metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / 1 °C

Středa 8. února 2023. Svátek má Milada

ANKETA: Nejhnusnější záchod v metru je na Nových Butovicích, shodují se čtenáři

  7:00
Nejen smutný vítěz, ale i řada zajímavých nápadů vzešla z ankety mezi čtenáři Metra, když jsme se jich zeptali, jaké jsou nejhorší toalety v pražské podzemce. Jak se zdá, jasným vítězem je stanice Nové Butovice.
Toalety v metru

Toalety v metru | foto: ČTK

„Seznam stanic, respektive toalet, které podstoupí rekonstrukci, je ještě v přípravě. Nejdříve přijdou na řadu nejvytíženější stanice metra v širším centru města, mezi něž patří třeba Jiřího z Poděbrad, Anděl, Karlovo náměstí nebo Náměstí Republiky, se v následujícím období zaměříme také na rekonstrukci starších toalet ve stanicích mimo centrum města, které tolik vytížené nejsou,“ vypočítátá mluvčí DPP Aneta Řehková. V pražském metru je 57 toalet, většina z nich neprošla zásadnější rekonstrukcí od doby, kdy byla stanice postavena. Dopravce slibuje, že příští rok bude opravena polovina z nich.

Nové záchody mají turniket, mohly by mít i čtečku na Opencard

Nově opravené toalety na Můstku

Nově opravené toalety na Můstku

Ve středu představil dopravce první nově opravené toalety ve stanici Můstek. Oprava první dvojice toalet přišla zhruba na sedm milionů. Moderním toaletám dominuje vstup, vybavený turnikety na desetikorunu. Ty mají zlepšit bezpečnost, ale i zabránit tomu, aby se na toaletu dostal někdo, kde nazaplatil, takový záchodový „černý pasažér“.

Právě turniket čtenáře Metra zaujal. „Bylo by více než úžasné, kdyby turnikety měly čtečku na opencard a cestující co mají nabito, pustily na WC zdarma,“ uvažuje čtenář Ondřej Ruda. Důvod je podle něj jednoduchý, ne vždy máte u sebe deseti korunu když to na vás přijde. Dopravní podnik se k tomuto nápadu našeho čtenáře zatím nevyjádřil. "Nejdříve to musíme probrat s dodavatelem" vysvětluje mluvčí  Řehková.

Jak to vidí čtenáři

Málokteré téma vyvolá tolik ohlasů jako téma toalet a navíc těch v metru.

  • Marie Ř.: Myslím, že zdaleka nejhorši jsou záchody na metru Nove Butovice. Vypadají opravdu jak před 30 lety... radši tam nechodit. Záchody nejsou jediný problém stanice, nemluvne o skvělám posezeni na poničených lavicích při čekaní na autobus z teto stanice.
  • Jiří Dušek: Nejhorší WC je podle mě na stanici Nové Butovice. Těmto bych udělil 1. místo v nejhorších WC. To ty na Můstku nebyly tak nejhorší, ale byly jako skoro každé na metru hrozné.
  • X. Pravda: Nejhorší, celebrita mezi pražskými toaletami je stanice metra Kačerov, tam spadnete z mísy, protože nedrží.
  • Martin Žaba: Dle mého názoru jsou ty nejhorší ve stanici metra Opatov. Resp tam žádné nejsou , jsou již 2 roku uzavřené.
Autor:

Hlavní zprávy

Zlej blesk. Podívali jsme se do výčepu pivovaru, který konečně přistál v Kobylisích

vydáno 8. února 2023  5:52

„Otevřeno denně 16–20.“ Na ceduli je přimalovaná šipka. Otevíráme mřížovanou branku a za chvilku už bereme za kliku prosklených dveří. Dýchne na nás...  celý článek

Komerční sdělení

Žáci bohumínských škol změří síly v rámci akce Veslujeme do středu země

vydáno 8. února 2023

V pondělí 13. února zpestří program bohumínských základních i středních škol další ročník akce s názvem Veslujeme do středu země. Tentokrát mezi sebou...  celý článek

Trápení ve studiu. Tuzarova, či Tusarova? Radhošťskou nahrávali nejmíň patnáctkrát

vydáno 7. února 2023  15:52

Herec Jan Vondráček promlouvá v tramvajích již měsíc. Někteří cestující projev tohoto hlasového chameleona považují za vynikající, jiní na adresu oznámení...  celý článek

Nesdílej, nepřeposílej. Je tu Den bezpečnějšího internetu. Upozorňuje na pasti v kyberprostoru

vydáno 7. února 2023  14:03

Píše vám kamarád, abyste potvrdili, že není robot? Může jít o hackera, který chce vaše peníze.  celý článek