metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 6 °C

Neděle, 23. ledna 2022. Svátek má Zdeněk.

ANKETA: Nejhnusnější záchod v metru je na Nových Butovicích, shodují se čtenáři

  7:00
Nejen smutný vítěz, ale i řada zajímavých nápadů vzešla z ankety mezi čtenáři Metra, když jsme se jich zeptali, jaké jsou nejhorší toalety v pražské podzemce. Jak se zdá, jasným vítězem je stanice Nové Butovice.

„Seznam stanic, respektive toalet, které podstoupí rekonstrukci, je ještě v přípravě. Nejdříve přijdou na řadu nejvytíženější stanice metra v širším centru města, mezi něž patří třeba Jiřího z Poděbrad, Anděl, Karlovo náměstí nebo Náměstí Republiky, se v následujícím období zaměříme také na rekonstrukci starších toalet ve stanicích mimo centrum města, které tolik vytížené nejsou,“ vypočítátá mluvčí DPP Aneta Řehková. V pražském metru je 57 toalet, většina z nich neprošla zásadnější rekonstrukcí od doby, kdy byla stanice postavena. Dopravce slibuje, že příští rok bude opravena polovina z nich.

Nové záchody mají turniket, mohly by mít i čtečku na Opencard

Nově opravené toalety na Můstku

Nově opravené toalety na Můstku

Ve středu představil dopravce první nově opravené toalety ve stanici Můstek. Oprava první dvojice toalet přišla zhruba na sedm milionů. Moderním toaletám dominuje vstup, vybavený turnikety na desetikorunu. Ty mají zlepšit bezpečnost, ale i zabránit tomu, aby se na toaletu dostal někdo, kde nazaplatil, takový záchodový „černý pasažér“.

Právě turniket čtenáře Metra zaujal. „Bylo by více než úžasné, kdyby turnikety měly čtečku na opencard a cestující co mají nabito, pustily na WC zdarma,“ uvažuje čtenář Ondřej Ruda. Důvod je podle něj jednoduchý, ne vždy máte u sebe deseti korunu když to na vás přijde. Dopravní podnik se k tomuto nápadu našeho čtenáře zatím nevyjádřil. "Nejdříve to musíme probrat s dodavatelem" vysvětluje mluvčí  Řehková.

Jak to vidí čtenáři

Málokteré téma vyvolá tolik ohlasů jako téma toalet a navíc těch v metru.

  • Marie Ř.: Myslím, že zdaleka nejhorši jsou záchody na metru Nove Butovice. Vypadají opravdu jak před 30 lety... radši tam nechodit. Záchody nejsou jediný problém stanice, nemluvne o skvělám posezeni na poničených lavicích při čekaní na autobus z teto stanice.
  • Jiří Dušek: Nejhorší WC je podle mě na stanici Nové Butovice. Těmto bych udělil 1. místo v nejhorších WC. To ty na Můstku nebyly tak nejhorší, ale byly jako skoro každé na metru hrozné.
  • X. Pravda: Nejhorší, celebrita mezi pražskými toaletami je stanice metra Kačerov, tam spadnete z mísy, protože nedrží.
  • Martin Žaba: Dle mého názoru jsou ty nejhorší ve stanici metra Opatov. Resp tam žádné nejsou , jsou již 2 roku uzavřené.

Komentáře

Hlavní zprávy

Tady býval ráj netuzexových československých hifi nadšenců

PRAHA? AHA!
vydáno 22. ledna 2022  23:08

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Youtuberská limuzína stojí. Žáci buštehradské školy se vozí raději ve svém

vydáno 22. ledna 2022  8:46

Na „buštěhradském hrádku“ se studenti učí nejen točit videa, ale také hrát a vytvářet počítačové hry. Pro některé to je splnění velkého snu.  celý článek

Nejen Hra na oliheň. Jižní Korea umí pro Netflix točit i kvalitní reality show

Strážce streamu
vydáno 21. ledna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Už jste stihli zkouknout všech osm dílů seznamovací reality show Peklo pro nezadané, která měla na Netflixu premiéru kolem vánoc? Pokud ne, tak to...  celý článek

Chcete-li jezdit autem s ELkovou SPZkou, musíte mít kde dobíjet. Teď je to však snazší

vydáno 21. ledna 2022  12:27

SPZka s písmeny EL vám zajistí spoustu výhod. Od parkování zdarma na modrých zónách, přes umožnění vjezdu tam, kam se ostatní vozy nedostanou, až po...  celý článek

Vaše fotky z Prahy