metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 22 °C

Středa 7. června 2023. Svátek má Iveta, Slavoj
Starosta Prahy 10 Milan Richter mluví o dostavbě Vršovického zámečku již dlouho. Dočkáme se letos?

Barrandov chce dokončit pěší zónu, Praha 10 Vršovický zámeček

  9:01
Co chystají městské části v letošním roce za novinky? Podívejte se s námi. Stovky milionů letos radnice vydají na obnovu parků a domů nebo jen na běžnou údržbu ulic. Masivně investovat bude například Praha 6.

"Snažíme se realizovat naplánované stavby a takzvaný chodníkový program, což dohromady dělá zhruba tři sta milionů korun. Velkou položku rozpočtu jako tradičně tvoří úklid ulic a péče o zeleň," říká starostka Prahy 6 Marie Kousalíková.

Naopak jasno v tom, do čeho se letos pustí, zatím nemá Praha 7. Dosud totiž neschválila rozpočet. Starosta Marek Ječmének už ale teď mluví o nutných škrtech. "Přesto věřím, že se nám i v roce 2013 podaří nalézt potřebné finanční prostředky na důležité investice do rozvoje městské části," sdělil Ječmének. Bez rozpočtu je zatím i Praha 8. "Předpokládaný termín schválení je leden, únor, pak budou známé plány na investiční akce," řekla deníku Metro mluvčí osmičky.

Změny, opravy, přestavby

Na co se mohou letos obyvatelé městských částí těšit?

  • Praha 1 – Dokončí revitalizaci Střeleckého ostrova a začne s rekonstrukcí Thurn-Taxisova paláce v Letenské 5.
  • Praha 2 – Dovrší se proměna Havlíčkových sadů, hotovo by mělo být do vinobraní.
  • Praha 3 – Pustí se do rekonstrukcí základních a mateřských škol, na které půjde 137 milionů.
  • Praha 5 – Začne revitalizace Trnkova náměstí a pěší zóny na Barrandově.
  • Praha 6 – Bude opravovat obecní byty. Pokračuje v rekonstrukci domů v ulicích Nad Kajetánkou a Patočkova. Nové bude vytápění a elektroinstalace v takzvaném Skleněném paláci na náměstí Svobody. Bezmála 60 milionů pak půjde do oprav a zateplení škol, zrekonstruuje se mateřská škola Meziškolská a sportoviště ZŠ Na Dlouhém lánu. Opravovat se budou i parky, například park Kotlářka – Hanspaulka či vnitrobloky na sídlišti Petřiny.
  • Praha 10 – Dokončit se má rekonstrukce Vršovického zámečku, který bude sloužit důchodcům i jako reprezentační prostory úřadu. Obnoví se také Malešický park, největší v této městské části.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zajímavé aleje najdete na hřbitovech i na Spořilově, říká dendrolog Aleš Rudl

vydáno 7. června 2023  4:20

Kniha Aleše Rudla je zdarma. Zavede vás do tajuplných stromořadí.  celý článek

Největší festival tvořivosti, technologií a inovací přiveze veselé miniroboty z Japonska

vydáno 6. června 2023  16:11

Maker Faire Prague – název tohoto festivalu, který proběhne o nadcházejícím víkendu, zná každý, komu jsou blízké inovace, kutilské výrobky a různé...  celý článek

Pronájmy hausbótů i lodí v Česku zažívají boom. Nahrává tomu i drahé Chorvatsko

vydáno 6. června 2023  8:00

Ruku na srdce, je to tak! Kdejaký muž se aspoň jednou za život viděl jako pirát nebo přinejmenším nebojácný námořník, ženy si zase představují samy sebe...  celý článek

Táta mě naučil nedělat si hlavu z drobných nezdarů, říká Jiřina Anna Jandová

vydáno 6. června 2023  6:00

Už zhruba za měsíc se na jednom pódiu opět potkají otec s dcerou. V největším zábavním parku na Vysočině totiž v rámci dvoudenního hudebního festivalu,...  celý článek