dubče, Uhříněvsi a oblasti Radotína. Posílí také linky z Kobylis.

Na základě nespokojenosti městské části Praha 10 s nepravidelným provozem linky 163, která na sídliště Malešice přijíždí z oblasti věčně ucpané Českobrodské ulice, dojde ke zkrácení linky do zastávky Depo Hostivař. Pravidelnější spojení ze zastávek v Počernické ulici k metru Želivského pak zajistí nová autobusová linka 199.

Dopravní podnik posílí v neděli metro

  • Na všech linkách bude od začátku září zhruba od desáté hodiny zaveden interval sedm a půl minuty. Linky B a C budou navíc posíleny i v ostatních víkendových obdobích.
  • Na lince B bude v sobotu dopoledne i odpoledne a v neděli odpoledne zkrácen interval ze sedmi a půl minuty na šest minut.
  • Na lince C budou v úseku Ládví–Letňany vedeny všechny spoje, ruší se tedy pásmový provoz v pracovních dnech dopoledne a odpoledne. V sobotu dopoledne i odpoledne a v neděli odpoledne bude zkrácen interval linky C na pět minut.
  • V minulosti došlo k omezení hromadné dopravy kvůli nedostatku finančních prostředků.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na mobilu jsou Češi závislí. Datlují i v autě na červené

Surfujeme i v MHD
vydáno 20. listopadu 2018  15:24

Deník Metro vyrazil do ulic. Pozorovali jsme, kolik lidí nepustí chytrý telefon z ruky.  celý článek

Jako důchodci si pohoršíme, myslí si Češi. Nejvíce je straší fyzická bezmocnost

Ilustrační snímek
vydáno 20. listopadu 2018  13:14

Délka absolutního dožití se neustále prodlužuje. Před sto lety umírali čeští muži v průměru ve 47 letech, ženy o dva roky později. Dnes žijí ženy o třicet...  celý článek

Sloupek Jakuba Koháka: Jiřina! Jiřina!

Jakub Kohák
vydáno 20. listopadu 2018  11:58

„Už jsme měli Jiřího Lábuse, Jana Bergera, Jirku Skaláka, nejrůznější Miss a Mistéry,“ píše Jakub Kohák.   celý článek

Chytrý telefon funguje téměř jako pákový hrací automat, říká psycholožka

Alžběta Protivanská
vydáno 20. listopadu 2018  8:35

Alžběta Protivanská je psycholožka a psychoterapeutka. Také je autorkou kurzu Manuál na Mozek, který je o tom, jak mozek nejen pochopit, ale také na něj...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám