metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 18 °C

Úterý, 17. září 2019. Svátek má Naděžda.
Stanice metra Ládví
Stanice metra Ládví | foto: ČTK

Autobusy z Holešovic mají končit v Ládví. Lidé ze sídliště jsou proti

13. května 2014  13:42 ČTK
Radnice Prahy 8 protestuje proti záměru organizace Ropid přesměrovat příměstské linky autobusů z Nádraží Holešovice ke stanici metra C Ládví. Praze 8 se nelíbí, že by linky končily na sídlišti, kde by se tím zhoršilo životní prostředí a zvýšila hlučnost. Podle Ropidu, který v Praze organizuje městskou dopravu, je ale Ládví jedinou možností, kam autobusy nasměrovat. Nová cílová stanice příměstských autobusů by měla fungovat od léta.

"Absolutně nesouhlasíme, aby se holešovický autobusový terminál přesunul doprostřed sídliště, kde jsou ze všech stran školy, školky a hustá obytná zástavba," uvedl místostarosta Michal Švarc. Podle radnice by se kromě zhoršení dopravy a životního prostředí zvýšila pravděpodobnost ohrožení chodců na přechodech. Praha 8 proto chce, aby autobusy končily v Letňanech. Příjezd i sama stanice jsou daleko od zástavby a mají podstatně lepší podmínky pro otáčení a parkování autobusů, tvrdí městská část.

Autobusy nemusejí jet přes ucpané Holešovičky

Přesun konečné příměstských linek plánuje Ropid kvůli integraci pražské veřejné dopravy s autobusy z Mělnicka a Neratovicka. Podle mluvčího Ropidu Filipa Drápala je přemístění stanice na Ládví logické. "Jinak by autobusy popojížděly již nyní přeplněnou ulicí V Holešovičkách," řekl Drápal.

Zda se stanice přesune, by mělo být jasné v červnu, autobusy by pak na Ládví měly začít jezdit od léta. "Ještě o tom budeme jednat, konečné rozhodnutí bude na magistrátu, nicméně my určitě nechceme Prahu 8 obcházet ani se s ní rozhádat," řekl Drápal.

Komentáře

Hlavní zprávy

Sloupek Mardoši: Vyhořel u ohně

Mardoša, člen skupiny Tata Bojs
vydáno 16. září 2019  16:10

Na kytaru u táboráku jsem hrál naposled někdy ve čtrnácti. Od té doby mně sem tam někdo řekne, ať zahraju („hraješ přece v kapele“), ale to je v podstatě...  celý článek

Čechy trápí i jiné choroby než rakovina. Přitom jsou, na rozdíl od ní, nevyléčitelné

Ilustrační snímek
vydáno 16. září 2019  5:51

Onemocnění Karla Gotta zvedlo zájem veřejnosti o zhoubné nemoci.   celý článek

Naposled a osudově. Do kin vtrhne nabušený veterán Stallone

Rambo z roku 1985
vydáno 15. září 2019  6:18

Jeden z nejslavnějších akčních hrdinů, kteří se kdy objevili na filmovém plátně, symbol osmdesátých let i hojně nakoukávaný protagonista z pokoutně...  celý článek

S výrobkem platíme také za vzduch, který je kolem obalu

Pár háčků, jinak vzduch.
vydáno 14. září 2019  5:52

Spolu s výrobkem kupujeme i to, co vůbec nevyužijeme. Třeba návody ve všech jazycích.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám