metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 14 °C

Úterý, 21. září 2021. Svátek má Matouš.

Větší foto
Luboš Koželuh | foto: Archiv

Do Berouna se sjede golfová špička. Osobně řeším jedno velké překvapení, říká Koželuh

  5:18
Od 25. do 27. června se představí v Berouně v rámci Tipsport Czech Ladies Open golfové hvězdy. Třetí ročník turnaje opět organizuje promotér Luboš Koželuh ze společnosti Premier Sports CZ. Pro Metro hovořil i o strastech, které jsou s pořádáním akce v dnešní době spojené.

Proč je turnaj už v červnovém termínu, když se dříve hrálo v srpnu?
Z velké části je termínová listina Ladies European Tour nastavena, měli jsme možnost si ponechat původní srpnový termín, nebo si zkusit tento na začátku léta. Rozhodli jsme se pro změnu, uvidíme, jestli jsme udělali dobře.

Na koho se mohou diváci v Berouně těšit?
Mohu potvrdit Carly Boothovou, vítězku našeho prvního ročníku na Karlštejně. Emily Kristine Pedersenová jako vítězka celé loňské Ladies European Tour pravděpodobně obdrží kartu na Women’s PGA Championship. Pokud by se tak stalo, v Berouně bychom ji neviděli. Hrát však budou další vynikající hráčky – Amy Bouldenová, Annabel Dimmocková, Christinne Wolfová, Lee-Anne Paceová a Marianne Skarpnordová i dalších 125 golfistek z pěti světadílů včetně přibližně deseti nejlepších českých profesionálek a amatérek, které se vracejí z amerických univerzit domů. Osobně řeším jedno velké hráčské překvapení, které, jak věřím, budeme moci představit příští týden.

Které Češky nastoupí? Bude hrát Klára Spilková?
Finální nominaci českých hráček zveřejníme příští týden. Nominaci amatérských hráček připravujeme ve spolupráci s Českou golfovou federací. Z profesionálek mohu zatím potvrdit, že bude hrát Kateřina Vlašínová, Kristýna Napoleaová a má dcera Eva.

Pro golfistky je Czech Ladies Open jednou z posledních šancí kvalifikovat se na olympijské hry. Je to znát na zájmu o účast?
Startovní listina se zaplnila ihned po „otevření“, budou u nás doopravdy nejlepší hráčky z Ladies European Tour. Určitě může na startovní listinu mít vliv, že jsme posledním kvalifikačním turnajem – v pondělí 28. června budou oznámeny hráčky, které se kvalifikovaly na olympiádu.

Jak složité je v dnešní zvláštní době pořádat mezinárodní sportovní akci?
Velmi složité je to i v normální době, natož v době covidové. Turnaj připravujeme prakticky půl roku, poslední dva měsíce jsou velmi intenzivní. Pomáhá nám přístup berounského hřiště pod vedením Vojtěcha Matějčka. Náročné jsou věci, které souvisí s proticovidovými opatřeními, je nutné zajistit partnerské společnosti, jimž patří velké poděkování, bez nich by se turnaj nemohl konat. Jen finanční odměny hráček jsou přes pět milionů korun.

Co všechno budou muset účastníci dodržovat?
Hráčky se budou muset pohybovat pouze v takzvané turnajové bublině. Budou tedy jen na hotelu v golfovém areálu, přijedou otestované, budou testované v průběhu turnaje a musí dodržovat všechna obecně známá pravidla.

Víte už, kolik bude moct do areálu přijít lidí a za jakých podmínek?
Máme povolenou první kvótu pro diváky, ale budeme o nich a pravidlech dále jednat a věřím, že pro diváky, a tedy i pro nás vše dobře dopadne a omezení budou minimální. Zájemci se vše budou moci dozvědět na stránkách turnaje czechladiesopen.cz.

Jak si v Česku stojí golf a jeho popularita?
Věřím, že stále stoupá. Přispějí k tomu letos i Klárka Spilková s Ondřejem Lieserem, kteří by měli startovat v Tokiu, ale i organizace velkých turnajů jako European Tour na Albatrossu nebo náš ze série Ladies European Tour. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Prohlídky jsou důležité. Kromě změření dioptrií dokážou odhalit i závažné choroby

vydáno 21. září 2021  5:29

Zvláště po 60. roce života by vaše kroky měly směřovat k očaři každý rok. Ve skutečnosti ale více než čtvrtina seniorů v posledním roce v oční ordinaci...  celý článek

Nedoceněný vitamin D. Češi ho mají málo a spousta z nich o tom ani neví

vydáno 20. září 2021  15:03

Je to možná překvapivé, ale nedostatek vitaminu D je jedním z důvodů, proč v zimě či na jaře onemocníte chřipkou nebo jinými respiračními onemocněními....  celý článek

Stížnosti byly vyslyšeny. „Hrobečky“ jsou pryč, naopak v Branické přibyly patníky

vydáno 19. září 2021  17:39

Rekonstrukce Branické ulice je v Braníku už několik měsíců velké téma. Nejprve místní řešili nevelké jámy, kam měly být umístěny nové stromy. Díry byly...  celý článek

Od Žižky k Tachovu. Váha nepřežila stavbu tunelu

vydáno 19. září 2021  5:55

Náměstí s váhou a tunelem – nová výstava nejen pro milovníky žižkovské historie.  celý článek

Vaše fotky z Prahy