metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 24 °C

Středa 31. května 2023. Svátek má Kamila
Měsíc náboru do sportovních klubů | foto: Praha sportovní

Děti mohou nyní měsíc zkoušet sporty zdarma a vybrat si ten svůj

  8:00
V průběhu září mohou děti zdarma navštěvovat některé sportovní kluby. Zjistí tak, jaký sport je baví. Nabídka je pestrá - od fotbalu až po cheerleading. Hlavní je, aby je sportovní aktivita bavila.

Budou vaše děti chodit na fotbal, atletiku, tenis? Pokud ještě nevíte, jaký sport je baví, můžete to zjistit během tohoto měsíce. Ve více než dvou stech pražských klubech, které jsou zapojeny do akce Měsíc náboru do sportovních klubů, si nyní mohou sportovní disciplíny vyzkoušet zdarma. Seznam klubů najdete na webových stránkách www.prahasportovni.cz.

Od fotbalu až po kolovou

„Měsíc náboru se teprve rozjíždí, nicméně ze zkušenosti víme, že největší zájem je o fotbal, hokej a florbal. Zároveň nás ale těší, že se prosazují menší, s nadsázkou exotické sporty jako například cheerleading,“ říká Petr Bříza, předseda sportovní komise hlavního města Prahy.

V nabídce je celá řada sportů. Najdete zde velké sporty jako fotbal, lední hokej, florbal, atletiku, tenis, ale také lakros, moderní pětiboj, nohejbal, šerm, kolovou a celou řadu dalších. A děti o sportování zájem mají. „Za náš klub musím vyjádřit milé překvapení. Tolik dětí, co se nám hlásí letos, jsme už dlouho neměli. Věřím, že to je i zásluhou této náborové akce, které se účastníme,“ potvrzuje David Kopec z fotbalového klubu ČAFC Praha.

U malých dětí vybírejte pestré aktivity

Při výběru sportu hlavně u těch nejmenších je důležité, aby je vybraná aktivita bavila. „Je dobré zvolit takovou aktivitu, která je pestrá, zajímavá a kde si děti hodně hrají. Tyto činnosti dobře propojuje například dětská atletika,“ říká Radim Jebavý z katedry atletiky Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy.

Nejvhodnější doba, kdy dítě do sportovního klubu přivést, je podle něj začátek školního roku. „Pak mohou přijít ještě začátkem druhého pololetí, tedy v únoru,“ dodává Jebavý, který je zároveň předsedou atletického oddílu VSK FTVS Praha, který provozuje i kroužek Atletika pro děti. Jejich kapacita už je ale z větší části naplněna. „Zájem je veliký a kapacita našich prostor je bohužel limitovaná. Ale pokud mají rodiče zájem, mohou to ještě zkusit,“ doplňuje.

Komentáře

Hlavní zprávy

Celovečerní debut Jana Březiny servíruje divákovi tajemství i hrdiny neschopné komunikovat

vydáno 31. května 2023  18:00

Tuzemští debutanti nemají zejména v poslední době u kritiků právě na růžích ustláno. Své o tom ví například mladý režisér Jeremy Tichý, který před pár dny...  celý článek

Ó můj táto, De Niro! Český distributor si poradil s názvem filmu po svém

vydáno 31. května 2023  15:00,  aktualizováno  15:13

Komedii Pappa Mia! napsal komik Sebastian Maniscalco podle zážitků s otcem. Toho hraje Robert De Niro, který komedie většinou umí.  celý článek

Zbystřete svoji pozornost! Možná i pro vás platí, že vyhořením trpí každý pátý Čech

vydáno 31. května 2023  14:00

Příčinou bývá nadměrná pracovní zátěž nebo nedostatečné ocenění.  celý článek

Divoká autojízda s hendikepem. Lidé s omezením tuší problém, elektroauta jsou drahá

vydáno 31. května 2023  11:07

Modrá kartička se siluetou vozíčkáře. Vidíme je denně. Jejich držitelé se připravují na problémy s elektromobilitou.  celý článek