metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / -3 °C

Čtvrtek, 24. ledna 2019. Svátek má Milena.
Ilustrační snímek
Větší foto
Ilustrační snímek | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

Dělníci u Anděla brzdí řidiče

22. května 2018  7:59 Filip Jaroševský Metro.cz
V metropoli se letos opravuje 179 problematických míst.

Automobilistům, kteří denně projíždějí pátou městskou částí, přibývají vrásky na čele. V sobotu tu totiž dělníci začali s opravami Zborovské ulice, která se na více než měsíc znatelně zúží.

„Provoz je omezen v úseku ulic Matoušova–Lidická. Podle postupu prací bude uzavřena vždy jedna polovina komunikace, pro dopravu zůstane zachován průjezd dvěma jízdními pruhy,“ říká mluvčí magistrátu Vít Hofman. Ulice bude příhodně rozkopaná jen těsně před tramvajové koleje. Práce tak nezpůsobí výluku MHD.

V hlavním městě je pro tento rok celkem nahlášeno 179 stavební akcí, jejichž realizace bude mít dopad na dopravní provoz. Jednou z nejvýraznějších je například oprava Zenklovy ulice. Ta se táhne od loňského podzimu a neskončí dříve než letos v říjnu. Na rozdíl od Zborovské však dělníci v Libni způsobili také výluku tramvají, jež nastolila často likvidační podmínky pro místní živnostníky. Ty totiž rekonstrukce odřízla od městského života.

O prázdninách se silničáři pustí do oprav u křižovatky Bulhar, kde dojde k uzavírce vždy jednoho jízdního pruhu, a Wilsonovy ulice. U Bulhara by měly práce skončit 30. července, v části Wilsonovy budou pokračovat až do poloviny srpna. Uzavřena bude také Kamýcká ulice, kde budou opravovat vozovku. Některé práce budou pokračovat i po prázdninách.

Příjezd ze severní strany metropole nyní komplikují opravy Ústecké ulice, hotovo má být 10. srpna. Od 15. března do 20. července je také uzavřena část Štěrboholské spojky, zcela mimo provoz je do konce srpna úsek Českobrodské. Ta se musí nyní objíždět přes Klánovice. „Magistrát vydal opatření obecné povahy, který stanovil objízdnou trasu přes Klánovice, v poslední možný den. Jedinou možností bylo podat návrh k soudu na jeho zrušení, což jsme hned druhý den udělali,“ uvedl starosta Klánovic Ferdinand Polák.

Komentáře

Hlavní zprávy

Botanická zahrada slaví 50. Slibuje výstavy i nové vstupy

Vizualizace vstupního areálu Sever
vydáno 24. ledna 2019  9:44

První letošní velká výstava se koná v březnu. Skleník Fata Morgana zaplní orchideje.  celý článek

Maturitní plesy zařizují agenti, slavná Lucerna vychází z módy

Plesová sezona, ilustrační foto
vydáno 24. ledna 2019  5:25

Zatímco dříve měli průběh plesu na starost sami organizátoři, v posledních letech přebírají otěže plesové agentury. Ty vyšlou svého člověka, jenž se...  celý článek

GALERIE: černé, rudé i oranžové. Deník Metro posbíral snímky barevných tramvají

Tramvaj RunCzech
vydáno 23. ledna 2019  15:56

V Liberci jezdí bílozelené tramvaje, v Brně mají vozy bíločervené a Plzeň má tramvaje žluté s bílým pruhem. Když si člověk představí pražskou tramvaj,...  celý článek

Čtenáři deníku Metro se chlubí fotografiemi bizarních WC

Filmové ateliéry AB Barrandov
vydáno 23. ledna 2019  13:06

Na neobvyklé toalety narážejí čtenáři Metra docela často. K takovému závěru jsme v redakci došli poté, co jsme si prohlédli desítky čtenářských...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám