metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 25 °C

Pondělí 8. srpna 2022. Svátek má Soběslav
Tenhle strážník vám v případě potřeby bude pendrek platný. | foto: Metro.cz

Budu v každé ulici v Praze 5, slibuje strážník v kontroverzní kampani

  9:00,  aktualizováno  13:45
Chtě nechtě byla městská policie zatažena do předvolebního boje. V ulicích Prahy 5 za jednu ze stran agitují figuríny strážníků. V tomto případě prý o porušení zákona nejde, podle čtenáře se ale stejný kandidát dopouští denně přestupku, protože nechává své stranické vozy parkovat na chodníku.

Přestože figuríny, které v úterý zaplavily ulice Prahy 5, připomínají spíše náborovou kampaň pražských strážníků, jde o kampaň volební. Stojí za ní Jan Skalický (Pro Prahu), který chce být starostou pětky a panáčky v uniformě chce upozornit na nutnost posílení strážníků v této části metropole. „Strážníci musí být v ulicích vidět a městská část musí zajistit, aby se zde lidé cítili bezpečně. To se v posledních letech bohužel neděje,“ uvedl.

Dobré úmysly, ale kandidát slibuje nemožné

Metro.cz se zeptalo také městské policie, zda jí tento způsob kampaně vadí. Mluvčí Irena Seifertová nechala věc prošetřit právním odborem, zákon prý porušen nebyl. To by se stalo jen tehdy, pokud by někdo stejnokroj strážníka nosil neoprávněně. Evidentně ale ze zatažení do volební kampaně strážníci nadšení nejsou.

„Otázku zda jednáním některé osoby mohlo zároveň dojít k zásahu do pověsti městské nebudeme s ohledem na probíhající předvolební kampaň jakkoliv komentovat,“ sdělila mluvčí Seifertová. Problém tak je už spíše jen v tom, že Skalického slib - mít strážníka v každé ulici pětky - je jen zbožným přáním. V této městské části je totiž přes 500 ulic, strážníků tu působí jen lehce přes stovku. Tabulkově by jich tu bylo třeba 135.

Auta Skalického parkují na chodníku

Vůz kandidujícího Jana Skalického stojí v blízkosti Andělu na chodníku.
Vůz kandidujícího Jana Skalického stojí v blízkosti Andělu na chodníku.
  • Pokud by se chtěli strážníci za zneužití své uniformy do volební kampaně pomstít, mají podle čtenáře Davida Diessnera výbornou možnost. „Každý den je v ulici Ostrovského před Ženskými domovy na chodníku zaparkováno jedno a někdy i dvě vozidla Škoda Citigo, kterými si zde kandidát Jan Skalický dělá reklamu na úkor přestupku,“ upozorňuje Diessner.
  • Politik se proti nařčení z dopravního přestupku ohradil. „Auta volebního týmu rozhodně nestojí na chodníku jako reklama, ale z důvodu nakládky a vykládky materiálu, jelikož je nákladní výtah z této strany budovy a je tam i nájezd na chodník, aby byla možná manipulace se zbožím. V budově Ženských domovů máme volební štáb a z toho důvodu je zde velká frekvence pohybu těchto vozidel," uvedl Skalický.

Komentáře

Hlavní zprávy

„Škrťte se, dokud neomdlíte.“ TitTok je populárnější, než Facebook. Je ale i nebezpečnější

vydáno 8. srpna 2022  18:44

Vtipné scénky, zpívání a nejrůznější tanečky. Ale také popáleniny od elektřiny, rozbitá lebka či cereálie usazené v plicích. I to číhá na děti, které...  celý článek

Smyčka ve Strašnicích měla premiéru. Dokonce rovnou dvakrát

vydáno 8. srpna 2022  15:15

O první zkušební jízdu na nové točně u stanice metra Depo Hostivař se postarala měřicí tramvaj, takzvaný pomeranč.   celý článek

Pořádně zavřete okna. Je tu čas zbloudilých netopýrů

vydáno 8. srpna 2022  5:35

Invaze nočních návštěvníků potkávají hlavně Plzeňáky. Létající savci se chtějí pářit v jejich bytech.  celý článek

Zpěvačka Pam Rabbit říká nahlas, co si myslí, bez jakéhokoli filtru

vydáno 7. srpna 2022  21:00

Přestože se na hudební scéně pohybuje už několik let, výrazněji se prosadila až letos po vydání EP Mom, I’m lost. Zpěvačka, skladatelka a textařka Pamela...  celý článek