metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 23 °C

Středa 29. června 2022. Svátek má Petr, Pavel

Dalších 37 fotografií v galerii
Požár bývalé tovární haly ČKD v Kolbenově ulici ve Vysočanech. | foto: HZS Praha, Jan KostíkMetro.cz

AKTUALIZOVÁNO: V areálu bývalé ČKD ve Vysočanech hořela tovární hala

  21:59
Mezi stanicemi metra Kolbenova a Vysočanská ve Vysočanech hořel v sobotu večer v areálu bývalé ČKD sklad textilu. Kromě mnoha hasičských jednotek pomáhaly hasit i vrtulníky. Kvůli požáru je ve Vysočanech ještě dnes omezena doprava.

Požár ve skladu textilu v tovární hale v pražských Vysočanech se dnes ráno již nerozšiřuje. Stále však hoří několik ohnisek, které budou hasiči muset likvidovat pravděpodobně ještě celý dnešní den. Dopoledne objekt prověří statik, který rozhodne, zda se mohou jednotky přesunout i dovnitř. Informoval o tom šéf pražských hasičů Roman Hlinovský. Do vzduchu se podle měření nedostaly žádné nebezpečné látky.

Hasiči jsou stále na místě

„Statik se musí podívat, zda je bezpečné jít dovnitř. Budova utrpěla nejen požárem, ale i rychlým zchlazením při zásahu hasičů,“ uvedl Hlinovský. V případě, že statik vstup schválí, začnou požárníci rozhrabovat a hasit hromady s textilem. Také vyšetřovatelé by již podle šéfa hasičů mohli začít s hledáním příčiny ohně.

V areálu bývalé ČKD je stále zhruba 90 hasičů, asi 40 dobrovolných a 50 profesionálních. Jednotky se ráno vystřídaly. Hasiči také dále měří zplodiny z požáru, měření zatím nepotvrdilo nebezpečné koncentrace jedovatých látek.

Pomoci se zjišťováním zplodin by měl dnes magistrát. Podle něj během noci, kdy oblak dýmu z požáru postupoval přes město, nebyly podle údajů z měřicích stanic Českého hydrometeorologického ústavu nikde na území Prahy překročeny běžné hodnoty sledovaných škodlivin.

Nikdo nebyl zraněn

Již v sobotu v noci požárníci odnesli část tlakových lahví, které hrozily výbuchem. Další zchladili vodou. Podle informací záchranky nebyl nikdo zraněn. Vedle řady hasičských jednotek pomáhal vodou z vaků rozsáhlý požár hasit i vrtulník.

Na požár upozornil Pražany hustý černý dým, který byl krátce před setměním vidět i ze vzdálených míst metropole. Obyvatele čtvrti tlampače veřejného rozhlasu informovaly, že mají zavřít okna před znečištěním a nechodit se na požár dívat.

Stále je uzavřena Kolbenova ulice v obou směrech od náměstí OSN až po stanici metra Kolbenova.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ostrov z naplavených odpadků může vzniknout i v českých vodních tocích

vydáno 29. června 2022  13:30

V ohybu řeky Temže u mostu Hammersmith se vytvořil ostrov o rozměru dvou tenisových kurtů z vlhčených ubrousků. Deník Metro o tom čtenáře informoval v...  celý článek

Po chodnících se řítí metráky sdílených kol a koloběžek. Kdy zabijí prvního chodce?

vydáno 29. června 2022  10:16

Sdílená kola, elektrokola či elektrické koloběžky. Kolik kilogramů představuje tahle atrakce? Deník Metro je zvážil. A docela jsme se divili. Při rychlé...  celý článek

Pojede to prázdninově. Na nové jízdní řády vlaků i autobusů se najede v pátek

vydáno 29. června 2022  5:37

Pozítří začíná doba letních jízdních řádů a výluk. Oboje patří k létu stejně neodmyslitelně jako horko, zpocená namačkaná těla a nedostatek deodorantu u...  celý článek

Komerční sdělení

Na Strakonické slalomy dorazí i mistryně světa Veronika Vojtová

vydáno 29. června 2022

První červencový víkend ve Strakonicích bude patřit vodákům. Na tamějším ostrově Podskalí se na řece Otavě před loděnicí v sobotu 2. července pojedou...  celý článek