metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 17 °C

Úterý, 19. října 2021. Svátek má Michaela.

Větší foto
Branické divadlo. | foto: PackaCreative Commons

Chyběly dokumenty. Radnice hledá nového nájemce Branického divadla

  17:31
Branické divadlo stále nemá nájemce. Radnice Prahy 4 ukončila výběrové řízení a vypíše nové. Zájemci totiž nedodali všechny potřebné dokumenty a nesplnili tak formální podmínky řízení, sdělil mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas. Soutěž by měla radnic v následujících týdnech vyhlásit znovu. Divadlo v současné době nehraje.

„Po zveřejnění záměru na pronájem Branického divadla se v termínu přihlásili tři zájemci, bohužel žádného z nich jsme nemohli vybrat, protože nedodali potřebné dokumenty,“ uvedl místostarosta Lukáš Zicha. Zájemci prý nedodali kupříkladu živnostenský list, ekonomickou rozvahu nebo nedoložili oprávnění k provozu divadla.

Záměr na pronájem budovy Branického divadla bude znovu zveřejněn v příštím roce, a to včetně jasného prohlášení, jak městská část rozjezd nového divadla finančně podpoří. „Praha 4 chce najít optimální poměr mezi kvalitou repertoáru a výší nájmu. Cíl zůstává stejný: nová divadelní sezóna od září 2016 s novým Branickým divadlem,“ uvedl Bigas.

Branické divadlo v současné době nehraje, a to kvůli rekonstrukci, která se tady v uplynulých asi dvou letech uskutečnila - v divadle se objevovala nadměrná vlhkost. Divadlo vzniklo ve 20. letech, kdy si jej vybudovali obyvatelé Braníka.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Plevel z Břevnovských sadů vymycují dobrovolníci zdarma

vydáno 18. října 2021  14:57,  aktualizováno  15:42

Aby ovocné stromky starých odrůd dobře prospívaly, je třeba jim věnovat celoroční péči.   celý článek

V MHD přibývá lidí bez respirátorů. Na podzim je větší riziko přenosu virů, varuje epidemiolog

vydáno 18. října 2021  5:35,  aktualizováno  15:28

Kýchání a kašlání se ozývá stále častěji. Kde jsou strážníci, ptá se čtenář. Tím, jak se zhoršuje celková covidová situace, to není mnoha lidem jedno.  celý článek

Vaše fotky z Prahy