metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / 3 °C

Sobota, 23. února 2019. Svátek má Svatopluk.
Momentka z představení.
Větší foto
Momentka z představení. | foto: Frantisekkontrman.eu

Cirque Inextremiste servírují nálož odvahy

20. srpna 2018  12:47 Pavel Urban Metro.cz
Jeden z vrcholů Letní Letné hraje na struny rizika, silných zážitků i nekorektního humoru.

Na Letné už tahle francouzská partička byla, a to s inscenací Extremités. Nyní nabízí trojice akrobatů, kteří si říkají Cirque Inextremiste, novinku Extension. A rozhodně se vám u ní bude tajit dech.

Celé představení začíná hlášením, že při něm nemáte fotit a natáčet. Následují ale další zákazy včetně emocí, což následně jiný hlas utne se slovy: „Naopak, dnes je dovoleno všechno.“ Tím si však pořadatelé shodili i onen logický zákaz fotografování. Když se o to občas někdo pokusil, hned ho uvaděčky šly upozornit, že takhle ne. V hlášení se také dozvíte, že pokud se necítíte dostatečně odvážně, máte najít východ a odejít. Což není marná rada. Další vám dám já. Nesedejte si do sektoru C, pokud se bojíte.

Ovšem odvaha nechybí především trojici účinkujících. Na úvod překvapí drsným humorem na úkor handicapovaných, když dvojice vykuků dělá naschvály kolegovi, který je na vozíčku. Ten mu ale schovají. Když je třeba uvězněn v koši, flusají na něj kuličky. On se jim však v dalších minutách náležitě pomstí, dokonce i s úroky.

Rémi Lecocq totiž vymění vozík za bagr. Už suverénní nájezd na scénu za zvuků přiléhavé hudby a v mlze z páry je impozantní. Pak se ale začnou dít věci. Se svými kolegy, kteří balancují na prkně a barelech, si právě s pomocí bagru pohrává jako kočka s myší.

Duo akrobatů létá vzduchem v pozicích a rychlostech, které by si nikdo nepřál. Občas i přímo nad publikem. Vše graduje, když se na prknech sevřených v lopatce bagru proletí i jedna z divaček. Rozhodně lepší zážitek než na nedaleké matějské pouti.

Potlesk je samozřejmě vítán kdykoliv, většinou je pro něj však signálem vyhození náhražky lístků růží jedním z akrobatů do vzduchu. Takových drobných vtipných momentů se dočkáte více. Třeba i v ději, kdy se jeden z mužů snaží marně napít piva.

Kdybyste se báli, že soubor při ježdění bagrem není ohleduplný k životnímu prostředí, vězte, že většinu času je zapojen na elektřinu. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Schindler tu zachraňoval Židy, nyní zde vzniká muzeum

V areálu bývalé textilní továrny v Brněnci se bude v novém muzeu promítat také...
vydáno 23. února 2019  14:05

Zanedbaný areál, kde dříve stála továrna na textil, obnovuje potomek rodiny Löw-Beerů.  celý článek

Pod Hradištěm voní Itálie. Kousek od Litoměřic funguje první česká pršuterie

Vlastimil Chovaneček mladší (vlevo) a jeho bratr Tomáš.
vydáno 22. února 2019  17:39

„Naší inspirací je italská cesta. Cesta slunce, vína, dobrého jídla a rodiny,“ říká Vlastimil Chovaneček mladší a rozhlíží se po Českém středohoří. Tady,...  celý článek

Starosto, přijeďte! Jsou čtyři ráno a kokrhá mi tady kohout

Volání v tramvaji (ilustrační foto)
vydáno 22. února 2019  15:12

Aby k nim měli občané blíž, zveřejňuje většina starostek a starostů malých obcí i menších měst číslo svých mobilních telefonů. Pro případ urgentních...  celý článek

Na kostel je přilepen stánek. Podle památkářů je konstrukce v pořádku

Stánky zde byly už v minulosti.
vydáno 22. února 2019  10:54

„Na toto jsem narazila v Týnské ulici. Na jednu z nejpůsobivějších památek Prahy, kostel Matky Boží před Týnem, je nalepen prodejní stánek, který čeká na...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám