metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 9 °C

Sobota, 7. prosince 2019. Svátek má Ambrož, Benjamin.
Momentka z představení.
Větší foto
Momentka z představení. | foto: Frantisekkontrman.eu

Cirque Inextremiste servírují nálož odvahy

20. srpna 2018  12:47 Pavel Urban Metro.cz
Jeden z vrcholů Letní Letné hraje na struny rizika, silných zážitků i nekorektního humoru.

Na Letné už tahle francouzská partička byla, a to s inscenací Extremités. Nyní nabízí trojice akrobatů, kteří si říkají Cirque Inextremiste, novinku Extension. A rozhodně se vám u ní bude tajit dech.

Celé představení začíná hlášením, že při něm nemáte fotit a natáčet. Následují ale další zákazy včetně emocí, což následně jiný hlas utne se slovy: „Naopak, dnes je dovoleno všechno.“ Tím si však pořadatelé shodili i onen logický zákaz fotografování. Když se o to občas někdo pokusil, hned ho uvaděčky šly upozornit, že takhle ne. V hlášení se také dozvíte, že pokud se necítíte dostatečně odvážně, máte najít východ a odejít. Což není marná rada. Další vám dám já. Nesedejte si do sektoru C, pokud se bojíte.

Ovšem odvaha nechybí především trojici účinkujících. Na úvod překvapí drsným humorem na úkor handicapovaných, když dvojice vykuků dělá naschvály kolegovi, který je na vozíčku. Ten mu ale schovají. Když je třeba uvězněn v koši, flusají na něj kuličky. On se jim však v dalších minutách náležitě pomstí, dokonce i s úroky.

Rémi Lecocq totiž vymění vozík za bagr. Už suverénní nájezd na scénu za zvuků přiléhavé hudby a v mlze z páry je impozantní. Pak se ale začnou dít věci. Se svými kolegy, kteří balancují na prkně a barelech, si právě s pomocí bagru pohrává jako kočka s myší.

Duo akrobatů létá vzduchem v pozicích a rychlostech, které by si nikdo nepřál. Občas i přímo nad publikem. Vše graduje, když se na prknech sevřených v lopatce bagru proletí i jedna z divaček. Rozhodně lepší zážitek než na nedaleké matějské pouti.

Potlesk je samozřejmě vítán kdykoliv, většinou je pro něj však signálem vyhození náhražky lístků růží jedním z akrobatů do vzduchu. Takových drobných vtipných momentů se dočkáte více. Třeba i v ději, kdy se jeden z mužů snaží marně napít piva.

Kdybyste se báli, že soubor při ježdění bagrem není ohleduplný k životnímu prostředí, vězte, že většinu času je zapojen na elektřinu. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Česko je černá díra na hliníkové plechovky

Zájem o pivo v plechovce je podle pivovarů stále větší.
vydáno 7. prosince 2019  8:07

Češi si zamilovali pití z plechovek. Jsou snadno přenosné, dají se lehce vyhodit. Navíc se do nich stále víc a víc plní jejich oblíbené pivo. Česko je ale...  celý článek

Při psaní se vybavují i smutné události, zároveň se i čistí hlava, říká hasič

Roman Kutálek (vpravo) se synem Ondrou a mluvčím HZS Praha Martinem Kavkou
vydáno 6. prosince 2019  13:32

Třiačtyřicetiletý hasič Roman Kutálek napsal knížku Hasiči. V ní se můžete dočíst, s čím vším se ve své profesi setkává. Když byl malý kluk, říkával mu...  celý článek

Z nedodělaného fantasy je v reálu nekonečný krimi příběh

Filip Cíl a Jana Pidrmanová v ukázce z filmu
vydáno 6. prosince 2019  5:03

Nejdražší český film Poslední z Aporveru nezamířil do kin, ale k soudu. Jak dopadne?  celý článek

Hráčky amerického fotbalu oslaví příští rok kulatiny. Nabírají také novou krev

Přidat se může každý.
vydáno 5. prosince 2019  16:10

Pražské Harpyje již za měsíc opět obléknou dresy, ramenní chrániče a helmy. Tým ženského amerického fotbalu, o jehož činnosti deník Metro na svých...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám