metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 24 °C

Čtvrtek, 4. června 2020. Svátek má Dalibor.

ANKETA: Nejhnusnější záchod v metru je na Nových Butovicích, shodují se čtenáři

  7:00aktualizováno  7:00
Nejen smutný vítěz, ale i řada zajímavých nápadů vzešla z ankety mezi čtenáři Metra, když jsme se jich zeptali, jaké jsou nejhorší toalety v pražské podzemce. Jak se zdá, jasným vítězem je stanice Nové Butovice.

Toalety v metru | foto: ČTK

„Seznam stanic, respektive toalet, které podstoupí rekonstrukci, je ještě v přípravě. Nejdříve přijdou na řadu nejvytíženější stanice metra v širším centru města, mezi něž patří třeba Jiřího z Poděbrad, Anděl, Karlovo náměstí nebo Náměstí Republiky, se v následujícím období zaměříme také na rekonstrukci starších toalet ve stanicích mimo centrum města, které tolik vytížené nejsou,“ vypočítátá mluvčí DPP Aneta Řehková. V pražském metru je 57 toalet, většina z nich neprošla zásadnější rekonstrukcí od doby, kdy byla stanice postavena. Dopravce slibuje, že příští rok bude opravena polovina z nich.

Nové záchody mají turniket, mohly by mít i čtečku na Opencard

Nově opravené toalety na Můstku

Nově opravené toalety na Můstku

Ve středu představil dopravce první nově opravené toalety ve stanici Můstek. Oprava první dvojice toalet přišla zhruba na sedm milionů. Moderním toaletám dominuje vstup, vybavený turnikety na desetikorunu. Ty mají zlepšit bezpečnost, ale i zabránit tomu, aby se na toaletu dostal někdo, kde nazaplatil, takový záchodový „černý pasažér“.

Právě turniket čtenáře Metra zaujal. „Bylo by více než úžasné, kdyby turnikety měly čtečku na opencard a cestující co mají nabito, pustily na WC zdarma,“ uvažuje čtenář Ondřej Ruda. Důvod je podle něj jednoduchý, ne vždy máte u sebe deseti korunu když to na vás přijde. Dopravní podnik se k tomuto nápadu našeho čtenáře zatím nevyjádřil. "Nejdříve to musíme probrat s dodavatelem" vysvětluje mluvčí  Řehková.

Jak to vidí čtenáři

Málokteré téma vyvolá tolik ohlasů jako téma toalet a navíc těch v metru.

  • Marie Ř.: Myslím, že zdaleka nejhorši jsou záchody na metru Nove Butovice. Vypadají opravdu jak před 30 lety... radši tam nechodit. Záchody nejsou jediný problém stanice, nemluvne o skvělám posezeni na poničených lavicích při čekaní na autobus z teto stanice.
  • Jiří Dušek: Nejhorší WC je podle mě na stanici Nové Butovice. Těmto bych udělil 1. místo v nejhorších WC. To ty na Můstku nebyly tak nejhorší, ale byly jako skoro každé na metru hrozné.
  • X. Pravda: Nejhorší, celebrita mezi pražskými toaletami je stanice metra Kačerov, tam spadnete z mísy, protože nedrží.
  • Martin Žaba: Dle mého názoru jsou ty nejhorší ve stanici metra Opatov. Resp tam žádné nejsou , jsou již 2 roku uzavřené.
Autor:

Hlavní zprávy

Ereskaři zvládali epidemická omezení ve větším poklidu

ilustrační snímek
vydáno 4. června 2020  12:05

Přichází nenápadně, je však na celý život. Roztroušená skleróza už nemusí znamenat konec plnohodnotné existence.  celý článek

Svalová hmota prodlužuje život a také zlepšuje zdraví

Kulturista Jakub Prchal
vydáno 4. června 2020  9:46

Snahu o budování svalů může zhatit i nedostatek spánku.  celý článek

Nechcete divokého čuníka? Zookoutek v Břežanském údolí dočasně končí

Jsem všežravec a vážím 80 kilogramů. Chcete mě?
vydáno 4. června 2020  5:45

Vlakové nádraží je odsud tři minuty, kolem je krásná příroda a vede tudy i cyklostezka. Lesní zoo v Břežanském údolí byla ideálním místem pro výlet....  celý článek

Lego je výhodnější než zlato. Ale jen to nerozbalené

Miloš Křeček
vydáno 3. června 2020  18:38

Jedna z největších soukromých sbírek lega na světě je v českých rukách. Opět ji najdete v Praze, Kutné Hoře, Poděbradech, Špindlerově Mlýně a Jeseníku.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám