metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 20 °C

Pátek 27. května 2022. Svátek má Valdemar
Měsíc náboru do sportovních klubů | foto: Praha sportovní

Děti mohou nyní měsíc zkoušet sporty zdarma a vybrat si ten svůj

  8:00
V průběhu září mohou děti zdarma navštěvovat některé sportovní kluby. Zjistí tak, jaký sport je baví. Nabídka je pestrá - od fotbalu až po cheerleading. Hlavní je, aby je sportovní aktivita bavila.

Budou vaše děti chodit na fotbal, atletiku, tenis? Pokud ještě nevíte, jaký sport je baví, můžete to zjistit během tohoto měsíce. Ve více než dvou stech pražských klubech, které jsou zapojeny do akce Měsíc náboru do sportovních klubů, si nyní mohou sportovní disciplíny vyzkoušet zdarma. Seznam klubů najdete na webových stránkách www.prahasportovni.cz.

Od fotbalu až po kolovou

„Měsíc náboru se teprve rozjíždí, nicméně ze zkušenosti víme, že největší zájem je o fotbal, hokej a florbal. Zároveň nás ale těší, že se prosazují menší, s nadsázkou exotické sporty jako například cheerleading,“ říká Petr Bříza, předseda sportovní komise hlavního města Prahy.

V nabídce je celá řada sportů. Najdete zde velké sporty jako fotbal, lední hokej, florbal, atletiku, tenis, ale také lakros, moderní pětiboj, nohejbal, šerm, kolovou a celou řadu dalších. A děti o sportování zájem mají. „Za náš klub musím vyjádřit milé překvapení. Tolik dětí, co se nám hlásí letos, jsme už dlouho neměli. Věřím, že to je i zásluhou této náborové akce, které se účastníme,“ potvrzuje David Kopec z fotbalového klubu ČAFC Praha.

U malých dětí vybírejte pestré aktivity

Při výběru sportu hlavně u těch nejmenších je důležité, aby je vybraná aktivita bavila. „Je dobré zvolit takovou aktivitu, která je pestrá, zajímavá a kde si děti hodně hrají. Tyto činnosti dobře propojuje například dětská atletika,“ říká Radim Jebavý z katedry atletiky Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy.

Nejvhodnější doba, kdy dítě do sportovního klubu přivést, je podle něj začátek školního roku. „Pak mohou přijít ještě začátkem druhého pololetí, tedy v únoru,“ dodává Jebavý, který je zároveň předsedou atletického oddílu VSK FTVS Praha, který provozuje i kroužek Atletika pro děti. Jejich kapacita už je ale z větší části naplněna. „Zájem je veliký a kapacita našich prostor je bohužel limitovaná. Ale pokud mají rodiče zájem, mohou to ještě zkusit,“ doplňuje.

Komentáře

Hlavní zprávy

Smutná zpráva od finančníků: Inflaci teď určitě neporazíte. Ani investicí na burze

vydáno 27. května 2022  5:34

Důvěřuj, ale prověřuj. Zní to paradoxně, ale jsou makléři, kteří varují před svými kolegy. Někteří prý totiž kážou vodu, ale sami ji nepijí.  celý článek

Hráli si spolu u paneláku, teď šijí kabelky a batohy

vydáno 26. května 2022  19:16

Ondřej Hyrš a Martin Kůs se kamarádí od dětství. Ze dvou kluků z paneláku v Chrudimi se v dospělosti stali ekolog a vystudovaný architekt. Před osmi lety...  celý článek

Víkendové tipy deníku Metro. Armáda ukáže svou sílu, Pražané uvidí město z vinic

vydáno 26. května 2022  18:21

Meteorologové předpovídají pro zítřek občasný déšť nebo přeháňky, na jihu a jihovýchodě srážky místy. A v sobotu budou denní teploty kolem 18 stupňů s...  celý článek

Už je mi na světě líp, říká pro deník Metro frontman kapely Chinaski Malátný

vydáno 26. května 2022  16:36

Frontman kapely Chinaski Michal Malátný hovořil pro deník Metro o dokumentu s názvem Chinaski: Každej ví kulový, který jde dnes do kin, ale i o nové...  celý článek